Po poznańskim spotkaniu pań budujących

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-11
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu. W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG” przyciągnęło do poznańskiej kawiarni Republika Róż panie, które w przeważającej części dopiero mają w planach budowę. Ponieważ poszukują wsparcia i wiedzy dotyczącej już najwcześniejszych etapów procesu inwestycyjnego, rozmowy skoncentrowały się głównie wokół wyboru projektu.

[koniec abstraktu]

Na poznańskie spotkanie przybyły głównie początkujące inwestorki. Jedna z uczestniczek postanowiła wybudować dom, w którym mogłaby zamieszkać na emeryturze, bo ten obecny okazał się za duży, gdy wyprowadziły się dzieci. Poszukuje więc odpowiadającego jej potrzebom projektu niewielkiego budynku parterowego, tak jak inna z pań, która obecnie mieszka w domu dwurodzinnym, a chce postawić na niezależność. -Panie chciały uzyskać między innymi pomoc w sprecyzowaniu własnych potrzeb co do projektu – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl.-Pytały na przykład o optymalny metraż domu. Przyzwyczajeni do małych przestrzeni, często mamy problem z oszacowaniem powierzchni, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Dlatego podczas rozmów staraliśmy się uświadomić paniom, jak osiągnąć kompromis między poczuciem wygody i komfortu a liczbą metrów, która rzeczywiście będzie nam przydatna. Podczas dyskusji pojawiały się takie kwestie: ile i jak duże pomieszczenia gospodarcze są nam potrzebne, jak wysokie powinny być pomieszczenia, jak dostosować dom do wieku inwestora – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Inwestorki z Poznania dużą wagę przywiązują do energooszczędności i nowoczesnych materiałów. Zainteresowane były również takimi tematami, jak rodzaj ogrzewania, instalacje, oszacowanie budżetu projektu. Podczas rozmów w Republice Róż mogły się dowiedzieć, jak realnie i równomiernie zaplanować koszty – tak, aby uniknąć sytuacji, w której po postawieniu stanu surowego zostanie nam niewiele na najbardziej kosztowny etap, jakim są prace wykończeniowe.

 

Projekt domu: Armanda XS BisArmanda XS Bis100,64 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KwadraKwadra103,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK200GTK200G103,59 m²
Projekt domu: TK201G2TK201G2103,59 m²
Projekt domu: TK200TK200103,66 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-38HomeKONCEPT-38105,64 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.