Tytuł Dobry Wzór 2013 dla wanny Palomba

Autor: Laufen; Data publikacji: 2013-10-31
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Palomba Collection (fot. Laufen) Palomba Collection (fot. Laufen)

Nowoczesna forma symbolizująca współczesny styl urządzania domowych salonów kąpielowych i zapowiedź rozwoju trendu wzorniczego i marketingowego – tak brzmiało uzasadnienie wyboru jury dla wolno stojącej wanny Palomba w konkursie Dobry Wzór 2013.

[koniec abstraktu]

Jubileuszowa, 20. edycja prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2013 zgromadziła 190 zgłoszeń, z których wyłoniono 98 finalistów w 7 kategoriach. Wśród wyróżnionych znalazły się trzy produkty marki Laufen: baterie Twinprime, pisuary Antero oraz wolno stojąca wanna Palomba, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii „Dom”, pokonując pozostałe 34 propozycje. 

Organizator konkursu, Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od ponad 60 lat zarządza i upowszechnia rozwój nowych produktów, jednocześnie prowadząc badania w zakresie ich wzornictwa oraz ergonomii. Od 2006 roku Instytut jest członkiem International Council of Societies of Industrial Design (ICSID), organizacji, która promuje design, prowadzi działalność w zgodzie ze standardami międzynarodowymi, promuje dobre wzorce oraz wspiera współpracę między projektantami a biznesem. 

Dobry Wzór 2013 (fot. Laufen) Dobry Wzór 2013 (fot. Laufen)

Dobry Wzór to profesjonalny konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Od 20 lat jury szuka przedmiotów o niebanalnym wzornictwie, przyznając znak i certyfikat „Dobry Wzór” dla tych najlepszych. 

Uzasadnienie kapituły konkursowej: Wanna wyznaczająca trendy w najnowszym designie łazienkowym, który ceni formy indywidualne, odchodzące od standardu myślenia o wyposażeniu łazienki. Forma asymetryczna, o „płynnym” organicznym kształcie. Wysokie oparcie z jednej strony podnosi komfort kąpieli, z drugiej – to dzięki niemu wanna staje się intrygującą rzeźbą. Taki niecodzienny, falujący kształt udało się uzyskać projektantom dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału Graphyd® – to w nim możliwe jest tak swobodne kształtowanie formy. Walor użytkowy podnosi także zastosowanie ukrytego przelewu. Produkt z najwyższej półki – tak projektowej jak i cenowej. 

Inne nagrody zdobyte przez produkt: If Produkt Design Award 2013, Interior Innovation Award 2013, Best of the Lear Honoree 2012, Wybór Roku 2013.

Projekt domu: WandaWanda155,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Własny 1Własny 1155,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK58TK58155,22 m²
Projekt domu: TK78TK78156,68 m²
Projekt domu: MalbecMalbec157,05 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK79TK79158,43 m²
Projekt domu: Ambrozja 3 (CE)Ambrozja 3 (CE)158,48 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.