Trwałe połączenie kostki brukowej

Data publikacji: 2012-08-22
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. quick-mix Fot. quick-mix

Kostka brukowa to sprawdzony materiał do wykańczania nawierzchni wokół domu. Gwarancją najwyższej funkcjonalności i trwałości tego rozwiązania jest zastosowanie wysokiej jakości zapraw. Dzięki wodoprzepuszczalnej i łatwej w obróbce zaprawie do spoinowania kostki brukowej tubag PFF uzyskamy mocne i odporne na ścieranie spoiny.

[koniec abstraktu]

Dekoracyjnie ułożona kostka brukowa tworzy gustowną przestrzeń wokół domu. Żeby uzyskać trwale estetyczny efekt, należy pamiętać o właściwym spoinowaniu. Niezwiązany i sypki materiał będzie łatwo wymiatany i wypłukiwany, co obniży walory funkcjonale bruku. Dzięki zaprawie tubag PFF firmy quick-mix, utworzymy trwałe spoiny, które całkowicie wypełnią przestrzeń pomiędzy kostką, pozostawiając nawierzchnię czystą i wolną od piasku, czy kurzu. Wysoka wodoprzepuszczalność zaprawy pozwali uniknąć takich niepożądanych efektów, jak zbieranie się wody, bądź rozwój mchów i porostów. Zastosowanie zaprawy tubag PFF firmy quick-mix zapewni maksymalną jakość użytkowania brukowanej nawierzchni.

Liczy się spoina

Fot. quick-mix Fot. quick-mix

Jednokomponentowa, wysoce wodoprzepuszczalna zaprawa tubag PFF firmy quick-mix przeznaczona jest do spoinowana zarówno kostki brukowej, klinkierowej, jak i płyt. Jest od razu gotowa do użycia i twardnieje pod wpływem powietrza. Utworzona za jej pomocą spoina całkowicie wypełnia szczeliny pomiędzy brukowanymi lub klinkierowymi elementami, a powstała powierzchnia jest równa i czysta. Umożliwia również swobodne przesiąkanie wody do gruntu, zapobiegając tym samym zatrzymywaniu się jej i powstawaniu kałuż, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia nawierzchni. Zaprawa PFF jest szczególnie polecana do fugowania szlachetnej kostki betonowej „płukanej” w systemach wodoprzepuszczalnych. Dzięki swoim specjalnym właściwościom nie kruszy się, nie ulega wypłukiwaniu pod wpływem wody, a ponadto jest odporna na zabrudzenia oraz porastanie mchem czy trawą. Specjalna technologia - Easy Clean Technology (ETC), umożliwia czyszczenie nawet świeżo położonej płaszczyzny bez pozostawiania niepożądanych zabrudzeń i wykwitów. W ofercie firmy quick-mix, dostępna jest w 3 kolorach: piaskowym, kamiennej szarości oraz bazaltu, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej do odcienia kostki brukowej. Zaprawa tubag PFF firmy quick-mix z powodzeniem może być stosowana nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, ponieważ wykazuje właściwości mrozoodporne, a jej nakładanie może odbywać się nawet od 0 °C. Wysoka odporność zaprawy PFF na ścieranie, w tym maszyny czyszczące, umożliwia tworzenie zarówno przydomowych chodników, parkingów i patio, jak również ciągów pieszych oraz innych powierzchni obciążonych niskim ruchem kołowym.

Projekt domu: TK23TK23131,80 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Projekt domu: Minorka IIMinorka II132,80 m²
Projekt domu: Nika 4Nika 4133,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KordianKordian133,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.