Pomóżmy Leonowi!

Data publikacji: 2012-12-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Leoś to przesympatyczny chłopiec, którego pasjonuje to, co wszystkie inne dzieci: gra w piłeczkę, zabawa z tańczącym misiem, wyrzucanie smoczka z łóżeczka, zabawa klockami. Niestety jego radość z życia nie jest pełna: urodził się z rzadką i straszną chorobą genetyczną, potocznie zwana Klątwą Odyny, która przejawia się między innymi ustawaniem czynności oddechowych podczas snu.

[koniec abstraktu]

Leoś ma dwa latka i od urodzenia napracował się więcej, niż niejeden dorosły, walcząc dosłownie o każdy oddech. Gdy tylko zasypia, musi być podłączony przez rurkę tracheotomijną do respiratora. Wszystko dlatego, że dotknięty Zespołem Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, nie może samodzielnie oddychać podczas snu, ma także trudności z utrzymaniem samodzielnego oddechu w dzień. Wymaga bezustannego nadzoru oraz opieki – zarówno w nocy, jak i w dzień, stałej rehabilitacji oraz opieki lekarskiej.

Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech. Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech.

Istnieje szansa, że za parę lat będzie mógł zostać poddany operacji wszczepienia stymulatora przepony, co uwolni go od uciążliwej i niebezpiecznej tracheotomii oraz znacznie poprawi jakość życia. Niestety, operacja wykonywana tylko w niewielu ośrodkach medycznych poza granicami kraju, jest bardzo kosztowana (ok. 150 000 EUR) i wymaga wielu dodatkowych, poprzedzających ją działań.

Fundacja Arton zajmująca się organizacją wystaw i popularyzacją polskiej sztuki wraz z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” postanowiły pomóc rodzicom Leona w zgromadzeniu funduszy na operację oraz na leczenie i rehabilitację chłopca. Zorganizowali LeoAukcję, czyli Charytatywną Aukcję Sztuki na rzecz Leona Hueckel-Śliwińskiego. Planowana jest na 16 lutego 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Fundacji Arton Soho Warsaw, przy ulicy Mińskiej 25. Poprzedzi ją trwająca 5 dni wystawa. Podczas wernisażu odbędzie się warszawska premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Klątwa” poświęconego Leo, z zrealizowanego przez jego tatę, Tomasza Śliwińskiego. W aukcji będą licytowane prace wybitnych polskich artystów, których poruszył los Leo.

Wszystkie informacje o Leosiu znajdziecie Państwo na stronie : www.leoblog.pl.

W imieniu Rodziców i organizatora akcji gorąco zachęcamy do wsparcia Leosia!!!

 

Projekt domu: WilsonWilson145,20 m²
Projekt domu: Prosty 2AProsty 2A145,50 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TamaraTamara146,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TycjanTycjan147,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.