Ponad 1200 projektów z Kolekcji Muratora w portalu domowy.pl

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2011-11-28
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

"Ciekawy" to jeden z wielu projektów z Kolekcji Muratora,
o którą poszerzyła się oferta portalu domowy.pl

Dla osób zdecydowanych na budowę i poszukujących projektu domu ważny jest duży wybór dobrej jakości propozycji. Zwiększa on szanse na znalezienie budynku idealnie dopasowanego do oczekiwań i możliwości przyszłego inwestora. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, portal domowy.pl poszerzył swoją ofertę o projekty z Kolekcji Muratora.

[koniec abstraktu]

Domowy.pl dba o obfitość oferty, by jak najpełniej odpowiadała ona różnym oczekiwaniom osób planujących budowę domu. Są w niej więc domy niewielkie, o średniej powierzchni i duże, o charakterze rezydencji; zaprojektowane w tradycyjnej i nowoczesnej stylistyce; parterowe, z poddaszem użytkowym i piętrowe. Oprócz szerokiego wyboru projektów ważny jest również ich poziom. Koncepcje powinny być przemyślane, proponowane rozwiązania funkcjonalne, a jakość dokumentacji – wysoka. 

Pracownia Murator, projekt Bursztynowy blask

Wymagania takie spełniają autorzy projektów domów należących do Kolekcji Muratora – lidera branży projektów gotowych oraz wydawniczej o tematyce budowlanej. Projekty pochodzą z działającej od ponad 12 lat własnej pracowni architektonicznej, jak również są efektem współpracy z uznanymi architektami z całej Polski. Reprezentacyjna część zbioru od niedawna jest już dostępna w ofercie portalu domowy.pl. 

– Składają się na nią przede wszystkim projekty dla inwestorów indywidualnych – zróżnicowane pod względem architektonicznym domy jednorodzinne i garaże, ale także oferta dla małych firm: projekty budynków garażowo-magazynowych, mieszkalno-usługowych i szerokie spektrum budynków usługowych (zajazdów, pensjonatów, agroturystyki, domów weselnych, sklepów, punktów gastronomicznych, przedszkoli, warsztatów, myjni, hurtowni i magazynów) – mówi Beata Kerntopf-Ślusarczyk, dyrektor sprzedaży i marketingu Działu Projektów Gotowych Murator S.A. 

Pracownia Murator, projekt domu Gwiaździste niebo

W ofercie Muratora znajduje się też propozycja dla inwestorów z terenów rolniczych – budynki inwentarskie (obory, chlewnie, tuczarnie, kurniki oraz stajnie), a także mniejsze budynki inwentarsko-gospodarcze.

Każdy, kto szuka projektu na miarę swoich potrzeb, korzystając ze sprawdzonej oferty profesjonalistów ma teraz jeszcze większą szansę na jego idealne dopasowanie.

Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ex HouseEx House160,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: GoranGoran163,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Z Charakterem 1Z Charakterem 1163,80 m²
Projekt domu: NebraskaNebraska164,10 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ogrzewnie domu kominkiem

Już pomijam pozwolenia i przepisy. Ale moim zdaniem ogrzewanie kominkiem domu jest trochę problematyczne. Jak to niektórzy mówią, z salonu robi się kotłownię. Na waszym miejscu zdecydowałabym się jednak na ogrzewanie domu w tradycyjny sposób. Ja mam kocioł na pellet (dobrego, polskiego producenta - firmy Sas) i jest to dla mnie super wygodne rozwiązanie. Kocioł ma automatyczny podajnik, a z pelletu powstaje naprawdę niewiele popiołu, tak że obsługa jego jest bezproblemowa.

Autor: Adeli, data: 2018-03-23 14:00:16

Kominy systemowe

Ale, w czym widzisz problem. Wybierasz interesujący się system, zamawiasz, płacisz i montujesz. Nie ma tu niczego niezwykłego. Tak samo kupuje się system kominowy, jak np. bloczki fundamentowe. To nic skomplikowanego. Pamiętaj tylko przy montażu, że warto pewne newralgiczne elementy zabezpieczyć sznurem uszczelniający. Bardzo dobre sznury ma firma Protector - http://dylatacjeppoz.pl/. Głównie chodzi o to by taki sznur miał wysoką klasę odporności ogniowej.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:49:31

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier, nie wygląda źle. Ale mi ostatnio bardzo przypadły do gustu, nowoczesne elewacje, takie jak można sobie obejrzeć na stronie firmy Barwa System - [url]http://blog.barwasystem.pl/category/produkty/siatki/[/url]. Szczególnie te z siatki wyglądają rewelacyjnie. Oczywiście u nas jeszcze mało kto stosuje takie rozwiązania dla domów jednorodzinnych. Ale myślę, że patrząc na to, jak dobrze to wygląda i jak jest wygodne jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację, to z czasem sporo osób, będzie się decydować na właśnie takie elewacje.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:45:48

Oszczędzanie energii_kolektory

Oczywiście, że kolektory mają inne zadanie niż ozdoba budynku. A jednak nie każdemu podoba się wizja, umieszczanie ich na dachu i szpecenia całości. Jak masz dużą działkę, to możesz je spokojnie rozmieścić na działce. Ale już co do szczegółów to musiałbyś się dopytać w jakiejś porządnej firmie, która się tą tematyką zajmuje, jak np. http://oemsolar.pl/. Na pewno będą w stanie ci pomóc, bo od lat robią tego typu rzeczy.

Autor: Tom55, data: 2018-03-23 13:42:00

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.