Polska znalazła super strażaka!

Opracowanie: Husqvarna Poland Sp.z o.o.; Data publikacji: 2011-07-01
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna) Najlepsi strażacy na podium (fot. Husqvarna)

Wczoraj zakończyły się zawody TFA Husqvarna Poland. Ponad 140 zawodników z całego świata wylało hektolitry potu zmagając się z ekstremalnie trudnymi konkurencjami. Najlepszemu z nich wystarczyło zaledwie 7 minut i 31 sekund do wykonania wszystkich zadań!

[koniec abstraktu]

W Toruniu emocje sięgały zenitu! Kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza TFA Husqvarna Poland. Wśród pojedynkujących się załóg nie zabrakło reprezentacji z Litwy, Węgier oraz USA.

- W tym roku TFA Husqvarna Poland było niezwykle zacięte. Każda z ekip włożyła wiele wysiłku i poświęcenia w każdą konkurencję, tak aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością– ¬powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający firmy Husqvarna Poland, sponsora generalnego zawodów.

Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie pokonać zestaw 4 konkurencji, w limicie 4 minut na każdą z nich. Trzy dyscypliny strażacy wykonywali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W skład zmagań wchodziło:

 1. rozwinięcie i podłączenie dwóch linii wężowych do autopompy oraz zwijanie linii wężowych i złożenie ich do skrzynek;
 2. 100 uderzeń 6–kilogramowym młotem, podniesienie i przenoszenie manekina na odcinku kilkudziesięciu metrów, bieg poprzez specjalny drewniany tunel z obciążeniem rąk, wejście na ścianę o wysokości aż 3 metrów;
 3. wykonanie zadań z wykorzystaniem drabiny nasadkowej, wniesienie obciążenia na 9 m wieżę, wciągnięcie węży na wieżę za pomocą liny;
 4. bieg z wężami oraz wejście na 40 m wieżę.

- Zawodnicy na wykonanie wszystkich zadań mieli łącznie 20 minut. Strażacy prezentowali niezwykłą formę i kondycję – aż 121 zawodników zakończyło wszystkie konkurencje przed upływem przewidzianego czasu! Bez regularnego treningu i specjalistycznego przygotowania nikt nie jest w stanie dokonać takiego wyczynu. Strażacy są prawdziwymi zawodowcami – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy zawodów TFA Husqvarna Poland.

Tytuł „Toughest Firefighter Alive” otrzymuje…

Zwycięski laur – podobnie jak rok temu przypadł – Marcinowi Zdziebło z jednostki Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Czas jaki był mu potrzebny do pokonania wszystkich etapów wyniósł zaledwie 7 min 31 sek. Pierwszym wicemistrzem TFA Husqvarna Poland został Piotr Dembicki z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni ( 8 min i 19 sek). Na podium stanął także reprezentant jednostki z Krakowa: Paweł Hess.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Ich łączny rezultat to: 8 min i 18 sek.

Po zakończonych konkurencjach odbył się pokaz bezpiecznej i efektywnej pracy pilarką, zaprezentowany przez profesjonalnych drwali z kadry Husqvarna. Organizatorem tegorocznych zawodów był: Komendant Miejski Straży Pożarnej w Toruniu, Patronat Honorowy objął: Prezydent Miasta Torunia. Sponsorem Głównym tegorocznych zawodów była firma Husqvarna.

Projekt domu: AgataAgata79,50 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK19TK1981,06 m²
Projekt domu: Aurora MidiAurora Midi85,25 m²
Projekt domu: NikoNiko85,78 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ciekawy 2Ciekawy 286,80 m²
Projekt domu: Jagoda (CE)Jagoda (CE)87,14 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.