Uczestnik akcji „Jak budować z głową” nagrodzony

Opracowanie: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-01-19
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Projekt LK&807 - nagroda dla uczestnika akcji

Kolejna osoba została nagrodzona bezpłatną poradą eksperta i projektem domu w ramach akcji prowadzonej przez serwis Nieruchomości dziennika Rzeczpospolita i portal domowy.pl. Jest nią pan Szymon z Raciborza, który dopasowany do swojej działki dom wybuduje według projektu LK&807.

[koniec abstraktu]

Serwis Nieruchomości prowadzi akcję pod hasłem „Jak budować z głową”, w ramach której czytelnikom zainteresowanym budową domu doradzają eksperci z portalu domowy.pl. Aby wziąć w niej udział, wystarczy opisać zagadnienie związane z inwestycją. Raz w miesiącu wybierany jest list, którego autora na miejscu planowanej lub prowadzonej budowy odwiedzają eksperci portalu domowy.pl i udzielają fachowej porady. Dodatkową nagrodą dla autora najciekawszego listu jest projekt domu.

– Wygrana w konkursie bardzo nas zaskoczyła. Nie mówiłem żonie o zgłoszeniu, bo nie chciałem, aby czuła się rozczarowana, gdyby nam się nie udało. A tak mieliśmy niespodziankę! – mówi nagrodzony inwestor.

Pan Szymon z Raciborza zwrócił się do redakcji z problemem dotyczącym wyboru projektu domu i korzystnego posadowienia budynku na posiadanej działce. Eksperci zdecydowali się na wybór jego listu, zainteresowani dobrą orientacją autora w warunkach działki, wiedzą o potrzebach dotyczących projektu skonfrontowaną z niemożnością wybudowania domu według optymalnych reguł, które pozwalają na doświetlenie pomieszczeń części dziennej. Na miejscu okazało się, że pan Szymon jest posiadaczem jedynej niezabudowanej działki, wokół której stoją już domy – wszystkie z wejściem od południa. 

Arch. Szymon Zdziebczok, doradca portalu domowy.pl, Racibórz (źródło: Fotorzepa, fot. Tomasz Jodłowski)

(…) o ile sąsiedzi pana Szymona nie mieli wyboru – bo dojazd do działek tak determinuje ustawienie ich domów – to czytelnik może spróbować ustawić swój dom korzystniej. Jego działka jest bowiem narożna i dojechać do niej można także z innej ulicy. Dlatego postanowiliśmy zburzyć koncepcję zagospodarowania działki pana Szymona i zachęcaliśmy go do zaprojektowania wjazdu od strony północno-wschodniej – mówi doradca portalu domowy.pl, arch. Szymon Zdziebczok.

Dzięki opinii eksperta inwestor będzie mógł wybudować dom, którego salon i taras znajdują się po stronie południowej, a więc w pełni będą mogły korzystać ze światła dziennego. 

Trudnym zadaniem okazał się wybór projektu, ponieważ dla czytelnika duże znaczenie miała jego funkcjonalność, zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i korzystne położenie na działce. Spośród kilkuset przedstawionych do wyboru rozwiązań wybrany został projekt autorstwa pracowni LK & Projekt o nazwie LK&807

Najbardziej budujący dla nas był entuzjazm doradców, jaki mieli pomagając nam w wyborze domu. Pokazali nam, że ten etap budowy może być przeprowadzony szybko i sprawnie – powiedział czytelnik.

Bieżący rok pan Szymon zamierza poświęcić na sprawy formalne związane z przygotowaniem inwestycji, w przyszłym chce rozpocząć budowę.

Więcej o akcji i nagrodzonym czytelniku

Projekt domu: HomeKONCEPT-50HomeKONCEPT-50186,60 m²
Projekt domu: Endo 3Endo 3187,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KaroKaro188,00 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-37HomeKONCEPT-37191,08 m²
Projekt domu: Goran 3Goran 3191,08 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-59HomeKONCEPT-59198,09 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-29HomeKONCEPT-29201,10 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-33HomeKONCEPT-33213,89 m²
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.