Polska znalazła super strażaka!

Opracowanie: Husqvarna Poland Sp.z o.o.; Data publikacji: 2011-07-01
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna) Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna)

Wczoraj zakończyły się zawody TFA Husqvarna Poland. Ponad 140 zawodników z całego świata wylało hektolitry potu zmagając się z ekstremalnie trudnymi konkurencjami. Najlepszemu z nich wystarczyło zaledwie 7 minut i 31 sekund do wykonania wszystkich zadań!

[koniec abstraktu]

W Toruniu emocje sięgały zenitu! Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza TFA Husqvarna Poland. Wśród pojedynkujących się załóg nie zabrakło reprezentacji z Litwy, Węgier oraz USA.

- W tym roku TFA Husqvarna Poland było niezwykle zacięte. Każda z ekip włożyła wiele wysiłku i poświęcenia w każdą konkurencję, tak aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością– ¬powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający firmy Husqvarna Poland, sponsora generalnego zawodów.

Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać zestaw 4 konkurencji, w limicie 4 minut na każdą z nich. Trzy dyscypliny strażacy wykonywali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W skład zmagań wchodziło:

 1. rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do autopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek;
 2. 100 uderzeń 6–kilogramowym młotem, podniesienie i przenoszenie manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg poprzez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk, wejście na ścianę o wysokości aż 3 metrów;
 3. wykonanie zadań z wykorzystaniem drabiny nasadkowej, wniesienie obciążenia na 9 m wieżę, wciągnięcie węży na wieżę za pomocą liny;
 4. bieg z wężami oraz wejście na 40 m wieżę.

- Zawodnicy na wykonanie wszystkich zadań mieli łącznie 20 minut. Strażacy prezentowali niezwykłą formę i kondycję – aż 121 zawodników zakończyło wszystkie konkurencje przed upływem przewidzianego czasu! Bez regularnego treningu i specjalistycznego przygotowania nikt nie jest w stanie dokonać takiego wyczynu. Strażacy są prawdziwymi zawodowcami – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy zawodów TFA Husqvarna Poland.

Tytuł „Toughest Firefighter Alive” otrzymuje…

Zwycięski laur – podobnie jak rok temu przypadł – Marcinowi Zdziebło z jednostki Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Czas jaki był mu potrzebny do pokonania wszystkich etapów wyniósł zaledwie 7 min 31 sek. Pierwszym wicemistrzem TFA Husqvarna Poland został Piotr Dembicki z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni ( 8 min i 19 sek). Na podium stanął także reprezentant jednostki z Krakowa: Paweł Hess.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ich łączny rezultat to: 8 min i 18 sek.

Po zakończonych konkurencjach odbył się pokaz bezpiecznej i efektywnej pracy pilarką, zaprezentowany przez profesjonalnych drwali z kadry Husqvarna. Organizatorem tegorocznych zawodów był: Komendant Miejski Straży Pożarnej w Toruniu, Patronat Honorowy objął: Prezydent Miasta Torunia. Sponsorem Głównym tegorocznych zawodów była firma Husqvarna.

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: LisandraLisandra122,24 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Das Haus IDas Haus I123,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.