Uczestnik akcji „Jak budować z głową” nagrodzony

Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Projekt LK&807 - nagroda dla uczestnika akcji

Kolejna osoba została nagrodzona bezpłatną poradą eksperta i projektem domu w ramach akcji prowadzonej przez serwis Nieruchomości dziennika Rzeczpospolita i portal domowy.pl. Jest nią pan Szymon z Raciborza, który dopasowany do swojej działki dom wybuduje według projektu LK&807.

[koniec abstraktu]

Serwis Nieruchomości prowadzi akcję pod hasłem „Jak budować z głową”, w ramach której czytelnikom zainteresowanym budową domu doradzają eksperci z portalu domowy.pl. Aby wziąć w niej udział, wystarczy opisać zagadnienie związane z inwestycją. Raz w miesiącu wybierany jest list, którego autora na miejscu planowanej lub prowadzonej budowy odwiedzają eksperci portalu domowy.pl i udzielają fachowej porady. Dodatkową nagrodą dla autora najciekawszego listu jest projekt domu.

– Wygrana w konkursie bardzo nas zaskoczyła. Nie mówiłem żonie o zgłoszeniu, bo nie chciałem, aby czuła się rozczarowana, gdyby nam się nie udało. A tak mieliśmy niespodziankę! – mówi nagrodzony inwestor.

Pan Szymon z Raciborza zwrócił się do redakcji z problemem dotyczącym wyboru projektu domu i korzystnego posadowienia budynku na posiadanej działce. Eksperci zdecydowali się na wybór jego listu, zainteresowani dobrą orientacją autora w warunkach działki, wiedzą o potrzebach dotyczących projektu skonfrontowaną z niemożnością wybudowania domu według optymalnych reguł, które pozwalają na doświetlenie pomieszczeń części dziennej. Na miejscu okazało się, że pan Szymon jest posiadaczem jedynej niezabudowanej działki, wokół której stoją już domy – wszystkie z wejściem od południa. 

Arch. Szymon Zdziebczok, doradca portalu domowy.pl, Racibórz (źródło: Fotorzepa, fot. Tomasz Jodłowski)

(…) o ile sąsiedzi pana Szymona nie mieli wyboru – bo dojazd do działek tak determinuje ustawienie ich domów – to czytelnik może spróbować ustawić swój dom korzystniej. Jego działka jest bowiem narożna i dojechać do niej można także z innej ulicy. Dlatego postanowiliśmy zburzyć koncepcję zagospodarowania działki pana Szymona i zachęcaliśmy go do zaprojektowania wjazdu od strony północno-wschodniej – mówi doradca portalu domowy.pl, arch. Szymon Zdziebczok.

Dzięki opinii eksperta inwestor będzie mógł wybudować dom, którego salon i taras znajdują się po stronie południowej, a więc w pełni będą mogły korzystać ze światła dziennego. 

Trudnym zadaniem okazał się wybór projektu, ponieważ dla czytelnika duże znaczenie miała jego funkcjonalność, zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i korzystne położenie na działce. Spośród kilkuset przedstawionych do wyboru rozwiązań wybrany został projekt autorstwa pracowni LK & Projekt o nazwie LK&807

Najbardziej budujący dla nas był entuzjazm doradców, jaki mieli pomagając nam w wyborze domu. Pokazali nam, że ten etap budowy może być przeprowadzony szybko i sprawnie – powiedział czytelnik.

Bieżący rok pan Szymon zamierza poświęcić na sprawy formalne związane z przygotowaniem inwestycji, w przyszłym chce rozpocząć budowę.

Więcej o akcji i nagrodzonym czytelniku

Projekt domu: HomeKONCEPT-55HomeKONCEPT-55116,65 m²
Projekt domu: Irysek 4Irysek 4116,67 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Nowina RexNowina Rex116,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: CeliaCelia116,96 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Armanda MałaArmanda Mała117,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ZojkaZojka117,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59

Czas trwania budowy

To wszystko to teoria i w teorii może się to sprawdzić. Ale rzeczywistość rządzi się innym prawami. I nie jest tak łatwo zmieścić się w 3 miesiące z budową domu nawet z prefabrykatów. Chyba, że wszystko zlecisz jednej firmie i nie będzie mieć żadnej obsuwy czasowej (a z tym to też różnie bywa). Generalnie na stronie http://pomyslynadom.info/budowa/artykuly/ile-trwa-budowa-domu/, możesz sobie doczytać, od czego jeszcze zależy czas potrzebny na wybudowanie domu i na co zwrócić uwagę planujac budowę.

Autor: Tom55, data: 2018-11-07 20:12:14
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.