Purmo od 20 lat w Polsce

Autor: Purmo; Data publikacji: 2012-11-06
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Purmo sprzedało w Polsce już ponad 12 milionów grzejników. Purmo sprzedało w Polsce już ponad 12 milionów grzejników.

Marka Purmo w Polsce ma 20 lat. W ciągu tego czasu firma sprzedała ponad 12 milionów sztuk grzejników płytowych Purmo, setki tysięcy grzejników łazienkowych i dekoracyjnych, komponenty ogrzewań podłogowych i systemów rurowych, do których dołączono dziesiątki milionów metrów rur. Purmo ogrzało ponad 400 000 domów jednorodzinnych i 1 600 000 mieszkań.

[koniec abstraktu]

Statystyczna polska rodzina posiada w domu ponad jeden grzejnik Purmo. Większość budynków użyteczności publicznej wyposażona jest w grzejniki płytowe lub dekoracyjne Purmo. Statystyka mówi również, że średnio: do przewiezienia grzejników Purmo użyto w Polsce 31 000 tirów, a instalatorzy przenieśli i zamontowali 384 700 000 kilogramów grzejników. 27 października w warszawskim hotelu Westin odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia obecności marki Purmo w Polsce. W uroczystości wzięli udział goście z Polski i zagranicy – pracownicy oraz partnerzy handlowi Purmo. Podczas świętowania jubileuszu działalności Purmo w Polsce, zorganizowane zostało również pożegnanie Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Wojciecha Makowskiego, który przez 20 lat nieprzerwanie pełnił tę funkcję.

Purmo historia rodzinnej tradycji

Statystyczna polska rodzina posiada jeden grzejnik Purmo Statystyczna polska rodzina posiada jeden grzejnik Purmo.

 Purmo to nazwa małej miejscowości w środkowo-zachodniej części Finlandii. W 1952 roku w tej miejscowości trzech kolegów założyło niewielki zakład, który produkował narzędzia rolnicze. Trzy lata później ich fabrykę, którą nazwali Purmo-Produkt - zniszczył pożar, co zmusiło założycieli do przeniesienia produkcji do pobliskiego miasta Jakobstad, gdzie nadal rozwijali swój biznes. Pod koniec lat 50. Purmo-Produkt kupiło niewielką fabrykę grzejników i tak rozpoczęła się produkcja pierwszych grzejników płytowych pod marką Purmo, które miały stawić czoło ostremu klimatowi północnej Skandynawii. We wczesnych latach 70. Purmo-Produkt zostało przejęte przez koncern Rettig. Produkcja grzejników została zmodernizowana i zautomatyzowana. To był pierwszy krok do stworzenia największej na świecie firmy wytwarzającej produkty grzewcze.

Retting inwestuje

Założony w 1770 roku koncern Rettig Group obejmuje swym działaniem trzy odmienne obszary biznesu: Bore (żegluga), Nordkalk (produkty wapienne) oraz najbardziej znaną gałąź działalności – Rettig Heating – czyli ogrzewanie. Koncern założony i nadal kierowany przez rodzinę von Rettig, rozpoczynał działalność w branży tytoniowej i stoczniowej. W miarę rozwoju firmy rodzina Rettigów dywersyfikowała swoje zainteresowania rozszerzając działalność o kolejne branże: napoje, wyroby cukiernicze oraz nieruchomości. W latach 70 koncern Rettig przejął fabrykę Purmo w Jakobstad rozpoczynając tym samym nowy rozdział we współczesnej historii firmy i wkraczając w dziedzinę ogrzewania. Przejęcie zaowocowało inwestycjami w maszyny i modernizację produkcji w fabryce Purmo. W 1974 roku otwarto w Hanowerze biuro handlowe do obsługi rosnącego eksportu grzejników na rynek niemiecki. W 1976 roku zainwestowano w nową fabrykę w Jakobstad, która osiągnęła obecną wydajność na poziomie 900 000 sztuk rocznie. W latach 80-tych fabryka w Jakobstad sprzedawała coraz większe ilości grzejników na rynek fiński. Po przejęciu kolejnych dwóch rodzimych producentów grzejników koncern Rettig został wiodącym producentem ogrzewania na rynku skandynawskim. Dalsze przejęcia producentów grzejników w różnych krajach europejskich doprowadziły koncern Rettig do pozycji niekwestionowanego lidera branży grzewczej. W latach 80. i 90. dalsze inwestycje w rozwój produkcji zaowocowały otwarciem nowych fabryk grzejników płytowych w Szwecji, Belgii, Irlandii, Niemczech i Polsce. Powstały nowe filie firmy m.in. w Rosji, Danii, Estonii, Rumunii, Bałkanach i na Łotwie. Szybki rozwój trwał nadal, a dwie czołowe marki koncernu Rettig - Purmo i Radson - połączyły swoje siły w zunifikowanej ofercie. Wkrótce dołączyły do nich kolejne marki: Thermopanel oraz Vogel & Noot. Ostatnim przejęciem (styczeń 2012) Rettig ICC była niemiecka firma Hewing – producent wysokiej jakości rur z tworzyw sztucznych. Po włączeniu fabryki Hewing w struktury koncernu Rettig ICC Hewing produkuje rury na stale rosnące potrzeby Rettiga. W ten sposób powstał samowystarczalny koncern oferujący kompletne rozwiązania grzewcze – produkujący elementy grzewcze, dostarczający rozwiązania technologiczne oraz serwis.

Główne zakłady produkcyjne Purmo/ Radson mieszczą się w: Rybniku, Zonhoven, Jakobstad, Gateshead, Meiningen, Izmirze, Dimlach oraz Biache St. Vaast. Partnerstwo marek wzmacniają pozostałe brandy koncernu Rettig ICC: Thermopanel oraz LVI.

Rettig ICC jest największym światowym wytwórcą produktów grzewczych, zatrudniającym 3000 ludzi i produkującym ponad 9 milionów grzejników rocznie. 15 fabryk koncernu rozlokowanych jest w 11 europejskich krajach. Rettig eksportuje grzejniki do 50 krajów na całym świecie. W 2011 roku firma Rettig ICC osiągnęła obroty rzędu 396 milionów EURO.

Rodzinne wartości filarami działania

Główna siedziba Rettig Group mieści się w Helsinkach. Po ponad 200 latach funkcjonowania firma nadal pozostaje własnością rodzinną – Prezesem Zarządu Rettig ICC jest obecnie Cyril von Rettig. Firmę niezmiennie wyróżnia przywiązanie do rodzinnych wartości. Nieustanna dbałość o klientów, pracowników i rodzinne tradycje, które po 200 latach od założenia firmy nadal odgrywają kluczową rolę. Rettig Group pozostaje wierna czterem filarom, na których opierają się wartości firmy – są to: otwartość, uczciwość, elastyczność oraz szacunek. Wartości te odzwierciedlane są w każdym przejawie działania firmy, która stawia na zrównoważony rozwój, uczciwość i wieloletnie partnerstwo handlowe. „W Rettig Group kontynuujemy odkrywanie naszego sposobu pracy, aby określić nowy potencjał i dodać wartości naszemu biznesowi. Centralnymi punktami tych poszukiwań są innowacja, zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko naturalne. Ponieważ jest to prywatny biznes rodzinny, osiągamy nasze cele poprzez cierpliwość i długoterminową wizję, dając przykład odpowiedzialności w biznesie oraz zrównoważonej rentowności” - wyjaśnia Cyril von Rettig.

 

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.