Ubierz swoje okno na jesień

Autor: POL-SKONE; Data publikacji: 2013-09-26
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Jesienna aranżacja tarasu z oknem EC 90 PLUS (Fot. POL-SKONE) Jesienna aranżacja tarasu z oknem EC 90 PLUS (Fot. POL-SKONE)

Gorące lato nieuchronnie dobiega końca, więc najwyższy czas, by pomyśleć o przygotowaniu naszego mieszkania do nadchodzących chłodów. Dlatego też warto zadbać o stolarkę okienną, gdyż ma ona decydujący wpływ na wielkość strat energii cieplnej. Firma POL-SKONE w ochronie przed zimnem proponuje energooszczędne okna EC 90 PLUS oraz stylowe drewniane okiennice. Dokonując oceny stanu naszych okien zwracamy uwagę głównie na ich uszczelnienie. Tymczasem na ich ochronę przed stratą ciepła mają wpływ nie tylko uszczelki, ale również materiały i technologia stosowane do wykonania stolarki.

[koniec abstraktu]

Planując zakup nowych okien należy kierować się przede wszystkim ich parametrami. Modele energooszczędne, jak okna EC 90 PLUS, wyróżniające się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła Uw=0,77 W/m²K (dla okna referencyjnego 1,23 x 1,48 m) gwarantują ograniczenie utraty energii do minimum. Zarówno nową stolarkę, jak i już posiadaną warto wyposażyć w okiennice. Doskonale sprawdzą się one nie tylko w porze jesienno-zimowej, ale także podczas upałów. Stylowe okiennice chronią okno przed promieniami słonecznymi, dają cień i chłód w gorące dni, z powodzeniem zastępując rolety czy zasłony. Rozwiązanie to stanowi także barierę przed wiatrem, mrozem i opadami atmosferycznymi. Ponadto okiennice pełnią funkcję ozdobną i nadają budynkowi stylowego i klimatycznego wyglądu. 

Maksymalna ochrona w stylowym wydaniu 

Przekrój okna EC 90 Plus (Fot. POL-SKONE) Przekrój okna EC 90 Plus (Fot. POL-SKONE)

Nieszczelne okna mogą spowodować nawet 30%-ową utratę ciepła. Dlatego chcąc zapewnić ciepło swemu wnętrzu ważne jest, aby wybrać stolarkę o należytych parametrach technicznych. EC 90 PLUS firmy POL-SKONE to seria innowacyjnych okien, które spełniają surowe wymogi budownictwa pasywnego. Ich nowoczesna konstrukcja jednoramowa jest wykonana z klejonego warstwowo drewna sosnowego oraz specjalnego wkładu termicznego. Zastosowane w nich zestawy szybowe o wysokiej przenikalności energii słonecznej g=62% dodatkowo umożliwiają uzyskiwanie odnawialnej energii cieplnej z otoczenia. Dzięki nowatorskiej technologii produkcji okna EC 90 Plus stanowią niezawodną ochronę przed wychładzaniem wnętrza. Uzyskany przez okno EC 90 PLUS certyfikat Passive House Institute, poświadcza zgodność ich parametrów z surowymi wymaganiami budownictwa pasywnego. Obecnie uruchamiane są programy dopłat do kredytów na budowę lub zakup energooszczędnych domów i mieszkań NFOŚiGW. Stosując stolarkę energooszczędną EC 90 Plus można otrzymać dofinansowanie w wysokości 30000 lub 50000 zł. Poza walorami technicznymi stolarka EC 90 Plus wyróżnia się także atrakcyjną estetyką. Jest starannie wykonana i dostępna w wielu wariantach wykończeń. Okna są malowane w systemie trzypowłokowym kryjącymi farbami wodorozcieńczalnymi lub w systemie czteropowłokowym farbami transparentnymi. Farby kryjące występują w kolorach palet RAL oraz NCS S, natomiast transparentne są oferowane w 16 wersjach kolorystycznych. Bogaty wybór umożliwia dopasowanie odcienia ram okiennych do elewacji, elementów jej wykończenia, bądź do palety barw zastosowanej we wnętrzu. 

Ponadczasowa elegancja 

Okiennice drewniane stanowią niebanalną ozdobę elewacji i sprawiają, że każdy budynek, bez względu na styl i epokę zyskuje szykowny wygląd oraz emanuje przyjazną energią. Poza walorami wizualnymi, okiennice posiadają wiele funkcji użytkowych. W słoneczne dni skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem. Natomiast w pozostałe stanowią barierę dla takich czynników atmosferycznych, jak deszcz, grad, śnieg, wiatr, czy mróz szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Nie tylko zabezpieczają stolarkę przed zniszczeniem, ale także zwiększają jej termoizolacyjność. Firma POL-SKONE oferuje okiennice z drewna sosnowego lub dębowego. Ich konstrukcja wykonana jest z lameli o wymiarach 13x46 mm osadzonych w ramie o grubości 42 mm. Dostępne są w wielkościach do 2400 mm wysokości i 900 mm szerokości. Można więc je stosować zarówno na oknach jak i na drzwiach balkonowych. Okiennice podobnie jak stolarka EC 90 Plus jest wykańczana w tych samych systemach malowania – systemem czteropowłokowym transparentnym oraz trzypowłokowym kryjącym. Dostępność tych samych palet kolorystycznych pozwala na wykonania okiennic w tym samym kolorze, co okna. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie okiennic w kolorze innych elementów budynku, np. pokrycia dachu, bądź w kolorze ostro kontrastującym z elewacją. Szeroki wybór farb w ofercie umożliwia realizację dowolnej koncepcji na kompozycję barwną. Do okiennic można dobrać jeden z trzech wariantów wystroju zawiasów oraz rodzaj zamknięcia – pojedyncze lub centralne.

Projekt domu: Zofia RexZofia Rex122,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Lisandra 2MLisandra 2M122,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Karmel 3Karmel 3124,31 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-46HomeKONCEPT-46124,52 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-43HomeKONCEPT-43124,59 m²
Projekt domu: Ciekawy 2ACiekawy 2A124,70 m²
Projekt domu: TK5ATK5A125,35 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.