Pomóżmy Leonowi!

Data publikacji: 2012-12-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Leoś to przesympatyczny chłopiec, którego pasjonuje to, co wszystkie inne dzieci: gra w piłeczkę, zabawa z tańczącym misiem, wyrzucanie smoczka z łóżeczka, zabawa klockami. Niestety jego radość z życia nie jest pełna: urodził się z rzadką i straszną chorobą genetyczną, potocznie zwana Klątwą Odyny, która przejawia się między innymi ustawaniem czynności oddechowych podczas snu.

[koniec abstraktu]

Leoś ma dwa latka i od urodzenia napracował się więcej, niż niejeden dorosły, walcząc dosłownie o każdy oddech. Gdy tylko zasypia, musi być podłączony przez rurkę tracheotomijną do respiratora. Wszystko dlatego, że dotknięty Zespołem Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, nie może samodzielnie oddychać podczas snu, ma także trudności z utrzymaniem samodzielnego oddechu w dzień. Wymaga bezustannego nadzoru oraz opieki – zarówno w nocy, jak i w dzień, stałej rehabilitacji oraz opieki lekarskiej.

Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech. Dzięki nam Leon może odzyskać szansę na normalny oddech.

Istnieje szansa, że za parę lat będzie mógł zostać poddany operacji wszczepienia stymulatora przepony, co uwolni go od uciążliwej i niebezpiecznej tracheotomii oraz znacznie poprawi jakość życia. Niestety, operacja wykonywana tylko w niewielu ośrodkach medycznych poza granicami kraju, jest bardzo kosztowana (ok. 150 000 EUR) i wymaga wielu dodatkowych, poprzedzających ją działań.

Fundacja Arton zajmująca się organizacją wystaw i popularyzacją polskiej sztuki wraz z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” postanowiły pomóc rodzicom Leona w zgromadzeniu funduszy na operację oraz na leczenie i rehabilitację chłopca. Zorganizowali LeoAukcję, czyli Charytatywną Aukcję Sztuki na rzecz Leona Hueckel-Śliwińskiego. Planowana jest na 16 lutego 2013 roku w Warszawie, w siedzibie Fundacji Arton Soho Warsaw, przy ulicy Mińskiej 25. Poprzedzi ją trwająca 5 dni wystawa. Podczas wernisażu odbędzie się warszawska premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Klątwa” poświęconego Leo, z zrealizowanego przez jego tatę, Tomasza Śliwińskiego. W aukcji będą licytowane prace wybitnych polskich artystów, których poruszył los Leo.

Wszystkie informacje o Leosiu znajdziecie Państwo na stronie : www.leoblog.pl.

W imieniu Rodziców i organizatora akcji gorąco zachęcamy do wsparcia Leosia!!!

 

Projekt domu: Diona Mała BisDiona Mała Bis113,32 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: CiepłyCiepły114,00 m²
Projekt domu: LaredoLaredo114,80 m²
Projekt domu: Lisandra MałaLisandra Mała114,82 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kendra XS 2MKendra XS 2M114,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.