Postaw Na Dom i zbuduj go energooszczędnie!

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2014-05-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Prezentacje przykuwały uwagę i rodziły pytania ze strony Uczestników Prezentacje przykuwały uwagę i rodziły pytania ze strony Uczestników

W miniony czwartek – 08.05 - w urokliwych wnętrzach Restauracji Villa Magnolia w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Budujących Czwartków z Domowy.pl. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały, dzięki czemu rozmowy na temat energooszczędnych technologii okazały się bardzo owocne.

[koniec abstraktu]

Wiosenne miesiące sprzyjają inicjatywom budowlanym i podejmowaniu decyzji, związanych z wyborem projektu domu i późniejszej inwestycji. Kupno projektu, który będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich domowników i perspektywiczną inwestycją, nie kończą szeregu decyzji, przed którymi staje Inwestor w toku całego procesu budowlanego. 

Odpowiednia technologia wznoszenia ciepłych ścian jest niezwykle istotna Odpowiednia technologia wznoszenia ciepłych ścian jest niezwykle istotna, jak przekonywał przedstawiciel Xelli

Cykl ogólnopolskich spotkań, organizowanych pod wspólną nazwą Budujące Czwartki z Domowy.pl, powstał w odpowiedzi na sygnały spływające od Inwestorów indywidualnych, którzy chcieliby zdobyć elementarną wiedzę na temat przepisów budowlanych, najnowszych wytycznych podyktowanych dyrektywami unijnymi oraz szeregu dostępnych możliwości materiałowych, które spełniają niezbędne normy energooszczędności. Na każdym ze spotkań Uczestnicy zyskują niepowtarzalną okazję do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami znanych i cenionych na rynku firm producenckich i dzięki temu mogą otrzymać wyczerpujące informacje o wysokiej jakości produktach oraz rozwiać swoje wątpliwości słuchając prezentowanych wystąpień. 

Zmieniające się przepisy i rozporządzenia wymagają bycia na bieżąco Eksperci Domowy.pl na bieżąco śledzą najnowsze przepisy i rozporządzenia

Poznański wieczór obfitował w aktualne i cenne informacje, zarówno dotyczące procedury budowlanej, przepisów, jak i materiałów budowlanych, spełniających obowiązujące normy. Ściany, okna i drzwi to miejsca, przez które w domu potrafi uciekać najwięcej ciepła, dlatego zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwala na znaczne oszczędności w toku eksploatacji, o czym przekonywali przedstawiciele takich firm jak Xella, Fakro, Wiśniowski i Röben. Zanim jednak Inwestor stanie przed koniecznością wyboru technologii budowy, często rozważa skorzystanie z możliwości dopłat w ramach NFOŚiGW. O wszystkich aspektach tej procedury informował słuchaczy ekspert Domowy.pl Marcin Krzyżosiak. 

Pytania pojawiające się w toku spotkania udowodniły po raz kolejny zasadność organizowania takich konferencji i nieustającą potrzebę uzupełniania wiedzy przez Inwestorów. 

Dziękujemy zarówno gościom, jak i przybyłym słuchaczom i zapraszamy na kolejne Budujące Czwartki z Domowy.pl.

Fakro posiada rozbudowaną ofertę nowoczesnych okien dachowych Fakro posiada rozbudowaną ofertę nowoczesnych okien dachowych

Dachówki - jak udowadniali przedstawiciele firmy Röben - powinny być i estetyczne i funkcjonalne Dachówki - jak udowadniali przedstawiciele firmy Röben - powinny być i estetyczne i funkcjonalne

Drzwi to wizytówka domu, o czym dobrze wie firma Wiśniowski Drzwi to wizytówka domu, o czym dobrze wie firma Wiśniowski

Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.