Refleksje po kolejnych targowych spotkaniach

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-10-09
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Bydgoska Hala Łuczniczka gościła wielu Odwiedzających Bydgoska Hala Łuczniczka gościła wielu Odwiedzających

Zaledwie kilka dni temu odbyły się w Bydgoszczy Targi Mieszkaniowe Jesień 2013. W dniach 5-6 października w Hali Łuczniczka, obok deweloperów i pośredników nieruchomości, zaprezentowały się banki i instytucje finansowe z ofertami kredytowymi, a także firmy z ofertami urządzeń i wyposażenia wnętrz oraz usług mieszkaniowych i doradztwa. Oczywiście nie zabrakło także Doradców Domowy.pl, którzy chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą z Odwiedzającymi.

[koniec abstraktu]

Osoby, chcące skorzystać z możliwości rozmowy z Doradcami Domowy.pl zainteresowani byli głównie kosztami budowy domu i późniejszego jego wyposażenia oraz dostępnością najnowszych technologii i materiałów, pozwalających wznieść budynek nie tylko estetycznie zgodny z istniejącą dookoła zabudową ale także pozwalający zaoszczędzić na kosztach jego eksploatacji. 

- Rozmowy z Inwestorami bardzo często schodziły na temat zagadnień, obracających się wokół energooszczędności. Chętnie pytano o dopłaty z NFOŚiGW, chcąc uporządkować wiedzę na temat całej procedury – relacjonuje Anna Bagińska, Doradczyni Domowy.pl z Wrocławia. 

Zainteresowanie projektami gotowymi domów jednorodzinnych było nie mniejsze, niż zainteresowanie projektami gotowymi wnętrz, które stanowią nowość w ofercie Domowy.pl. Niezależnie od etapu, na którym znajdowali się Inwestorzy, przeważały opinie, świadczące o dużym ułatwieniu, jakie stanowią gotowe aranżacje wnętrz. Wiele osób przyznawało, że dopiero skonfrontowanie ich wizji i oczekiwań z realizacją, jaką oferują architekci na etapie projektu pozwoliło zweryfikować plan aranżacji pomieszczeń. 

Największą popularnością cieszyły się niezmiennie projekty domów o niezbyt skomplikowanej bryle. Rzadko decydowano się na rozwiązanie wzbogacone o wiele lukarn czy wykuszy, co pozwala stwierdzić, że jednym z kryteriów wyboru projektu domu jest ekonomiczność jego bryły i chęć zniwelowania strat ciepła. 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Domowy.pl Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Domowy.pl

- Bardzo cieszy stan i poziom wiedzy Inwestorów, którzy wiedzą co i jak chcą budować. Doradztwo i pomoc merytoryczna zamykały się w horyzoncie formalności i kolejności ich dopełniania. W kontekście szybko zmieniających się przepisów i rozporządzeń fakt ten nie dziwi – przyszli posiadacze własnych domów mają prawo czuć się zagubieni i obawiać się o ewentualne utrudnienia, mogące wynikać z niedopatrzeń formalnych – twierdzi Marcin Jóźków, Doradca Domowy.pl z Wrocławia. 

Jak pokazują spotkania w ramach bydgoskich targów, Budujący mają świadomość jak wiele czasu i energii mogą zaoszczędzić korzystając z konsultacji Ekspertów i architektów wnętrz. Zgromadzone zasoby racjonalniej jest, bowiem przeznaczyć na pracę koncepcyjną przy urządzaniu wnętrz nowo wybudowanego domu lub finalizację jego wznoszenia. 

Kolejnymi punktami na targowej mapie Domowy.pl są Warszawa i Gdańsk. W dniach 19-20.10.2013 odbędą się w Warszawie Ogólnopolskie Targi Budowlane Budowa Remont Dom i Wnętrze 2013. W sobotę w godzinach 9:00-17:00, a w niedzielę 9:00-16:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem budownictwa i aranżacji wnętrz do spotkań z naszymi Doradcami. 

W Gdańsku, w ramach targów Dom Mieszkanie Wnętrze będzie nam miło spotkać się z Państwem w dniach 19-20.10.2013 w hali Ergo Arena.

Więcej polecanych projektów domów

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier się fajnie sprawuje w połączeniu z ładnym tynkiem. Ja mam akurat z King Klinker (chawlę sobie). Miałem bardzo dobrego fachowca, który ogarnął temat montażu. Fasada ma 2 lata i wygląda barzdo świeżo

Autor: filipmaks, data: 2018-06-01 13:12:00

Wybór projektu domu jednorodzinnego.

Moim zdaniem, a przynajmniej my się tym kierowaliśmy podczas wyboru projektu i budowy to oddzielenie w domu części dziennej od częsci sypialnej, mamy dwoje dośc małych jeszcze dzieci, które moga hałasowac i bałaganić ile wlezie, ale jak idziemy do częsci sypialnej to tam jest wszystko jasne - cisza, spokój, odpoczynek. Skusiliśmy się też na rozbudowany, przylegający garaż z kotłownią, oraz jeszcze jednym pomieszczeniem gospodarczym, które znajduje sięteż w garażu służącym za miejsce spoczynku dla weków, przetworów, ziemniaków i innych zakupów, które przenosimy prosto z garażu :). W pomieszczeniu gospodarczym mamy też pralkę, więc cały bałagan nazwijmy to - siedzi w garażu :). Projekt kupowaliśmy na pracownia-projekty.pl i nie wprowadzaliśmy żadnych zmian :) Mamy 4 sypialnie, w tym niewielki ale przytulny pokój gościnny, dwie łazienki - jedna w częsci dziennej, druga w części sypialnej - tutaj wanna, prysznic. Część sypialna znajduje się na takim jakby półpiętrze nad garażem, który jest odrobine schowany w ziemi. Dom jest na tyle długi, że zasłania cały tył podrórka, więc z ulicy nie widać kto i co tam robi, bez montowania nie wiadomo jak zabudowanej bramy i ogrodzenia :)

Autor: lukaszlukasz, data: 2018-06-01 12:54:54

Ogrzewnie domu kominkiem

Ja na waszym miejscu nie bawiłbym się ani w ogrzewanie samym kominkiem, ani w żadne inne kotły na paliwa stałe. Już niedługo wchodzi w życie ustawa antysmogowa i moim zdaniem nie sensu pchać się w takie systemy ogrzewania domu. Lepiej się zastanowić nad montażem pompy ciepła. Poczytajcie sobie na stronie firmy, która zajmuje się montażem pomp od lat - http://dimplex.pl/, jakie taka pompa daje możliwości i korzyści. Obecnie nie ma lepszego, bardziej ekonomicznego czy ekologicznego systemu.

Autor: Tom55, data: 2018-05-29 19:52:47

Kocioł na paliwo czy na węgiel?

Jeśli ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A w dodatku ogrzewanie gazowe jest ekologiczne i bardzo wygodne. Nie trzeba przy nim praktycznie nic robić.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:47:48

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Pompa ciepła może i fajna - ale dość droga opcja (chodzi mi oczywiście o sam koszt zakupu pompy). Jeśli natomiast ma się dostęp do gazu to najlepszą opcją jest kocioł gazowy. Dobry kocioł, polskiej firmy http://termet.com.pl/, można kupić w bardzo dobrej cenie. Z montażem też nie ma problemów, bo w całej Polsce jest dużo instalatorów, którzy mają potrzebne uprawnienia. A ogrzewanie gazowe podobnie jak pompa ciepłą jest ekologiczne i bardzo wygodne.

Autor: Enieli, data: 2018-05-29 19:45:04
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.