Po poznańskim spotkaniu pań budujących

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-11
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu. W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG” przyciągnęło do poznańskiej kawiarni Republika Róż panie, które w przeważającej części dopiero mają w planach budowę. Ponieważ poszukują wsparcia i wiedzy dotyczącej już najwcześniejszych etapów procesu inwestycyjnego, rozmowy skoncentrowały się głównie wokół wyboru projektu.

[koniec abstraktu]

Na poznańskie spotkanie przybyły głównie początkujące inwestorki. Jedna z uczestniczek postanowiła wybudować dom, w którym mogłaby zamieszkać na emeryturze, bo ten obecny okazał się za duży, gdy wyprowadziły się dzieci. Poszukuje więc odpowiadającego jej potrzebom projektu niewielkiego budynku parterowego, tak jak inna z pań, która obecnie mieszka w domu dwurodzinnym, a chce postawić na niezależność. -Panie chciały uzyskać między innymi pomoc w sprecyzowaniu własnych potrzeb co do projektu – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl.-Pytały na przykład o optymalny metraż domu. Przyzwyczajeni do małych przestrzeni, często mamy problem z oszacowaniem powierzchni, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Dlatego podczas rozmów staraliśmy się uświadomić paniom, jak osiągnąć kompromis między poczuciem wygody i komfortu a liczbą metrów, która rzeczywiście będzie nam przydatna. Podczas dyskusji pojawiały się takie kwestie: ile i jak duże pomieszczenia gospodarcze są nam potrzebne, jak wysokie powinny być pomieszczenia, jak dostosować dom do wieku inwestora – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Inwestorki z Poznania dużą wagę przywiązują do energooszczędności i nowoczesnych materiałów. Zainteresowane były również takimi tematami, jak rodzaj ogrzewania, instalacje, oszacowanie budżetu projektu. Podczas rozmów w Republice Róż mogły się dowiedzieć, jak realnie i równomiernie zaplanować koszty – tak, aby uniknąć sytuacji, w której po postawieniu stanu surowego zostanie nam niewiele na najbardziej kosztowny etap, jakim są prace wykończeniowe.

 

Projekt domu: HomeKONCEPT-38HomeKONCEPT-38105,64 m²
Projekt domu: Ekonomiczny 2BEkonomiczny 2B106,10 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 1Z Pomysłem 1106,80 m²
Projekt domu: Lisandra XSLisandra XS106,95 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Przytulny 2Przytulny 2107,40 m²
Projekt domu: Pliszka VIPliszka VI108,10 m²
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.