TYTANi montażu – z pasją na szczyt

Opracowanie: Selena SA; Data publikacji: 2011-03-30
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Romuald Sadowski i Michał Michnowicz na szczycie Aconcagua Romuald Sadowski i Michał Michnowicz na szczycie, fot. SELENA

„Największym szczęściem jest mieć wielką pasję” – słowa te znakomicie oddają ducha uczestników wyprawy, którzy zdobyli najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua (6962 m n.p.m.) i ustanowili rekord świata w montażu na wysokości! A wszystko to z miłości do gór i wielkiej pasji.

[koniec abstraktu]

Romuald Sadowski i Michał Michnowicz to od niedawna najbardziej rozpoznawalni polscy montażyści, którzy udowodnili, że połączenie pasji i pracy może doprowadzić każdego do wielkich czynów.

Od 7 do 25 lutego trwała wyprawa polskich montażystów na najwyższy szczyt obu Ameryk - Aconcagua (6962 m n.p.m.). Długie godziny marszu z pełnym ekwipunkiem i zdobywanie kolejnych baz były prawdziwym testem wytrzymałości w ekstremalnych warunkach. 23 lutego, o godzinie 14.20 szczyt został zdobyty, jednak nie był to koniec wyzwań! Uczestnicy wyprawy, pomimo panujących, ciężkich warunków przystąpili do montażu okna. W efekcie pobili rekord świata w montażu na wysokości!

Od pomysłu do realizacji

Uczestnik wyprawy Romuald Sadowski (z prawej) i Tomasz Krzysztofik z Seleny SA sprawdzają termiczne pokrowce na pianę Uczestnik wyprawy Romuald Sadowski (z prawej) i Tomasz Krzysztofik z Seleny SA sprawdzają termiczne pokrowce na pianę, fot. SELENA

Wiele osób pyta, jak w ogóle wpadliśmy na pomysł wnoszenia okna na najwyższy szczyt w Andach? (śmiech) Podczas jednego ze wspólnych wypadów w góry pojawił się pomysł, by zdobyć wszystkie szczyty Korony Ziemi. Uwielbiamy wyzwania, dlatego w 2010 roku tak się rozpędziliśmy, że zdobyliśmy trzy z dziewięciu zaplanowanych szczytów. Wtedy też, zmagając się z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na dużych wysokościach, pomyśleliśmy, że nie ma lepszego testu dla chemii budowlanej, używanej w naszej codziennej pracy, niż montaż na wysokości – mówi Romuald Sadowski.

Plan był prosty, podczas wyprawy na kolejny szczyt miała zostać przeprowadzona próba montażu okna. Polscy montażyści zamierzali sprawdzić czy porywisty wiatr, opady śniegu i rozrzedzone powietrze nie okażą się przeszkodą dla realizacji tak niecodziennego pomysłu.

- Przed wyprawą musieliśmy znaleźć takiego producenta, który oferuje najwyższą jakość produktu, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia montażu. Zdecydowaliśmy się ustanowić rekord z Seleną, producentem pian Tytan Professional. Przed wyprawą wszelkie szczegóły ustaliliśmy z Działem R&D, gdzie powstają receptury pian Tytan, a potem wszystko poszło już z górki…a raczej pod górkę – mówi ze śmiechem Michał Michnowicz.

Polscy montażyści to coraz bardziej cenieni w Europie fachowcy – i jak pokazuje rekord świata ustanowiony przez nich na Dachu obu Ameryk - specjaliści na najwyższym poziomie.

Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.