Tytuł Dobry Wzór 2013 dla wanny Palomba

Autor: Laufen; Data publikacji: 2013-10-31
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Palomba Collection (fot. Laufen) Palomba Collection (fot. Laufen)

Nowoczesna forma symbolizująca współczesny styl urządzania domowych salonów kąpielowych i zapowiedź rozwoju trendu wzorniczego i marketingowego – tak brzmiało uzasadnienie wyboru jury dla wolno stojącej wanny Palomba w konkursie Dobry Wzór 2013.

[koniec abstraktu]

Jubileuszowa, 20. edycja prestiżowego konkursu Dobry Wzór 2013 zgromadziła 190 zgłoszeń, z których wyłoniono 98 finalistów w 7 kategoriach. Wśród wyróżnionych znalazły się trzy produkty marki Laufen: baterie Twinprime, pisuary Antero oraz wolno stojąca wanna Palomba, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii „Dom”, pokonując pozostałe 34 propozycje. 

Organizator konkursu, Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od ponad 60 lat zarządza i upowszechnia rozwój nowych produktów, jednocześnie prowadząc badania w zakresie ich wzornictwa oraz ergonomii. Od 2006 roku Instytut jest członkiem International Council of Societies of Industrial Design (ICSID), organizacji, która promuje design, prowadzi działalność w zgodzie ze standardami międzynarodowymi, promuje dobre wzorce oraz wspiera współpracę między projektantami a biznesem. 

Dobry Wzór 2013 (fot. Laufen) Dobry Wzór 2013 (fot. Laufen)

Dobry Wzór to profesjonalny konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Od 20 lat jury szuka przedmiotów o niebanalnym wzornictwie, przyznając znak i certyfikat „Dobry Wzór” dla tych najlepszych. 

Uzasadnienie kapituły konkursowej: Wanna wyznaczająca trendy w najnowszym designie łazienkowym, który ceni formy indywidualne, odchodzące od standardu myślenia o wyposażeniu łazienki. Forma asymetryczna, o „płynnym” organicznym kształcie. Wysokie oparcie z jednej strony podnosi komfort kąpieli, z drugiej – to dzięki niemu wanna staje się intrygującą rzeźbą. Taki niecodzienny, falujący kształt udało się uzyskać projektantom dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału Graphyd® – to w nim możliwe jest tak swobodne kształtowanie formy. Walor użytkowy podnosi także zastosowanie ukrytego przelewu. Produkt z najwyższej półki – tak projektowej jak i cenowej. 

Inne nagrody zdobyte przez produkt: If Produkt Design Award 2013, Interior Innovation Award 2013, Best of the Lear Honoree 2012, Wybór Roku 2013.

Projekt domu: HomeKONCEPT-48HomeKONCEPT-48117,53 m²
Projekt domu: ZytaZyta117,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Marsala MałaMarsala Mała117,71 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Malinowy (KO)Malinowy (KO)118,43 m²
Projekt domu: Noelia ModernNoelia Modern119,02 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KoniczynkaKoniczynka119,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.