Polska znalazła super strażaka!

Opracowanie: Husqvarna Poland Sp.z o.o.; Data publikacji: 2011-07-01
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna) Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna)

Wczoraj zakończyły się zawody TFA Husqvarna Poland. Ponad 140 zawodników z całego świata wylało hektolitry potu zmagając się z ekstremalnie trudnymi konkurencjami. Najlepszemu z nich wystarczyło zaledwie 7 minut i 31 sekund do wykonania wszystkich zadań!

[koniec abstraktu]

W Toruniu emocje sięgały zenitu! Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza TFA Husqvarna Poland. Wśród pojedynkujących się załóg nie zabrakło reprezentacji z Litwy, Węgier oraz USA.

- W tym roku TFA Husqvarna Poland było niezwykle zacięte. Każda z ekip włożyła wiele wysiłku i poświęcenia w każdą konkurencję, tak aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością– ¬powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający firmy Husqvarna Poland, sponsora generalnego zawodów.

Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać zestaw 4 konkurencji, w limicie 4 minut na każdą z nich. Trzy dyscypliny strażacy wykonywali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W skład zmagań wchodziło:

 1. rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do autopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek;
 2. 100 uderzeń 6–kilogramowym młotem, podniesienie i przenoszenie manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg poprzez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk, wejście na ścianę o wysokości aż 3 metrów;
 3. wykonanie zadań z wykorzystaniem drabiny nasadkowej, wniesienie obciążenia na 9 m wieżę, wciągnięcie węży na wieżę za pomocą liny;
 4. bieg z wężami oraz wejście na 40 m wieżę.

- Zawodnicy na wykonanie wszystkich zadań mieli łącznie 20 minut. Strażacy prezentowali niezwykłą formę i kondycję – aż 121 zawodników zakończyło wszystkie konkurencje przed upływem przewidzianego czasu! Bez regularnego treningu i specjalistycznego przygotowania nikt nie jest w stanie dokonać takiego wyczynu. Strażacy są prawdziwymi zawodowcami – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy zawodów TFA Husqvarna Poland.

Tytuł „Toughest Firefighter Alive” otrzymuje…

Zwycięski laur – podobnie jak rok temu przypadł – Marcinowi Zdziebło z jednostki Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Czas jaki był mu potrzebny do pokonania wszystkich etapów wyniósł zaledwie 7 min 31 sek. Pierwszym wicemistrzem TFA Husqvarna Poland został Piotr Dembicki z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni ( 8 min i 19 sek). Na podium stanął także reprezentant jednostki z Krakowa: Paweł Hess.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ich łączny rezultat to: 8 min i 18 sek.

Po zakończonych konkurencjach odbył się pokaz bezpiecznej i efektywnej pracy pilarką, zaprezentowany przez profesjonalnych drwali z kadry Husqvarna. Organizatorem tegorocznych zawodów był: Komendant Miejski Straży Pożarnej w Toruniu, Patronat Honorowy objął: Prezydent Miasta Torunia. Sponsorem Głównym tegorocznych zawodów była firma Husqvarna.

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.