Poradnik dla budujących, edycja lato 2012

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-06-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl

Decyzja o budowie domu budzi skrajne uczucia: z jednej strony cieszy, z drugiej wywołuje uzasadnione obawy. Chyba każdy inwestor zastanawia się, czy podała realizacji tej życiowej inwestycji. Dlatego Domowy.pl wydaje cyklicznie „Poradnik dla budujących” – praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wcielić w życie marzenia o własnym domu.

[koniec abstraktu]

„Poradnik dla budujących” to nasz periodyk, który stara się odpowiadać na najczęstsze obawy inwestorów dotyczące różnych aspektów budowy domu – od wyboru projektu i działki, poprzez kwestie formalne i finansowe, aż po dylematy związane z doborem materiałów, technologii i detali aranżacyjnych. Wydawany cyklicznie Poradnik powstaje przy współpracy z Doradcami Domowego.pl z całej Polski – ekspertami z wieloletnim doświadczeniem na rynku budownictwa jednorodzinnego.

W gąszczu dostępnych obecnie technologii i rozwiązań budowlanych, przy mnogości projektów domów i czasem zawiłych procedurach związanych z uzyskaniem kredytu i pozwolenia na budowę – inwestor może czuć się zagubiony. Dlatego w naszym Poradniku staramy się krok po kroku rozwiewać wątpliwości, jakie w sposób nieunikniony stają na drodze wszystkich budujących. Bazując na doświadczeniach setek inwestorów, architektów, inspektorów budowlanych wyciągamy wnioski i w sposób przystępny i rzetelny przedstawiamy je w naszym periodyku.

„Poradnik dla budujących” szczegółowo przybliża poszczególne etapy budowy. Opisuje działania, jakie musimy podjąć w związku z wyborem działki, projektu, uzyskaniem kredytu, pozwolenia na budowę, zatrudnieniem wykonawców, otrzymaniem zgody na użytkowanie budynku. Dużo miejsca przeznaczamy na wieloaspektowe opisy funkcjonalnych i popularnych projektów, ułatwiając dokonanie wyboru. Doradzamy w kwestiach związanych z późniejszą eksploatacją domu i w zakresie aranżacji wnętrz.

Poradnik jest również kompendium wiedzy na temat nowoczesnych trendów w budownictwie. Radzimy, jak budować energooszczędnie i ekologicznie, przy zachowaniu komfortu, funkcjonalności i estetyki. Opisujemy najnowsze technologie i materiały konstrukcyjne. Pomagamy inwestorom odnaleźć swój styl budowania – zarówno w zakresie architektury, jak i rozwiązań technologicznych. Chcemy, żeby nasze publikacje umożliwiły budującym świadomie i pewnie podejmować decyzje, od których będzie zależało powodzenie ich budowlanych przedsięwzięć.

Budowa domu, choć z pewnością nie jest zadaniem łatwym, może być dla inwestorów źródłem dużej radości i satysfakcji na każdym jej etapie. Trzeba tylko odpowiednio się do niej przygotować, uzbroić nie tylko w cierpliwość – ale przede wszystkim w odpowiednią wiedzę. W tym zakresie dobrze jest wesprzeć się doświadczeniem ekspertów – dlatego właśnie im oddajemy głos w naszym „Poradniku dla budujących”. Zachęcamy do lektury.

Sprawdź, o czym m.in. można przeczytać w bieżącym numerze:

 

Zapytaj Doradcę jak otrzymać Poradnik: doradca@domowy.pl

 

Projekt domu: DarlenaDarlena143,55 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: WilsonWilson145,20 m²
Projekt domu: Prosty 2AProsty 2A145,50 m²
Projekt domu: TamaraTamara146,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.