„Tarka do sera“ i inne osiągnięcia

Autor: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.; Data publikacji: 2013-01-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Budynek Leadenhall, powszechnie zwany Budynek Leadenhall, powszechnie zwany "tarką do sera", z okuciami Roto. Fot.Roto

Podczas targów "BAU" 2013 Roto chce zademonstrować, w jaki sposób przy pomocy indywidualnych systemów aluminiowych do okien, drzwi i fasad można „realizować wizje”. Goście z kraju i z zagranicy będą mogli obejrzeć nowy, spektakularny przykład zastosowania okuć Roto w praktyce, między innymi w budynku okrzykniętym z racji swojej fasady „tarką do sera”.

[koniec abstraktu]

Jeden z eksponatów na 240 m2 stoisku w hali C1 pokazuje mianowicie rozwiązanie specjalne, zastosowane w budynku o nazwie „Leadenhall Building“, wynoszonym obecnie w centrum Londynu. Charakterystyczną cechą tego 225 metrowego biurowca jest fasada nachylona o 10 stopni do wewnątrz. Spowodowała ona, że budynek został przez Londyńczyków spontanicznie nazwany „tarką do sera”. Roto jest dostawcą 560 okien fasadowych do tego obiektu, wyposażonych w specjalną wersję okucia „AluVision T 540”.

Na najważniejszych targach branżowych 2013 roku Roto prezentuje kilka nowości. Należy do nich „AluVision Designo“ – całkowicie ukryta strona zawiasowa do dużych okien i drzwi balkonowych z aluminium o masie do 150 kg. Tylko jeden dodatkowy element, również niewidoczny od zewnątrz, zapewnia stabilność całego okna. Warto podkreślić, że strona zawiasowa Designo jest certyfikowana wg QM 328 i że można ją stosować do prawie wszystkich systemów profili z komorą Euro. Ponadto jest to strona z połączeniem zaciskowym, z możliwością dozbrojenia do klasy antywyważeniowej RC 3, łatwa w montażu i z dużą ilością elementów wyposażenia, które umożliwiają realizację indywidualnych rozwiązań architektonicznych.

Dzięki specjalnym stronom zawiasowym system okuć AluVision T 540 można stosować do skrzydeł rozwiernych o masie do 300 kg i skrzydeł rozwierno-uchylnych do 200 kg. Do zalet produktu należy także np. elegancki wygląd (dzięki zlicowanym wspornikom, niewidocznym śrubom), łatwy i racjonalny montaż, elastyczność zastosowań dzięki połączeniom 6- lub 10-milimetrowym, a także ogranicznik rozwarcia z hamulcem i amortyzator otwarcia.

 Obszerna wiedza doświadczonych ekspertów umożliwia praktyczne zastosowanie zasady „odpowiednie okucie do każdego projektu”. Bliskie relacje z klientami przynoszą korzyści – raz jeszcze chcą tego dowieść na targach BAU specjaliści ds. technologii okien i drzwi z firmy Roto.

Projekt domu: Galilea BisGalilea Bis133,45 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ArmandaArmanda133,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK74TK74133,95 m²
Projekt domu: Torina 2MTorina 2M133,99 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Gaja 3Gaja 3134,14 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Atrakcyjny 3AAtrakcyjny 3A134,30 m²
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.