Pomóżmy Leonowi!

Data publikacji: 2012-12-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Leoś to przesympatyczny chłopiec, którego pasjonuje to, co wszystkie inne dzieci: gra w piłeczkę, zabawa z tańczącym misiem, wyrzucanie smoczka z łóżeczka, zabawa klockami. Niestety jego radość z życia nie jest pełna: urodził się z rzadką i straszną chorobą genetyczną, potocznie zwana Klątwą Odyny, która przejawia się między innymi ustawaniem czynności oddechowych podczas snu.

[koniec abstraktu]

Leoś ma dwa latka i od urodzenia napracował się więcej, niż niejeden dorosły, walcząc dosłownie o każdy oddech. Gdy tylko zasypia, musi być podłączony przez rurkę tracheotomijną do respiratora. Wszystko dlatego, że dotknięty Zespołem Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, nie może samodzielnie oddychać podczas snu, ma także trudności z utrzymaniem samodzielnego oddechu w dzień. Wymaga bezustannego nadzoru oraz opieki – zarówno w nocy, jak i w dzień, stałej rehabilitacji oraz opieki lekarskiej.

Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech. Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech.

Istnieje szansa, że za parę lat będzie mógł zostać poddany operacji wszczepienia stymulatora przepony, co uwolni go od uciążliwej i niebezpiecznej tracheotomii oraz znacznie poprawi jakość życia. Niestety, operacja wykonywana tylko w niewielu ośrodkach medycznych poza granicami kraju, jest bardzo kosztowana (ok. 150 000 EUR) i wymaga wielu dodatkowych, poprzedzających ją działań.

Fundacja Arton zajmująca się organizacją wystaw i popularyzacją polskiej sztuki wraz z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” postanowiły pomóc rodzicom Leona w zgromadzeniu funduszy na operację oraz na leczenie i rehabilitację chłopca. Zorganizowali LeoAukcję, czyli Charytatywną Aukcję Sztuki na rzecz Leona Hueckel-Śliwińskiego. Planowana jest na 16 lutego 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Fundacji Arton Soho Warsaw, przy ulicy Mińskiej 25. Poprzedzi ją trwająca 5 dni wystawa. Podczas wernisażu odbędzie się warszawska premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Klątwa” poświęconego Leo, z zrealizowanego przez jego tatę, Tomasza Śliwińskiego. W aukcji będą licytowane prace wybitnych polskich artystów, których poruszył los Leo.

Wszystkie informacje o Leosiu znajdziecie Państwo na stronie : www.leoblog.pl.

W imieniu Rodziców i organizatora akcji gorąco zachęcamy do wsparcia Leosia!!!

 

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.