TYTANi montażu – z pasją na szczyt

Opracowanie: Selena SA; Data publikacji: 2011-03-30
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Romuald Sadowski i Michał Michnowicz na szczycie Aconcagua Romuald Sadowski i Michał Michnowicz na szczycie, fot. SELENA

„Największym szczęściem jest mieć wielką pasję” – słowa te znakomicie oddają ducha uczestników wyprawy, którzy zdobyli najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcagua (6962 m n.p.m.) i ustanowili rekord świata w montażu na wysokości! A wszystko to z miłości do gór i wielkiej pasji.

[koniec abstraktu]

Romuald Sadowski i Michał Michnowicz to od niedawna najbardziej rozpoznawalni polscy montażyści, którzy udowodnili, że połączenie pasji i pracy może doprowadzić każdego do wielkich czynów.

Od 7 do 25 lutego trwała wyprawa polskich montażystów na najwyższy szczyt obu Ameryk - Aconcagua (6962 m n.p.m.). Długie godziny marszu z pełnym ekwipunkiem i zdobywanie kolejnych baz były prawdziwym testem wytrzymałości w ekstremalnych warunkach. 23 lutego, o godzinie 14.20 szczyt został zdobyty, jednak nie był to koniec wyzwań! Uczestnicy wyprawy, pomimo panujących, ciężkich warunków przystąpili do montażu okna. W efekcie pobili rekord świata w montażu na wysokości!

Od pomysłu do realizacji

Uczestnik wyprawy Romuald Sadowski (z prawej) i Tomasz Krzysztofik z Seleny SA sprawdzają termiczne pokrowce na pianę Uczestnik wyprawy Romuald Sadowski (z prawej) i Tomasz Krzysztofik z Seleny SA sprawdzają termiczne pokrowce na pianę, fot. SELENA

Wiele osób pyta, jak w ogóle wpadliśmy na pomysł wnoszenia okna na najwyższy szczyt w Andach? (śmiech) Podczas jednego ze wspólnych wypadów w góry pojawił się pomysł, by zdobyć wszystkie szczyty Korony Ziemi. Uwielbiamy wyzwania, dlatego w 2010 roku tak się rozpędziliśmy, że zdobyliśmy trzy z dziewięciu zaplanowanych szczytów. Wtedy też, zmagając się z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na dużych wysokościach, pomyśleliśmy, że nie ma lepszego testu dla chemii budowlanej, używanej w naszej codziennej pracy, niż montaż na wysokości – mówi Romuald Sadowski.

Plan był prosty, podczas wyprawy na kolejny szczyt miała zostać przeprowadzona próba montażu okna. Polscy montażyści zamierzali sprawdzić czy porywisty wiatr, opady śniegu i rozrzedzone powietrze nie okażą się przeszkodą dla realizacji tak niecodziennego pomysłu.

- Przed wyprawą musieliśmy znaleźć takiego producenta, który oferuje najwyższą jakość produktu, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia montażu. Zdecydowaliśmy się ustanowić rekord z Seleną, producentem pian Tytan Professional. Przed wyprawą wszelkie szczegóły ustaliliśmy z Działem R&D, gdzie powstają receptury pian Tytan, a potem wszystko poszło już z górki…a raczej pod górkę – mówi ze śmiechem Michał Michnowicz.

Polscy montażyści to coraz bardziej cenieni w Europie fachowcy – i jak pokazuje rekord świata ustanowiony przez nich na Dachu obu Ameryk - specjaliści na najwyższym poziomie.

Projekt domu: TK23TK23131,80 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Projekt domu: Minorka IIMinorka II132,80 m²
Projekt domu: Nika 4Nika 4133,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KordianKordian133,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.