„Tarka do sera“ i inne osiągnięcia

Autor: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.; Data publikacji: 2013-01-04
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Budynek Leadenhall, powszechnie zwany Budynek Leadenhall, powszechnie zwany "tarką do sera", z okuciami Roto. Fot.Roto

Podczas targów "BAU" 2013 Roto chce zademonstrować, w jaki sposób przy pomocy indywidualnych systemów aluminiowych do okien, drzwi i fasad można „realizować wizje”. Goście z kraju i z zagranicy będą mogli obejrzeć nowy, spektakularny przykład zastosowania okuć Roto w praktyce, między innymi w budynku okrzykniętym z racji swojej fasady „tarką do sera”.

[koniec abstraktu]

Jeden z eksponatów na 240 m2 stoisku w hali C1 pokazuje mianowicie rozwiązanie specjalne, zastosowane w budynku o nazwie „Leadenhall Building“, wynoszonym obecnie w centrum Londynu. Charakterystyczną cechą tego 225 metrowego biurowca jest fasada nachylona o 10 stopni do wewnątrz. Spowodowała ona, że budynek został przez Londyńczyków spontanicznie nazwany „tarką do sera”. Roto jest dostawcą 560 okien fasadowych do tego obiektu, wyposażonych w specjalną wersję okucia „AluVision T 540”.

Na najważniejszych targach branżowych 2013 roku Roto prezentuje kilka nowości. Należy do nich „AluVision Designo“ – całkowicie ukryta strona zawiasowa do dużych okien i drzwi balkonowych z aluminium o masie do 150 kg. Tylko jeden dodatkowy element, również niewidoczny od zewnątrz, zapewnia stabilność całego okna. Warto podkreślić, że strona zawiasowa Designo jest certyfikowana wg QM 328 i że można ją stosować do prawie wszystkich systemów profili z komorą Euro. Ponadto jest to strona z połączeniem zaciskowym, z możliwością dozbrojenia do klasy antywyważeniowej RC 3, łatwa w montażu i z dużą ilością elementów wyposażenia, które umożliwiają realizację indywidualnych rozwiązań architektonicznych.

Dzięki specjalnym stronom zawiasowym system okuć AluVision T 540 można stosować do skrzydeł rozwiernych o masie do 300 kg i skrzydeł rozwierno-uchylnych do 200 kg. Do zalet produktu należy także np. elegancki wygląd (dzięki zlicowanym wspornikom, niewidocznym śrubom), łatwy i racjonalny montaż, elastyczność zastosowań dzięki połączeniom 6- lub 10-milimetrowym, a także ogranicznik rozwarcia z hamulcem i amortyzator otwarcia.

 Obszerna wiedza doświadczonych ekspertów umożliwia praktyczne zastosowanie zasady „odpowiednie okucie do każdego projektu”. Bliskie relacje z klientami przynoszą korzyści – raz jeszcze chcą tego dowieść na targach BAU specjaliści ds. technologii okien i drzwi z firmy Roto.

Projekt domu: Noelia Bis 2MNoelia Bis 2M130,09 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK32TK32130,50 m²
Projekt domu: TK73TK73130,51 m²
Projekt domu: AlandraAlandra131,43 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Torina Bis 2MTorina Bis 2M131,54 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.