Pomóżmy Leonowi!

Data publikacji: 2012-12-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Leoś to przesympatyczny chłopiec, którego pasjonuje to, co wszystkie inne dzieci: gra w piłeczkę, zabawa z tańczącym misiem, wyrzucanie smoczka z łóżeczka, zabawa klockami. Niestety jego radość z życia nie jest pełna: urodził się z rzadką i straszną chorobą genetyczną, potocznie zwana Klątwą Odyny, która przejawia się między innymi ustawaniem czynności oddechowych podczas snu.

[koniec abstraktu]

Leoś ma dwa latka i od urodzenia napracował się więcej, niż niejeden dorosły, walcząc dosłownie o każdy oddech. Gdy tylko zasypia, musi być podłączony przez rurkę tracheotomijną do respiratora. Wszystko dlatego, że dotknięty Zespołem Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, nie może samodzielnie oddychać podczas snu, ma także trudności z utrzymaniem samodzielnego oddechu w dzień. Wymaga bezustannego nadzoru oraz opieki – zarówno w nocy, jak i w dzień, stałej rehabilitacji oraz opieki lekarskiej.

Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech. Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech.

Istnieje szansa, że za parę lat będzie mógł zostać poddany operacji wszczepienia stymulatora przepony, co uwolni go od uciążliwej i niebezpiecznej tracheotomii oraz znacznie poprawi jakość życia. Niestety, operacja wykonywana tylko w niewielu ośrodkach medycznych poza granicami kraju, jest bardzo kosztowana (ok. 150 000 EUR) i wymaga wielu dodatkowych, poprzedzających ją działań.

Fundacja Arton zajmująca się organizacją wystaw i popularyzacją polskiej sztuki wraz z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” postanowiły pomóc rodzicom Leona w zgromadzeniu funduszy na operację oraz na leczenie i rehabilitację chłopca. Zorganizowali LeoAukcję, czyli Charytatywną Aukcję Sztuki na rzecz Leona Hueckel-Śliwińskiego. Planowana jest na 16 lutego 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Fundacji Arton Soho Warsaw, przy ulicy Mińskiej 25. Poprzedzi ją trwająca 5 dni wystawa. Podczas wernisażu odbędzie się warszawska premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Klątwa” poświęconego Leo, z zrealizowanego przez jego tatę, Tomasza Śliwińskiego. W aukcji będą licytowane prace wybitnych polskich artystów, których poruszył los Leo.

Wszystkie informacje o Leosiu znajdziecie Państwo na stronie : www.leoblog.pl.

W imieniu Rodziców i organizatora akcji gorąco zachęcamy do wsparcia Leosia!!!

 

Projekt domu: Alion 2MAlion 2M136,79 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ArteoArteo136,93 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: AsanAsan137,23 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: AtosAtos137,23 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.