Po poznańskim spotkaniu pań budujących

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-11
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu. W poznańskiej kawiarni Republika Róż panie rozmawiały o budowaniu.

Kolejne spotkanie w ramach „Akademii kobiet budujących SILKA YTONG” przyciągnęło do poznańskiej kawiarni Republika Róż panie, które w przeważającej części dopiero mają w planach budowę. Ponieważ poszukują wsparcia i wiedzy dotyczącej już najwcześniejszych etapów procesu inwestycyjnego, rozmowy skoncentrowały się głównie wokół wyboru projektu.

[koniec abstraktu]

Na poznańskie spotkanie przybyły głównie początkujące inwestorki. Jedna z uczestniczek postanowiła wybudować dom, w którym mogłaby zamieszkać na emeryturze, bo ten obecny okazał się za duży, gdy wyprowadziły się dzieci. Poszukuje więc odpowiadającego jej potrzebom projektu niewielkiego budynku parterowego, tak jak inna z pań, która obecnie mieszka w domu dwurodzinnym, a chce postawić na niezależność. -Panie chciały uzyskać między innymi pomoc w sprecyzowaniu własnych potrzeb co do projektu – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska i Ekspertka Domowy.pl.-Pytały na przykład o optymalny metraż domu. Przyzwyczajeni do małych przestrzeni, często mamy problem z oszacowaniem powierzchni, która w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Dlatego podczas rozmów staraliśmy się uświadomić paniom, jak osiągnąć kompromis między poczuciem wygody i komfortu a liczbą metrów, która rzeczywiście będzie nam przydatna. Podczas dyskusji pojawiały się takie kwestie: ile i jak duże pomieszczenia gospodarcze są nam potrzebne, jak wysokie powinny być pomieszczenia, jak dostosować dom do wieku inwestora – dodaje Ekspertka Domowy.pl.

Inwestorki z Poznania dużą wagę przywiązują do energooszczędności i nowoczesnych materiałów. Zainteresowane były również takimi tematami, jak rodzaj ogrzewania, instalacje, oszacowanie budżetu projektu. Podczas rozmów w Republice Róż mogły się dowiedzieć, jak realnie i równomiernie zaplanować koszty – tak, aby uniknąć sytuacji, w której po postawieniu stanu surowego zostanie nam niewiele na najbardziej kosztowny etap, jakim są prace wykończeniowe.

 

Projekt domu: NiskiNiski132,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Projekt domu: Galilea BisGalilea Bis133,45 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Osobiście użyłem żywotnika olbrzymiego (szczególnie przy drzwiach). Wcześniej skorzystałem z porady eksperta na http://www.zgarden.pl/ Jestem zadowolony i mam nadzieję, że może tamtejsi eksperci coś panu doradzą.

Autor: mitronas, data: 2018-03-15 11:14:44

KOMINEK W MIESZKANIU

Montując kominek, czy kozę trzeba zadbać o bezpieczeństwo p-poż. Bez dobrego sznura uszczelniającego się na pewno nie obejdziecie. Bardzo dobre jakościowo i w przystępnej cenie ma takie sznury firma Protectro - http://dylatacjeppoz.pl/. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby montaż przebiegł bez problemu i aby można było bezpiecznie używać kominek.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:04:44

Projekt wnętrz

Tyle samo ile kosztuje kupno mieszkania:) Wszystko zależy od tego jaki metraż, jakie masz wymagania i jaką firmę zatrudnisz. Przedzwoń sobie do kilku firm (jak jesteś z Krakowa lub okolic to koniecznie zadzwoń do http://intellio.pl/kontakt-krakow/), porozmawiaj. Powiedz czego oczekujesz i niech ci powiedzą przybliżoną cenę za projekt. Inaczej trudno powiedzieć jakiego rzędu będzie to kwota.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 22:00:23

Pomysły na sufit podwieszany:))))

Jeśli chodzi o sufity podwieszane, to polecam sobie obejrzeć na stronie http://blog.barwasystem.pl/, jak takie sufity, robi jedna z lepszych firm na polskim rynku. Widziałem już kilka ich realizacji na żywo, a jeszcze więcej na zdjęciach i zawsze jestem pod wrażeniem i estetyki wykonania i funkcjonalności. Robią oni duże projekty, i warto sobie popatrzeć, jak to powinno wyglądać.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:57:03

Zmiana ogrzewania - co tańsze?

Racja, pompa ciepła to dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Zobacz sobie ofertę firmy http://dimplex.pl/, bo jest kilka rodzajów pomp (gruntowa, powietrzna) i zanim się zdecydujesz na konkretny rodzaj i model, warto poczytać i popytać fachowców. Dobór pompy nie jest taki łatwy i zależy od wielu czynników, więc najlepiej całość zlecić solidnej firmie.

Autor: Tom55, data: 2018-03-03 21:50:43
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.