Poradnik dla budujących, edycja lato 2012

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-06-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl

Decyzja o budowie domu budzi skrajne uczucia: z jednej strony cieszy, z drugiej wywołuje uzasadnione obawy. Chyba każdy inwestor zastanawia się, czy podała realizacji tej życiowej inwestycji. Dlatego Domowy.pl wydaje cyklicznie „Poradnik dla budujących” – praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wcielić w życie marzenia o własnym domu.

[koniec abstraktu]

„Poradnik dla budujących” to nasz periodyk, który stara się odpowiadać na najczęstsze obawy inwestorów dotyczące różnych aspektów budowy domu – od wyboru projektu i działki, poprzez kwestie formalne i finansowe, aż po dylematy związane z doborem materiałów, technologii i detali aranżacyjnych. Wydawany cyklicznie Poradnik powstaje przy współpracy z Doradcami Domowego.pl z całej Polski – ekspertami z wieloletnim doświadczeniem na rynku budownictwa jednorodzinnego.

W gąszczu dostępnych obecnie technologii i rozwiązań budowlanych, przy mnogości projektów domów i czasem zawiłych procedurach związanych z uzyskaniem kredytu i pozwolenia na budowę – inwestor może czuć się zagubiony. Dlatego w naszym Poradniku staramy się krok po kroku rozwiewać wątpliwości, jakie w sposób nieunikniony stają na drodze wszystkich budujących. Bazując na doświadczeniach setek inwestorów, architektów, inspektorów budowlanych wyciągamy wnioski i w sposób przystępny i rzetelny przedstawiamy je w naszym periodyku.

„Poradnik dla budujących” szczegółowo przybliża poszczególne etapy budowy. Opisuje działania, jakie musimy podjąć w związku z wyborem działki, projektu, uzyskaniem kredytu, pozwolenia na budowę, zatrudnieniem wykonawców, otrzymaniem zgody na użytkowanie budynku. Dużo miejsca przeznaczamy na wieloaspektowe opisy funkcjonalnych i popularnych projektów, ułatwiając dokonanie wyboru. Doradzamy w kwestiach związanych z późniejszą eksploatacją domu i w zakresie aranżacji wnętrz.

Poradnik jest również kompendium wiedzy na temat nowoczesnych trendów w budownictwie. Radzimy, jak budować energooszczędnie i ekologicznie, przy zachowaniu komfortu, funkcjonalności i estetyki. Opisujemy najnowsze technologie i materiały konstrukcyjne. Pomagamy inwestorom odnaleźć swój styl budowania – zarówno w zakresie architektury, jak i rozwiązań technologicznych. Chcemy, żeby nasze publikacje umożliwiły budującym świadomie i pewnie podejmować decyzje, od których będzie zależało powodzenie ich budowlanych przedsięwzięć.

Budowa domu, choć z pewnością nie jest zadaniem łatwym, może być dla inwestorów źródłem dużej radości i satysfakcji na każdym jej etapie. Trzeba tylko odpowiednio się do niej przygotować, uzbroić nie tylko w cierpliwość – ale przede wszystkim w odpowiednią wiedzę. W tym zakresie dobrze jest wesprzeć się doświadczeniem ekspertów – dlatego właśnie im oddajemy głos w naszym „Poradniku dla budujących”. Zachęcamy do lektury.

Sprawdź, o czym m.in. można przeczytać w bieżącym numerze:

 

Zapytaj Doradcę jak otrzymać Poradnik: doradca@domowy.pl

 

Projekt domu: HomeKONCEPT-56HomeKONCEPT-56150,23 m²
Projekt domu: Amarylis 5 (CE)Amarylis 5 (CE)150,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KamineroKaminero150,88 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK77TK77152,02 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Amarylis 3 (CE)Amarylis 3 (CE)152,60 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.