Postaw Na Dom i zbuduj go energooszczędnie!

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2014-05-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Prezentacje przykuwały uwagę i rodziły pytania ze strony Uczestników Prezentacje przykuwały uwagę i rodziły pytania ze strony Uczestników

W miniony czwartek – 08.05 - w urokliwych wnętrzach Restauracji Villa Magnolia w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Budujących Czwartków z Domowy.pl. Zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały, dzięki czemu rozmowy na temat energooszczędnych technologii okazały się bardzo owocne.

[koniec abstraktu]

Wiosenne miesiące sprzyjają inicjatywom budowlanym i podejmowaniu decyzji, związanych z wyborem projektu domu i późniejszej inwestycji. Kupno projektu, który będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich domowników i perspektywiczną inwestycją, nie kończą szeregu decyzji, przed którymi staje Inwestor w toku całego procesu budowlanego. 

Odpowiednia technologia wznoszenia ciepłych ścian jest niezwykle istotna Odpowiednia technologia wznoszenia ciepłych ścian jest niezwykle istotna, jak przekonywał przedstawiciel Xelli

Cykl ogólnopolskich spotkań, organizowanych pod wspólną nazwą Budujące Czwartki z Domowy.pl, powstał w odpowiedzi na sygnały spływające od Inwestorów indywidualnych, którzy chcieliby zdobyć elementarną wiedzę na temat przepisów budowlanych, najnowszych wytycznych podyktowanych dyrektywami unijnymi oraz szeregu dostępnych możliwości materiałowych, które spełniają niezbędne normy energooszczędności. Na każdym ze spotkań Uczestnicy zyskują niepowtarzalną okazję do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami znanych i cenionych na rynku firm producenckich i dzięki temu mogą otrzymać wyczerpujące informacje o wysokiej jakości produktach oraz rozwiać swoje wątpliwości słuchając prezentowanych wystąpień. 

Zmieniające się przepisy i rozporządzenia wymagają bycia na bieżąco Eksperci Domowy.pl na bieżąco śledzą najnowsze przepisy i rozporządzenia

Poznański wieczór obfitował w aktualne i cenne informacje, zarówno dotyczące procedury budowlanej, przepisów, jak i materiałów budowlanych, spełniających obowiązujące normy. Ściany, okna i drzwi to miejsca, przez które w domu potrafi uciekać najwięcej ciepła, dlatego zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwala na znaczne oszczędności w toku eksploatacji, o czym przekonywali przedstawiciele takich firm jak Xella, Fakro, Wiśniowski i Röben. Zanim jednak Inwestor stanie przed koniecznością wyboru technologii budowy, często rozważa skorzystanie z możliwości dopłat w ramach NFOŚiGW. O wszystkich aspektach tej procedury informował słuchaczy ekspert Domowy.pl Marcin Krzyżosiak. 

Pytania pojawiające się w toku spotkania udowodniły po raz kolejny zasadność organizowania takich konferencji i nieustającą potrzebę uzupełniania wiedzy przez Inwestorów. 

Dziękujemy zarówno gościom, jak i przybyłym słuchaczom i zapraszamy na kolejne Budujące Czwartki z Domowy.pl.

Fakro posiada rozbudowaną ofertę nowoczesnych okien dachowych Fakro posiada rozbudowaną ofertę nowoczesnych okien dachowych

Dachówki - jak udowadniali przedstawiciele firmy Röben - powinny być i estetyczne i funkcjonalne Dachówki - jak udowadniali przedstawiciele firmy Röben - powinny być i estetyczne i funkcjonalne

Drzwi to wizytówka domu, o czym dobrze wie firma Wiśniowski Drzwi to wizytówka domu, o czym dobrze wie firma Wiśniowski

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.