TYTANi montażu – z pasją na szczyt

Opracowanie: Selena SA; Data publikacji: 2011-03-30
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Romuald Sadowski i Michał Michnowicz na szczycie Aconcagua Romuald Sadowski i Michał Michnowicz na szczycie, fot. SELENA

„Największym szczęściem jest mieć wielką pasję” – słowa te znakomicie oddają ducha uczestników wyprawy, którzy zdobyli najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua (6962 m n.p.m.) i ustanowili rekord świata w montażu na wysokości! A wszystko to z miłości do gór i wielkiej pasji.

[koniec abstraktu]

Romuald Sadowski i Michał Michnowicz to od niedawna najbardziej rozpoznawalni polscy montażyści, którzy udowodnili, że połączenie pasji i pracy może doprowadzić każdego do wielkich czynów.

Od 7 do 25 lutego trwała wyprawa polskich montażystów na najwyższy szczyt obu Ameryk - Aconcagua (6962 m n.p.m.). Długie godziny marszu z pełnym ekwipunkiem i zdobywanie kolejnych baz były prawdziwym testem wytrzymałości w ekstremalnych warunkach. 23 lutego, o godzinie 14.20 szczyt został zdobyty, jednak nie był to koniec wyzwań! Uczestnicy wyprawy, pomimo panujących, ciężkich warunków przystąpili do montażu okna. W efekcie pobili rekord świata w montażu na wysokości!

Od pomysłu do realizacji

Uczestnik wyprawy Romuald Sadowski (z prawej) i Tomasz Krzysztofik z Seleny SA sprawdzają termiczne pokrowce na pianę Uczestnik wyprawy Romuald Sadowski (z prawej) i Tomasz Krzysztofik z Seleny SA sprawdzają termiczne pokrowce na pianę, fot. SELENA

Wiele osób pyta, jak w ogóle wpadliśmy na pomysł wnoszenia okna na najwyższy szczyt w Andach? (śmiech) Podczas jednego ze wspólnych wypadów w góry pojawił się pomysł, by zdobyć wszystkie szczyty Korony Ziemi. Uwielbiamy wyzwania, dlatego w 2010 roku tak się rozpędziliśmy, że zdobyliśmy trzy z dziewięciu zaplanowanych szczytów. Wtedy też, zmagając się z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na dużych wysokościach, pomyśleliśmy, że nie ma lepszego testu dla chemii budowlanej, używanej w naszej codziennej pracy, niż montaż na wysokości – mówi Romuald Sadowski.

Plan był prosty, podczas wyprawy na kolejny szczyt miała zostać przeprowadzona próba montażu okna. Polscy montażyści zamierzali sprawdzić czy porywisty wiatr, opady śniegu i rozrzedzone powietrze nie okażą się przeszkodą dla realizacji tak niecodziennego pomysłu.

- Przed wyprawą musieliśmy znaleźć takiego producenta, który oferuje najwyższą jakość produktu, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia montażu. Zdecydowaliśmy się ustanowić rekord z Seleną, producentem pian Tytan Professional. Przed wyprawą wszelkie szczegóły ustaliliśmy z Działem R&D, gdzie powstają receptury pian Tytan, a potem wszystko poszło już z górki…a raczej pod górkę – mówi ze śmiechem Michał Michnowicz.

Polscy montażyści to coraz bardziej cenieni w Europie fachowcy – i jak pokazuje rekord świata ustanowiony przez nich na Dachu obu Ameryk - specjaliści na najwyższym poziomie.

Projekt domu: WandaWanda155,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Własny 1Własny 1155,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK58TK58155,22 m²
Projekt domu: TK78TK78156,68 m²
Projekt domu: MalbecMalbec157,05 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK79TK79158,43 m²
Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.