Pomóżmy Leonowi!

Data publikacji: 2012-12-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Leoś to przesympatyczny chłopiec, którego pasjonuje to, co wszystkie inne dzieci: gra w piłeczkę, zabawa z tańczącym misiem, wyrzucanie smoczka z łóżeczka, zabawa klockami. Niestety jego radość z życia nie jest pełna: urodził się z rzadką i straszną chorobą genetyczną, potocznie zwana Klątwą Odyny, która przejawia się między innymi ustawaniem czynności oddechowych podczas snu.

[koniec abstraktu]

Leoś ma dwa latka i od urodzenia napracował się więcej, niż niejeden dorosły, walcząc dosłownie o każdy oddech. Gdy tylko zasypia, musi być podłączony przez rurkę tracheotomijną do respiratora. Wszystko dlatego, że dotknięty Zespołem Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, nie może samodzielnie oddychać podczas snu, ma także trudności z utrzymaniem samodzielnego oddechu w dzień. Wymaga bezustannego nadzoru oraz opieki – zarówno w nocy, jak i w dzień, stałej rehabilitacji oraz opieki lekarskiej.

Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech. Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech.

Istnieje szansa, że za parę lat będzie mógł zostać poddany operacji wszczepienia stymulatora przepony, co uwolni go od uciążliwej i niebezpiecznej tracheotomii oraz znacznie poprawi jakość życia. Niestety, operacja wykonywana tylko w niewielu ośrodkach medycznych poza granicami kraju, jest bardzo kosztowana (ok. 150 000 EUR) i wymaga wielu dodatkowych, poprzedzających ją działań.

Fundacja Arton zajmująca się organizacją wystaw i popularyzacją polskiej sztuki wraz z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” postanowiły pomóc rodzicom Leona w zgromadzeniu funduszy na operację oraz na leczenie i rehabilitację chłopca. Zorganizowali LeoAukcję, czyli Charytatywną Aukcję Sztuki na rzecz Leona Hueckel-Śliwińskiego. Planowana jest na 16 lutego 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Fundacji Arton Soho Warsaw, przy ulicy Mińskiej 25. Poprzedzi ją trwająca 5 dni wystawa. Podczas wernisażu odbędzie się warszawska premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Klątwa” poświęconego Leo, z zrealizowanego przez jego tatę, Tomasza Śliwińskiego. W aukcji będą licytowane prace wybitnych polskich artystów, których poruszył los Leo.

Wszystkie informacje o Leosiu znajdziecie Państwo na stronie : www.leoblog.pl.

W imieniu Rodziców i organizatora akcji gorąco zachęcamy do wsparcia Leosia!!!

 

Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.