Trwałe połączenie kostki brukowej

Data publikacji: 2012-08-22
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. quick-mix Fot. quick-mix

Kostka brukowa to sprawdzony materiał do wykańczania nawierzchni wokół domu. Gwarancją najwyższej funkcjonalności i trwałości tego rozwiązania jest zastosowanie wysokiej jakości zapraw. Dzięki wodoprzepuszczalnej i łatwej w obróbce zaprawie do spoinowania kostki brukowej tubag PFF uzyskamy mocne i odporne na ścieranie spoiny.

[koniec abstraktu]

Dekoracyjnie ułożona kostka brukowa tworzy gustowną przestrzeń wokół domu. Żeby uzyskać trwale estetyczny efekt, należy pamiętać o właściwym spoinowaniu. Niezwiązany i sypki materiał będzie łatwo wymiatany i wypłukiwany, co obniży walory funkcjonale bruku. Dzięki zaprawie tubag PFF firmy quick-mix, utworzymy trwałe spoiny, które całkowicie wypełnią przestrzeń pomiędzy kostką, pozostawiając nawierzchnię czystą i wolną od piasku, czy kurzu. Wysoka wodoprzepuszczalność zaprawy pozwali uniknąć takich niepożądanych efektów, jak zbieranie się wody, bądź rozwój mchów i porostów. Zastosowanie zaprawy tubag PFF firmy quick-mix zapewni maksymalną jakość użytkowania brukowanej nawierzchni.

Liczy się spoina

Fot. quick-mix Fot. quick-mix

Jednokomponentowa, wysoce wodoprzepuszczalna zaprawa tubag PFF firmy quick-mix przeznaczona jest do spoinowana zarówno kostki brukowej, klinkierowej, jak i płyt. Jest od razu gotowa do użycia i twardnieje pod wpływem powietrza. Utworzona za jej pomocą spoina całkowicie wypełnia szczeliny pomiędzy brukowanymi lub klinkierowymi elementami, a powstała powierzchnia jest równa i czysta. Umożliwia również swobodne przesiąkanie wody do gruntu, zapobiegając tym samym zatrzymywaniu się jej i powstawaniu kałuż, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia nawierzchni. Zaprawa PFF jest szczególnie polecana do fugowania szlachetnej kostki betonowej „płukanej” w systemach wodoprzepuszczalnych. Dzięki swoim specjalnym właściwościom nie kruszy się, nie ulega wypłukiwaniu pod wpływem wody, a ponadto jest odporna na zabrudzenia oraz porastanie mchem czy trawą. Specjalna technologia - Easy Clean Technology (ETC), umożliwia czyszczenie nawet świeżo położonej płaszczyzny bez pozostawiania niepożądanych zabrudzeń i wykwitów. W ofercie firmy quick-mix, dostępna jest w 3 kolorach: piaskowym, kamiennej szarości oraz bazaltu, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej do odcienia kostki brukowej. Zaprawa tubag PFF firmy quick-mix z powodzeniem może być stosowana nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, ponieważ wykazuje właściwości mrozoodporne, a jej nakładanie może odbywać się nawet od 0 °C. Wysoka odporność zaprawy PFF na ścieranie, w tym maszyny czyszczące, umożliwia tworzenie zarówno przydomowych chodników, parkingów i patio, jak również ciągów pieszych oraz innych powierzchni obciążonych niskim ruchem kołowym.

Projekt domu: Zofia RexZofia Rex122,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Karmel 3Karmel 3124,31 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-46HomeKONCEPT-46124,52 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-43HomeKONCEPT-43124,59 m²
Projekt domu: Ciekawy 2ACiekawy 2A124,70 m²
Projekt domu: TK5ATK5A125,35 m²
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.