Poradnik dla budujących, edycja lato 2012

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-06-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl

Decyzja o budowie domu budzi skrajne uczucia: z jednej strony cieszy, z drugiej wywołuje uzasadnione obawy. Chyba każdy inwestor zastanawia się, czy podała realizacji tej życiowej inwestycji. Dlatego Domowy.pl wydaje cyklicznie „Poradnik dla budujących” – praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wcielić w życie marzenia o własnym domu.

[koniec abstraktu]

„Poradnik dla budujących” to nasz periodyk, który stara się odpowiadać na najczęstsze obawy inwestorów dotyczące różnych aspektów budowy domu – od wyboru projektu i działki, poprzez kwestie formalne i finansowe, aż po dylematy związane z doborem materiałów, technologii i detali aranżacyjnych. Wydawany cyklicznie Poradnik powstaje przy współpracy z Doradcami Domowego.pl z całej Polski – ekspertami z wieloletnim doświadczeniem na rynku budownictwa jednorodzinnego.

W gąszczu dostępnych obecnie technologii i rozwiązań budowlanych, przy mnogości projektów domów i czasem zawiłych procedurach związanych z uzyskaniem kredytu i pozwolenia na budowę – inwestor może czuć się zagubiony. Dlatego w naszym Poradniku staramy się krok po kroku rozwiewać wątpliwości, jakie w sposób nieunikniony stają na drodze wszystkich budujących. Bazując na doświadczeniach setek inwestorów, architektów, inspektorów budowlanych wyciągamy wnioski i w sposób przystępny i rzetelny przedstawiamy je w naszym periodyku.

„Poradnik dla budujących” szczegółowo przybliża poszczególne etapy budowy. Opisuje działania, jakie musimy podjąć w związku z wyborem działki, projektu, uzyskaniem kredytu, pozwolenia na budowę, zatrudnieniem wykonawców, otrzymaniem zgody na użytkowanie budynku. Dużo miejsca przeznaczamy na wieloaspektowe opisy funkcjonalnych i popularnych projektów, ułatwiając dokonanie wyboru. Doradzamy w kwestiach związanych z późniejszą eksploatacją domu i w zakresie aranżacji wnętrz.

Poradnik jest również kompendium wiedzy na temat nowoczesnych trendów w budownictwie. Radzimy, jak budować energooszczędnie i ekologicznie, przy zachowaniu komfortu, funkcjonalności i estetyki. Opisujemy najnowsze technologie i materiały konstrukcyjne. Pomagamy inwestorom odnaleźć swój styl budowania – zarówno w zakresie architektury, jak i rozwiązań technologicznych. Chcemy, żeby nasze publikacje umożliwiły budującym świadomie i pewnie podejmować decyzje, od których będzie zależało powodzenie ich budowlanych przedsięwzięć.

Budowa domu, choć z pewnością nie jest zadaniem łatwym, może być dla inwestorów źródłem dużej radości i satysfakcji na każdym jej etapie. Trzeba tylko odpowiednio się do niej przygotować, uzbroić nie tylko w cierpliwość – ale przede wszystkim w odpowiednią wiedzę. W tym zakresie dobrze jest wesprzeć się doświadczeniem ekspertów – dlatego właśnie im oddajemy głos w naszym „Poradniku dla budujących”. Zachęcamy do lektury.

Sprawdź, o czym m.in. można przeczytać w bieżącym numerze:

 

Zapytaj Doradcę jak otrzymać Poradnik: doradca@domowy.pl

 

Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.