Postaw Na Dom i zbuduj go energooszczędnie!

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2014-05-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Prezentacje przykuwały uwagę i rodziły pytania ze strony Uczestników Prezentacje przykuwały uwagę i rodziły pytania ze strony Uczestników

W miniony czwartek – 08.05 - w urokliwych wnętrzach Restauracji Villa Magnolia w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Budujących Czwartków z Domowy.pl. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały, dzięki czemu rozmowy na temat energooszczędnych technologii okazały się bardzo owocne.

[koniec abstraktu]

Wiosenne miesiące sprzyjają inicjatywom budowlanym i podejmowaniu decyzji, związanych z wyborem projektu domu i późniejszej inwestycji. Kupno projektu, który będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich domowników i perspektywiczną inwestycją, nie kończą szeregu decyzji, przed którymi staje Inwestor w toku całego procesu budowlanego. 

Odpowiednia technologia wznoszenia ciepłych ścian jest niezwykle istotna Odpowiednia technologia wznoszenia ciepłych ścian jest niezwykle istotna, jak przekonywał przedstawiciel Xelli

Cykl ogólnopolskich spotkań, organizowanych pod wspólną nazwą Budujące Czwartki z Domowy.pl, powstał w odpowiedzi na sygnały spływające od Inwestorów indywidualnych, którzy chcieliby zdobyć elementarną wiedzę na temat przepisów budowlanych, najnowszych wytycznych podyktowanych dyrektywami unijnymi oraz szeregu dostępnych możliwości materiałowych, które spełniają niezbędne normy energooszczędności. Na każdym ze spotkań Uczestnicy zyskują niepowtarzalną okazję do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami znanych i cenionych na rynku firm producenckich i dzięki temu mogą otrzymać wyczerpujące informacje o wysokiej jakości produktach oraz rozwiać swoje wątpliwości słuchając prezentowanych wystąpień. 

Zmieniające się przepisy i rozporządzenia wymagają bycia na bieżąco Eksperci Domowy.pl na bieżąco śledzą najnowsze przepisy i rozporządzenia

Poznański wieczór obfitował w aktualne i cenne informacje, zarówno dotyczące procedury budowlanej, przepisów, jak i materiałów budowlanych, spełniających obowiązujące normy. Ściany, okna i drzwi to miejsca, przez które w domu potrafi uciekać najwięcej ciepła, dlatego zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwala na znaczne oszczędności w toku eksploatacji, o czym przekonywali przedstawiciele takich firm jak Xella, Fakro, Wiśniowski i Röben. Zanim jednak Inwestor stanie przed koniecznością wyboru technologii budowy, często rozważa skorzystanie z możliwości dopłat w ramach NFOŚiGW. O wszystkich aspektach tej procedury informował słuchaczy ekspert Domowy.pl Marcin Krzyżosiak. 

Pytania pojawiające się w toku spotkania udowodniły po raz kolejny zasadność organizowania takich konferencji i nieustającą potrzebę uzupełniania wiedzy przez Inwestorów. 

Dziękujemy zarówno gościom, jak i przybyłym słuchaczom i zapraszamy na kolejne Budujące Czwartki z Domowy.pl.

Fakro posiada rozbudowaną ofertę nowoczesnych okien dachowych Fakro posiada rozbudowaną ofertę nowoczesnych okien dachowych

Dachówki - jak udowadniali przedstawiciele firmy Röben - powinny być i estetyczne i funkcjonalne Dachówki - jak udowadniali przedstawiciele firmy Röben - powinny być i estetyczne i funkcjonalne

Drzwi to wizytówka domu, o czym dobrze wie firma Wiśniowski Drzwi to wizytówka domu, o czym dobrze wie firma Wiśniowski

Projekt domu: Diona Mała BisDiona Mała Bis113,32 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: CiepłyCiepły114,00 m²
Projekt domu: LaredoLaredo114,80 m²
Projekt domu: Lisandra MałaLisandra Mała114,82 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Kendra XS 2MKendra XS 2M114,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.