Tytuł Dobry Wzór 2013 dla wanny Palomba

Autor: Laufen; Data publikacji: 2013-10-31
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Palomba Collection (fot. Laufen) Palomba Collection (fot. Laufen)

Nowoczesna forma symbolizująca współczesny styl urządzania domowych salonów kąpielowych i zapowiedź rozwoju trendu wzorniczego i marketingowego – tak brzmiało uzasadnienie wyboru jury dla wolno stojącej wanny Palomba w konkursie Dobry Wzór 2013.

[koniec abstraktu]

Jubileuszowa, 20. edycja prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2013 zgromadziła 190 zgłoszeń, z których wyłoniono 98 finalistów w 7 kategoriach. Wśród wyróżnionych znalazły się trzy produkty marki Laufen: baterie Twinprime, pisuary Antero oraz wolno stojąca wanna Palomba, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii „Dom”, pokonując pozostałe 34 propozycje. 

Organizator konkursu, Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od ponad 60 lat zarządza i upowszechnia rozwój nowych produktów, jednocześnie prowadząc badania w zakresie ich wzornictwa oraz ergonomii. Od 2006 roku Instytut jest członkiem International Council of Societies of Industrial Design (ICSID), organizacji, która promuje design, prowadzi działalność w zgodzie ze standardami międzynarodowymi, promuje dobre wzorce oraz wspiera współpracę między projektantami a biznesem. 

Dobry Wzór 2013 (fot. Laufen) Dobry Wzór 2013 (fot. Laufen)

Dobry Wzór to profesjonalny konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Od 20 lat jury szuka przedmiotów o niebanalnym wzornictwie, przyznając znak i certyfikat „Dobry Wzór” dla tych najlepszych. 

Uzasadnienie kapituły konkursowej: Wanna wyznaczająca trendy w najnowszym designie łazienkowym, który ceni formy indywidualne, odchodzące od standardu myślenia o wyposażeniu łazienki. Forma asymetryczna, o „płynnym” organicznym kształcie. Wysokie oparcie z jednej strony podnosi komfort kąpieli, z drugiej – to dzięki niemu wanna staje się intrygującą rzeźbą. Taki niecodzienny, falujący kształt udało się uzyskać projektantom dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału Graphyd® – to w nim możliwe jest tak swobodne kształtowanie formy. Walor użytkowy podnosi także zastosowanie ukrytego przelewu. Produkt z najwyższej półki – tak projektowej jak i cenowej. 

Inne nagrody zdobyte przez produkt: If Produkt Design Award 2013, Interior Innovation Award 2013, Best of the Lear Honoree 2012, Wybór Roku 2013.

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 2Z Pomysłem 2121,90 m²
Projekt domu: Jawor IIIJawor III122,05 m²
Projekt domu: Jemioła 2 Jemioła 2 122,22 m²
Projekt domu: Helena RexHelena Rex122,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.