Refleksje po kolejnych targowych spotkaniach

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-10-09
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Bydgoska Hala Łuczniczka gościła wielu Odwiedzających Bydgoska Hala Łuczniczka gościła wielu Odwiedzających

Zaledwie kilka dni temu odbyły się w Bydgoszczy Targi Mieszkaniowe Jesień 2013. W dniach 5-6 października w Hali Łuczniczka, obok deweloperów i pośredników nieruchomości, zaprezentowały się banki i instytucje finansowe z ofertami kredytowymi, a także firmy z ofertami urządzeń i wyposażenia wnętrz oraz usług mieszkaniowych i doradztwa. Oczywiście nie zabrakło także Doradców Domowy.pl, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą z Odwiedzającymi.

[koniec abstraktu]

Osoby, chcące skorzystać z możliwości rozmowy z Doradcami Domowy.pl zainteresowani byli głównie kosztami budowy domu i późniejszego jego wyposażenia oraz dostępnością najnowszych technologii i materiałów, pozwalających wznieść budynek nie tylko estetycznie zgodny z istniejącą dookoła zabudową ale także pozwalający zaoszczędzić na kosztach jego eksploatacji. 

- Rozmowy z Inwestorami bardzo często schodziły na temat zagadnień, obracających się wokół energooszczędności. Chętnie pytano o dopłaty z NFOŚiGW, chcąc uporządkować wiedzę na temat całej procedury – relacjonuje Anna Bagińska, Doradczyni Domowy.pl z Wrocławia. 

Zainteresowanie projektami gotowymi domów jednorodzinnych było nie mniejsze, niż zainteresowanie projektami gotowymi wnętrz, które stanowią nowość w ofercie Domowy.pl. Niezależnie od etapu, na którym znajdowali się Inwestorzy, przeważały opinie, świadczące o dużym ułatwieniu, jakie stanowią gotowe aranżacje wnętrz. Wiele osób przyznawało, że dopiero skonfrontowanie ich wizji i oczekiwań z realizacją, jaką oferują architekci na etapie projektu pozwoliło zweryfikować plan aranżacji pomieszczeń. 

Największą popularnością cieszyły się niezmiennie projekty domów o niezbyt skomplikowanej bryle. Rzadko decydowano się na rozwiązanie wzbogacone o wiele lukarn czy wykuszy, co pozwala stwierdzić, że jednym z kryteriów wyboru projektu domu jest ekonomiczność jego bryły i chęć zniwelowania strat ciepła. 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Domowy.pl Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Domowy.pl

- Bardzo cieszy stan i poziom wiedzy Inwestorów, którzy wiedzą co i jak chcą budować. Doradztwo i pomoc merytoryczna zamykały się w horyzoncie formalności i kolejności ich dopełniania. W kontekście szybko zmieniających się przepisów i rozporządzeń fakt ten nie dziwi – przyszli posiadacze własnych domów mają prawo czuć się zagubieni i obawiać się o ewentualne utrudnienia, mogące wynikać z niedopatrzeń formalnych – twierdzi Marcin Jóźków, Doradca Domowy.pl z Wrocławia. 

Jak pokazują spotkania w ramach bydgoskich targów, Budujący mają świadomość jak wiele czasu i energii mogą zaoszczędzić korzystając z konsultacji Ekspertów i architektów wnętrz. Zgromadzone zasoby racjonalniej jest, bowiem przeznaczyć na pracę koncepcyjną przy urządzaniu wnętrz nowo wybudowanego domu lub finalizację jego wznoszenia. 

Kolejnymi punktami na targowej mapie Domowy.pl są Warszawa i Gdańsk. W dniach 19-20.10.2013 odbędą się w Warszawie Ogólnopolskie Targi Budowlane Budowa Remont Dom i Wnętrze 2013. W sobotę w godzinach 9:00-17:00, a w niedzielę 9:00-16:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem budownictwa i aranżacji wnętrz do spotkań z naszymi Doradcami. 

W Gdańsku, w ramach targów Dom Mieszkanie Wnętrze będzie nam miło spotkać się z Państwem w dniach 19-20.10.2013 w hali Ergo Arena.

Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.