Poradnik dla budujących, edycja lato 2012

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-06-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl Fot.Okładka Poradnika dla budujących Domowy.pl

Decyzja o budowie domu budzi skrajne uczucia: z jednej strony cieszy, z drugiej wywołuje uzasadnione obawy. Chyba każdy inwestor zastanawia się, czy podała realizacji tej życiowej inwestycji. Dlatego Domowy.pl wydaje cyklicznie „Poradnik dla budujących” – praktyczny przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wcielić w życie marzenia o własnym domu.

[koniec abstraktu]

„Poradnik dla budujących” to nasz periodyk, który stara się odpowiadać na najczęstsze obawy inwestorów dotyczące różnych aspektów budowy domu – od wyboru projektu i działki, poprzez kwestie formalne i finansowe, aż po dylematy związane z doborem materiałów, technologii i detali aranżacyjnych. Wydawany cyklicznie Poradnik powstaje przy współpracy z Doradcami Domowego.pl z całej Polski – ekspertami z wieloletnim doświadczeniem na rynku budownictwa jednorodzinnego.

W gąszczu dostępnych obecnie technologii i rozwiązań budowlanych, przy mnogości projektów domów i czasem zawiłych procedurach związanych z uzyskaniem kredytu i pozwolenia na budowę – inwestor może czuć się zagubiony. Dlatego w naszym Poradniku staramy się krok po kroku rozwiewać wątpliwości, jakie w sposób nieunikniony stają na drodze wszystkich budujących. Bazując na doświadczeniach setek inwestorów, architektów, inspektorów budowlanych wyciągamy wnioski i w sposób przystępny i rzetelny przedstawiamy je w naszym periodyku.

„Poradnik dla budujących” szczegółowo przybliża poszczególne etapy budowy. Opisuje działania, jakie musimy podjąć w związku z wyborem działki, projektu, uzyskaniem kredytu, pozwolenia na budowę, zatrudnieniem wykonawców, otrzymaniem zgody na użytkowanie budynku. Dużo miejsca przeznaczamy na wieloaspektowe opisy funkcjonalnych i popularnych projektów, ułatwiając dokonanie wyboru. Doradzamy w kwestiach związanych z późniejszą eksploatacją domu i w zakresie aranżacji wnętrz.

Poradnik jest również kompendium wiedzy na temat nowoczesnych trendów w budownictwie. Radzimy, jak budować energooszczędnie i ekologicznie, przy zachowaniu komfortu, funkcjonalności i estetyki. Opisujemy najnowsze technologie i materiały konstrukcyjne. Pomagamy inwestorom odnaleźć swój styl budowania – zarówno w zakresie architektury, jak i rozwiązań technologicznych. Chcemy, żeby nasze publikacje umożliwiły budującym świadomie i pewnie podejmować decyzje, od których będzie zależało powodzenie ich budowlanych przedsięwzięć.

Budowa domu, choć z pewnością nie jest zadaniem łatwym, może być dla inwestorów źródłem dużej radości i satysfakcji na każdym jej etapie. Trzeba tylko odpowiednio się do niej przygotować, uzbroić nie tylko w cierpliwość – ale przede wszystkim w odpowiednią wiedzę. W tym zakresie dobrze jest wesprzeć się doświadczeniem ekspertów – dlatego właśnie im oddajemy głos w naszym „Poradniku dla budujących”. Zachęcamy do lektury.

Sprawdź, o czym m.in. można przeczytać w bieżącym numerze:

 

Zapytaj Doradcę jak otrzymać Poradnik: doradca@domowy.pl

 

Projekt domu: HomeKONCEPT-53HomeKONCEPT-53159,28 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Akord NeoAkord Neo161,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Karat 2Karat 2162,51 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: DellaDella164,33 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ambrozja 6 (CE)Ambrozja 6 (CE)165,32 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-26HomeKONCEPT-26165,36 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kos PlusKos Plus166,75 m²
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.