UZIN MK 150–klej nowej generacji

Autor: Uzin; Data publikacji: 2013-07-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

UZIN MK (fot. Uzin) UZIN MK (fot. Uzin)

Firma UZIN, producent chemii do montażu i pielęgnacji podłóg, poszerza ofertę o kolejny innowacyjny produkt. W jej asortymencie znalazł się jednoskładnikowy klej do parkietów wielowarstwowych - UZIN MK 150. Preparat ten zapewnia szybkie układanie parkietu wielowarstwowego. Parkiety wielowarstwowe stają się coraz popularniejsze w Polsce.

[koniec abstraktu]

Łączą one zalety naturalnego drewna z lepszymi parametrami funkcjonalnymi. Deski warstwowe posiadają piękno charakterystyczne dla litego drewna, ale są bardziej odporne na odkształcenia, tańsze i łatwiejsze w montażu. Podłogi tego typu układa się na dwa sposoby – „na pływająco” lub na stałe przykleja się do podłoża. Druga metoda pozwala na osiągnięcie większej stabilności parkietu oraz minimalizuje możliwość pojawienia się szczelin między deskami. Polecana jest osobom, którym zależy na cichej, „niestukającej” podłodze. Montaż parkietu warstwowego „na stałe” wymaga jednak użycia profesjonalnego kleju, który będzie odpowiednio mocno wiązał, zachowując twardo-elastyczną spoinę klejową. 

Powyższe cechy spełnia nowość w ofercie firmy UZIN - klej MK 150. Jest to nowej generacji jednoskładnikowy klej przeznaczony do parkietów wielowarstwowych stworzony na bazie poliuretanu i modyfikowany związkami silanu. - Nasz najnowszy produkt, UZIN MK 150, został stworzony na bazie bardzo popularnego, uniwersalnego kleju UZIN MK 200. Jest to jego bardziej ekonomiczna wersja przeznaczona do parkietów wielowarstwowych – opowiada Dariusz Turski, specjalista z firmy UZIN. – Klej UZIN MK 150 posiada jednorodną spoinę oraz parametry wytrzymałościowe pozwalające na bezproblemowe użytkowanie podłóg gotowych. Produkt jest bardzo przyjazny w aplikacji, a zabrudzenia łatwo usuwalne z polakierowanej powierzchni. W porównaniu do UZIN MK 200 produkt ten posiada krótszy czas otwarty. Ta cecha w przypadku dużych elementów warstwowych jest jego zaletą. UZIN MK 150 dobrze się rozprowadza i szybko uzyskuje przyczepność początkową. Pozostałości kleju dają się łatwo usunąć, co stanowi podstawę do szybkiego i czystego układania parkietu wielowarstwowego. Zapewnia szybkie układania parkietu wielowarstwowego. 

Zastosowanie UZIN MK 150: jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, przykręcone wióry V 100 lub OSB, masy szpachlowe pod parkiety wielowarstwowe, ogrzewanie podłogowe.

Projekt domu: HomeKONCEPT-43HomeKONCEPT-43124,59 m²
Projekt domu: Ciekawy 2ACiekawy 2A124,70 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK5ATK5A125,35 m²
Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2125,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: BrunoBruno125,70 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.