Uczestnik akcji „Jak budować z głową” nagrodzony

Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Projekt LK&807 - nagroda dla uczestnika akcji

Kolejna osoba została nagrodzona bezpłatną poradą eksperta i projektem domu w ramach akcji prowadzonej przez serwis Nieruchomości dziennika Rzeczpospolita i portal domowy.pl. Jest nią pan Szymon z Raciborza, który dopasowany do swojej działki dom wybuduje według projektu LK&807.

[koniec abstraktu]

Serwis Nieruchomości prowadzi akcję pod hasłem „Jak budować z głową”, w ramach której czytelnikom zainteresowanym budową domu doradzają eksperci z portalu domowy.pl. Aby wziąć w niej udział, wystarczy opisać zagadnienie związane z inwestycją. Raz w miesiącu wybierany jest list, którego autora na miejscu planowanej lub prowadzonej budowy odwiedzają eksperci portalu domowy.pl i udzielają fachowej porady. Dodatkową nagrodą dla autora najciekawszego listu jest projekt domu.

– Wygrana w konkursie bardzo nas zaskoczyła. Nie mówiłem żonie o zgłoszeniu, bo nie chciałem, aby czuła się rozczarowana, gdyby nam się nie udało. A tak mieliśmy niespodziankę! – mówi nagrodzony inwestor.

Pan Szymon z Raciborza zwrócił się do redakcji z problemem dotyczącym wyboru projektu domu i korzystnego posadowienia budynku na posiadanej działce. Eksperci zdecydowali się na wybór jego listu, zainteresowani dobrą orientacją autora w warunkach działki, wiedzą o potrzebach dotyczących projektu skonfrontowaną z niemożnością wybudowania domu według optymalnych reguł, które pozwalają na doświetlenie pomieszczeń części dziennej. Na miejscu okazało się, że pan Szymon jest posiadaczem jedynej niezabudowanej działki, wokół której stoją już domy – wszystkie z wejściem od południa. 

Arch. Szymon Zdziebczok, doradca portalu domowy.pl, Racibórz (źródło: Fotorzepa, fot. Tomasz Jodłowski)

(…) o ile sąsiedzi pana Szymona nie mieli wyboru – bo dojazd do działek tak determinuje ustawienie ich domów – to czytelnik może spróbować ustawić swój dom korzystniej. Jego działka jest bowiem narożna i dojechać do niej można także z innej ulicy. Dlatego postanowiliśmy zburzyć koncepcję zagospodarowania działki pana Szymona i zachęcaliśmy go do zaprojektowania wjazdu od strony północno-wschodniej – mówi doradca portalu domowy.pl, arch. Szymon Zdziebczok.

Dzięki opinii eksperta inwestor będzie mógł wybudować dom, którego salon i taras znajdują się po stronie południowej, a więc w pełni będą mogły korzystać ze światła dziennego. 

Trudnym zadaniem okazał się wybór projektu, ponieważ dla czytelnika duże znaczenie miała jego funkcjonalność, zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i korzystne położenie na działce. Spośród kilkuset przedstawionych do wyboru rozwiązań wybrany został projekt autorstwa pracowni LK & Projekt o nazwie LK&807

Najbardziej budujący dla nas był entuzjazm doradców, jaki mieli pomagając nam w wyborze domu. Pokazali nam, że ten etap budowy może być przeprowadzony szybko i sprawnie – powiedział czytelnik.

Bieżący rok pan Szymon zamierza poświęcić na sprawy formalne związane z przygotowaniem inwestycji, w przyszłym chce rozpocząć budowę.

Więcej o akcji i nagrodzonym czytelniku

Projekt domu: Ekonomiczny 2BEkonomiczny 2B106,10 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Z Pomysłem 1Z Pomysłem 1106,80 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Lisandra XSLisandra XS107,24 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Przytulny 2Przytulny 2107,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Pliszka VIPliszka VI108,10 m²
Projekt domu: MelindaMelinda108,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.