Po poznańskim spotkaniu pań budujących

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-11
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu. W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG” przyciągnęło do poznańskiej kawiarni Republika Róż panie, które w przeważającej części dopiero mają w planach budowę. Ponieważ poszukują wsparcia i wiedzy dotyczącej już najwcześniejszych etapów procesu inwestycyjnego, rozmowy skoncentrowały się głównie wokół wyboru projektu.

[koniec abstraktu]

Na poznańskie spotkanie przybyły głównie początkujące inwestorki. Jedna z uczestniczek postanowiła wybudować dom, w którym mogłaby zamieszkać na emeryturze, bo ten obecny okazał się za duży, gdy wyprowadziły się dzieci. Poszukuje więc odpowiadającego jej potrzebom projektu niewielkiego budynku parterowego, tak jak inna z pań, która obecnie mieszka w domu dwurodzinnym, a chce postawić na niezależność. -Panie chciały uzyskać między innymi pomoc w sprecyzowaniu własnych potrzeb co do projektu – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl.-Pytały na przykład o optymalny metraż domu. Przyzwyczajeni do małych przestrzeni, często mamy problem z oszacowaniem powierzchni, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Dlatego podczas rozmów staraliśmy się uświadomić paniom, jak osiągnąć kompromis między poczuciem wygody i komfortu a liczbą metrów, która rzeczywiście będzie nam przydatna. Podczas dyskusji pojawiały się takie kwestie: ile i jak duże pomieszczenia gospodarcze są nam potrzebne, jak wysokie powinny być pomieszczenia, jak dostosować dom do wieku inwestora – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Inwestorki z Poznania dużą wagę przywiązują do energooszczędności i nowoczesnych materiałów. Zainteresowane były również takimi tematami, jak rodzaj ogrzewania, instalacje, oszacowanie budżetu projektu. Podczas rozmów w Republice Róż mogły się dowiedzieć, jak realnie i równomiernie zaplanować koszty – tak, aby uniknąć sytuacji, w której po postawieniu stanu surowego zostanie nam niewiele na najbardziej kosztowny etap, jakim są prace wykończeniowe.

 

Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.