Polska znalazła super strażaka!

Opracowanie: Husqvarna Poland Sp.z o.o.; Data publikacji: 2011-07-01
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna) Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna)

Wczoraj zakończyły się zawody TFA Husqvarna Poland. Ponad 140 zawodników z całego świata wylało hektolitry potu zmagając się z ekstremalnie trudnymi konkurencjami. Najlepszemu z nich wystarczyło zaledwie 7 minut i 31 sekund do wykonania wszystkich zadań!

[koniec abstraktu]

W Toruniu emocje sięgały zenitu! Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza TFA Husqvarna Poland. Wśród pojedynkujących się załóg nie zabrakło reprezentacji z Litwy, Węgier oraz USA.

- W tym roku TFA Husqvarna Poland było niezwykle zacięte. Każda z ekip włożyła wiele wysiłku i poświęcenia w każdą konkurencję, tak aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością– ¬powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający firmy Husqvarna Poland, sponsora generalnego zawodów.

Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać zestaw 4 konkurencji, w limicie 4 minut na każdą z nich. Trzy dyscypliny strażacy wykonywali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W skład zmagań wchodziło:

 1. rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do autopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek;
 2. 100 uderzeń 6–kilogramowym młotem, podniesienie i przenoszenie manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg poprzez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk, wejście na ścianę o wysokości aż 3 metrów;
 3. wykonanie zadań z wykorzystaniem drabiny nasadkowej, wniesienie obciążenia na 9 m wieżę, wciągnięcie węży na wieżę za pomocą liny;
 4. bieg z wężami oraz wejście na 40 m wieżę.

- Zawodnicy na wykonanie wszystkich zadań mieli łącznie 20 minut. Strażacy prezentowali niezwykłą formę i kondycję – aż 121 zawodników zakończyło wszystkie konkurencje przed upływem przewidzianego czasu! Bez regularnego treningu i specjalistycznego przygotowania nikt nie jest w stanie dokonać takiego wyczynu. Strażacy są prawdziwymi zawodowcami – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy zawodów TFA Husqvarna Poland.

Tytuł „Toughest Firefighter Alive” otrzymuje…

Zwycięski laur – podobnie jak rok temu przypadł – Marcinowi Zdziebło z jednostki Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Czas jaki był mu potrzebny do pokonania wszystkich etapów wyniósł zaledwie 7 min 31 sek. Pierwszym wicemistrzem TFA Husqvarna Poland został Piotr Dembicki z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni ( 8 min i 19 sek). Na podium stanął także reprezentant jednostki z Krakowa: Paweł Hess.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ich łączny rezultat to: 8 min i 18 sek.

Po zakończonych konkurencjach odbył się pokaz bezpiecznej i efektywnej pracy pilarką, zaprezentowany przez profesjonalnych drwali z kadry Husqvarna. Organizatorem tegorocznych zawodów był: Komendant Miejski Straży Pożarnej w Toruniu, Patronat Honorowy objął: Prezydent Miasta Torunia. Sponsorem Głównym tegorocznych zawodów była firma Husqvarna.

Projekt domu: WandaWanda155,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Własny 1Własny 1155,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK58TK58155,22 m²
Projekt domu: TK78TK78156,68 m²
Projekt domu: MalbecMalbec157,05 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK79TK79158,43 m²
Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.