Trwałe połączenie kostki brukowej

Data publikacji: 2012-08-22
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. quick-mix Fot. quick-mix

Kostka brukowa to sprawdzony materiał do wykańczania nawierzchni wokół domu. Gwarancją najwyższej funkcjonalności i trwałości tego rozwiązania jest zastosowanie wysokiej jakości zapraw. Dzięki wodoprzepuszczalnej i łatwej w obróbce zaprawie do spoinowania kostki brukowej tubag PFF uzyskamy mocne i odporne na ścieranie spoiny.

[koniec abstraktu]

Dekoracyjnie ułożona kostka brukowa tworzy gustowną przestrzeń wokół domu. Żeby uzyskać trwale estetyczny efekt, należy pamiętać o właściwym spoinowaniu. Niezwiązany i sypki materiał będzie łatwo wymiatany i wypłukiwany, co obniży walory funkcjonale bruku. Dzięki zaprawie tubag PFF firmy quick-mix, utworzymy trwałe spoiny, które całkowicie wypełnią przestrzeń pomiędzy kostką, pozostawiając nawierzchnię czystą i wolną od piasku, czy kurzu. Wysoka wodoprzepuszczalność zaprawy pozwali uniknąć takich niepożądanych efektów, jak zbieranie się wody, bądź rozwój mchów i porostów. Zastosowanie zaprawy tubag PFF firmy quick-mix zapewni maksymalną jakość użytkowania brukowanej nawierzchni.

Liczy się spoina

Fot. quick-mix Fot. quick-mix

Jednokomponentowa, wysoce wodoprzepuszczalna zaprawa tubag PFF firmy quick-mix przeznaczona jest do spoinowana zarówno kostki brukowej, klinkierowej, jak i płyt. Jest od razu gotowa do użycia i twardnieje pod wpływem powietrza. Utworzona za jej pomocą spoina całkowicie wypełnia szczeliny pomiędzy brukowanymi lub klinkierowymi elementami, a powstała powierzchnia jest równa i czysta. Umożliwia również swobodne przesiąkanie wody do gruntu, zapobiegając tym samym zatrzymywaniu się jej i powstawaniu kałuż, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia nawierzchni. Zaprawa PFF jest szczególnie polecana do fugowania szlachetnej kostki betonowej „płukanej” w systemach wodoprzepuszczalnych. Dzięki swoim specjalnym właściwościom nie kruszy się, nie ulega wypłukiwaniu pod wpływem wody, a ponadto jest odporna na zabrudzenia oraz porastanie mchem czy trawą. Specjalna technologia - Easy Clean Technology (ETC), umożliwia czyszczenie nawet świeżo położonej płaszczyzny bez pozostawiania niepożądanych zabrudzeń i wykwitów. W ofercie firmy quick-mix, dostępna jest w 3 kolorach: piaskowym, kamiennej szarości oraz bazaltu, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej do odcienia kostki brukowej. Zaprawa tubag PFF firmy quick-mix z powodzeniem może być stosowana nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, ponieważ wykazuje właściwości mrozoodporne, a jej nakładanie może odbywać się nawet od 0 °C. Wysoka odporność zaprawy PFF na ścieranie, w tym maszyny czyszczące, umożliwia tworzenie zarówno przydomowych chodników, parkingów i patio, jak również ciągów pieszych oraz innych powierzchni obciążonych niskim ruchem kołowym.

Projekt domu: TK23TK23131,80 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Minorka IIMinorka II132,80 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.