Polska znalazła super strażaka!

Opracowanie: Husqvarna Poland Sp.z o.o.; Data publikacji: 2011-07-01
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna) Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna)

Wczoraj zakończyły się zawody TFA Husqvarna Poland. Ponad 140 zawodników z całego świata wylało hektolitry potu zmagając się z ekstremalnie trudnymi konkurencjami. Najlepszemu z nich wystarczyło zaledwie 7 minut i 31 sekund do wykonania wszystkich zadań!

[koniec abstraktu]

W Toruniu emocje sięgały zenitu! Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza TFA Husqvarna Poland. Wśród pojedynkujących się załóg nie zabrakło reprezentacji z Litwy, Węgier oraz USA.

- W tym roku TFA Husqvarna Poland było niezwykle zacięte. Każda z ekip włożyła wiele wysiłku i poświęcenia w każdą konkurencję, tak aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością– ¬powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający firmy Husqvarna Poland, sponsora generalnego zawodów.

Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać zestaw 4 konkurencji, w limicie 4 minut na każdą z nich. Trzy dyscypliny strażacy wykonywali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W skład zmagań wchodziło:

 1. rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do autopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek;
 2. 100 uderzeń 6–kilogramowym młotem, podniesienie i przenoszenie manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg poprzez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk, wejście na ścianę o wysokości aż 3 metrów;
 3. wykonanie zadań z wykorzystaniem drabiny nasadkowej, wniesienie obciążenia na 9 m wieżę, wciągnięcie węży na wieżę za pomocą liny;
 4. bieg z wężami oraz wejście na 40 m wieżę.

- Zawodnicy na wykonanie wszystkich zadań mieli łącznie 20 minut. Strażacy prezentowali niezwykłą formę i kondycję – aż 121 zawodników zakończyło wszystkie konkurencje przed upływem przewidzianego czasu! Bez regularnego treningu i specjalistycznego przygotowania nikt nie jest w stanie dokonać takiego wyczynu. Strażacy są prawdziwymi zawodowcami – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy zawodów TFA Husqvarna Poland.

Tytuł „Toughest Firefighter Alive” otrzymuje…

Zwycięski laur – podobnie jak rok temu przypadł – Marcinowi Zdziebło z jednostki Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Czas jaki był mu potrzebny do pokonania wszystkich etapów wyniósł zaledwie 7 min 31 sek. Pierwszym wicemistrzem TFA Husqvarna Poland został Piotr Dembicki z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni ( 8 min i 19 sek). Na podium stanął także reprezentant jednostki z Krakowa: Paweł Hess.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ich łączny rezultat to: 8 min i 18 sek.

Po zakończonych konkurencjach odbył się pokaz bezpiecznej i efektywnej pracy pilarką, zaprezentowany przez profesjonalnych drwali z kadry Husqvarna. Organizatorem tegorocznych zawodów był: Komendant Miejski Straży Pożarnej w Toruniu, Patronat Honorowy objął: Prezydent Miasta Torunia. Sponsorem Głównym tegorocznych zawodów była firma Husqvarna.

Projekt domu: AgataAgata79,50 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK19TK1981,06 m²
Projekt domu: Aurora MidiAurora Midi85,25 m²
Projekt domu: NikoNiko85,78 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ciekawy 2Ciekawy 286,80 m²
Projekt domu: Jagoda (CE)Jagoda (CE)87,14 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.