Poradnik dla budujących, edycja lato 2012

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-06-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl

Decyzja o budowie domu budzi skrajne uczucia: z jednej strony cieszy, z drugiej wywołuje uzasadnione obawy. Chyba każdy inwestor zastanawia się, czy podała realizacji tej życiowej inwestycji. Dlatego Domowy.pl wydaje cyklicznie „Poradnik dla budujących” – praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wcielić w życie marzenia o własnym domu.

[koniec abstraktu]

„Poradnik dla budujących” to nasz periodyk, który stara się odpowiadać na najczęstsze obawy inwestorów dotyczące różnych aspektów budowy domu – od wyboru projektu i działki, poprzez kwestie formalne i finansowe, aż po dylematy związane z doborem materiałów, technologii i detali aranżacyjnych. Wydawany cyklicznie Poradnik powstaje przy współpracy z Doradcami Domowego.pl z całej Polski – ekspertami z wieloletnim doświadczeniem na rynku budownictwa jednorodzinnego.

W gąszczu dostępnych obecnie technologii i rozwiązań budowlanych, przy mnogości projektów domów i czasem zawiłych procedurach związanych z uzyskaniem kredytu i pozwolenia na budowę – inwestor może czuć się zagubiony. Dlatego w naszym Poradniku staramy się krok po kroku rozwiewać wątpliwości, jakie w sposób nieunikniony stają na drodze wszystkich budujących. Bazując na doświadczeniach setek inwestorów, architektów, inspektorów budowlanych wyciągamy wnioski i w sposób przystępny i rzetelny przedstawiamy je w naszym periodyku.

„Poradnik dla budujących” szczegółowo przybliża poszczególne etapy budowy. Opisuje działania, jakie musimy podjąć w związku z wyborem działki, projektu, uzyskaniem kredytu, pozwolenia na budowę, zatrudnieniem wykonawców, otrzymaniem zgody na użytkowanie budynku. Dużo miejsca przeznaczamy na wieloaspektowe opisy funkcjonalnych i popularnych projektów, ułatwiając dokonanie wyboru. Doradzamy w kwestiach związanych z późniejszą eksploatacją domu i w zakresie aranżacji wnętrz.

Poradnik jest również kompendium wiedzy na temat nowoczesnych trendów w budownictwie. Radzimy, jak budować energooszczędnie i ekologicznie, przy zachowaniu komfortu, funkcjonalności i estetyki. Opisujemy najnowsze technologie i materiały konstrukcyjne. Pomagamy inwestorom odnaleźć swój styl budowania – zarówno w zakresie architektury, jak i rozwiązań technologicznych. Chcemy, żeby nasze publikacje umożliwiły budującym świadomie i pewnie podejmować decyzje, od których będzie zależało powodzenie ich budowlanych przedsięwzięć.

Budowa domu, choć z pewnością nie jest zadaniem łatwym, może być dla inwestorów źródłem dużej radości i satysfakcji na każdym jej etapie. Trzeba tylko odpowiednio się do niej przygotować, uzbroić nie tylko w cierpliwość – ale przede wszystkim w odpowiednią wiedzę. W tym zakresie dobrze jest wesprzeć się doświadczeniem ekspertów – dlatego właśnie im oddajemy głos w naszym „Poradniku dla budujących”. Zachęcamy do lektury.

Sprawdź, o czym m.in. można przeczytać w bieżącym numerze:

 

Zapytaj Doradcę jak otrzymać Poradnik: doradca@domowy.pl

 

Projekt domu: TK70TK70147,94 m²
Projekt domu: RatajówkaRatajówka148,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Amarylis 2 (CE)Amarylis 2 (CE)148,05 m²
Projekt domu: Decyma 6 (CE)Decyma 6 (CE)148,50 m²
Projekt domu: Decyma 9 (CE)Decyma 9 (CE)148,50 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.