UZIN MK 150–klej nowej generacji

Autor: Uzin; Data publikacji: 2013-07-08
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

UZIN MK (fot. Uzin) UZIN MK (fot. Uzin)

Firma UZIN, producent chemii do montażu i pielęgnacji podłóg, poszerza ofertę o kolejny innowacyjny produkt. W jej asortymencie znalazł się jednoskładnikowy klej do parkietów wielowarstwowych - UZIN MK 150. Preparat ten zapewnia szybkie układanie parkietu wielowarstwowego. Parkiety wielowarstwowe stają się coraz popularniejsze w Polsce.

[koniec abstraktu]

Łączą one zalety naturalnego drewna z lepszymi parametrami funkcjonalnymi. Deski warstwowe posiadają piękno charakterystyczne dla litego drewna, ale są bardziej odporne na odkształcenia, tańsze i łatwiejsze w montażu. Podłogi tego typu układa się na dwa sposoby – „na pływająco” lub na stałe przykleja się do podłoża. Druga metoda pozwala na osiągnięcie większej stabilności parkietu oraz minimalizuje możliwość pojawienia się szczelin między deskami. Polecana jest osobom, którym zależy na cichej, „niestukającej” podłodze. Montaż parkietu warstwowego „na stałe” wymaga jednak użycia profesjonalnego kleju, który będzie odpowiednio mocno wiązał, zachowując twardo-elastyczną spoinę klejową. 

Powyższe cechy spełnia nowość w ofercie firmy UZIN - klej MK 150. Jest to nowej generacji jednoskładnikowy klej przeznaczony do parkietów wielowarstwowych stworzony na bazie poliuretanu i modyfikowany związkami silanu. - Nasz najnowszy produkt, UZIN MK 150, został stworzony na bazie bardzo popularnego, uniwersalnego kleju UZIN MK 200. Jest to jego bardziej ekonomiczna wersja przeznaczona do parkietów wielowarstwowych – opowiada Dariusz Turski, specjalista z firmy UZIN. – Klej UZIN MK 150 posiada jednorodną spoinę oraz parametry wytrzymałościowe pozwalające na bezproblemowe użytkowanie podłóg gotowych. Produkt jest bardzo przyjazny w aplikacji, a zabrudzenia łatwo usuwalne z polakierowanej powierzchni. W porównaniu do UZIN MK 200 produkt ten posiada krótszy czas otwarty. Ta cecha w przypadku dużych elementów warstwowych jest jego zaletą. UZIN MK 150 dobrze się rozprowadza i szybko uzyskuje przyczepność początkową. Pozostałości kleju dają się łatwo usunąć, co stanowi podstawę do szybkiego i czystego układania parkietu wielowarstwowego. Zapewnia szybkie układania parkietu wielowarstwowego. 

Zastosowanie UZIN MK 150: jastrychy cementowe, jastrychy anhydrytowe, przykręcone wióry V 100 lub OSB, masy szpachlowe pod parkiety wielowarstwowe, ogrzewanie podłogowe.

Projekt domu: TK17TK17120,68 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 2Z Pomysłem 2121,90 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Jawor IIIJawor III122,05 m²
Projekt domu: Jemioła 2 (CE)Jemioła 2 (CE)122,22 m²
Projekt domu: Helena RexHelena Rex122,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK28ATK28A122,59 m²
Więcej polecanych projektów domów

Charakterystyka energetyczna a projekt budowlany

Witam, Mam pytanie dotyczące charakterystyki energetycznej budynku i pozwolenia na budowę. Jak to w praktyce wygląda, gdy składamy projekt budowlany z załączoną charakterystyką? Dokładnie chodzi mi o przypadek gdy mamy już zrobiony projekt budowlany, do którego robimy dopiero charakterystykę i w której nie wychodzi wskaźnik EP. I co wtedy zrobić? Czy projekt z taką charakterystyką zostanie przyjęty w urzędzie czy może zostanie odrzucony? Sprawa dotyczy budynku produkcyjnego/magazynowego/technologicznego, gdzie nie będą przebywać ludzie . Ogrzewanie i cwu - elektryczne. W przypadku przebudowy wystarczy spełnić izolacyjność przegród, a dla nowego budynku dodatkowo EP. Czy można uzasadnić wysokie EP brakiem możliwości zastosowania innego sposobu ogrzewania i przygotowania c.w.u.? Co zrobić w takiej sytuacji z projektem budowlanym.

Autor: grzegorz32f, data: 2018-12-11 13:50:12

Mały ogród

Wiele inspiracji Ja osobiście znajduje na https://www.zgarden.pl/ ogromny wybór roślin i krzewów. Roślin różnego rodzaju - warto czerpać inspiracje. Wysokiej jakości sadzonki mocno ukorzenione to kolejny atut.

Autor: milajola, data: 2018-11-27 08:18:47

Przygotowanie ścian do malowania

Jedno pomieszczenie na weekend to dużo, jeszcze zależy jakiej są to wielkości pomieszczenia. Jeśli chcesz mieć pewność mocnego krycia za pierwszym razem to polecam specjalne farby przystosowane pod takie oczekiwania - chodzi o Magnat Latex Matt - wykończenie matowe i jednowarstwoe.

Autor: arnold, data: 2018-11-26 18:06:48

Odświeżenie fug

[url]https://chemiadoczyszczenia.pl/srodki-czystosci/197-srodek-do-odkamieniania-bacteril-as-1l-8428446017369.html[/url]

Autor: alekswawr, data: 2018-11-16 11:30:12

Co zamiast drewnianego tarasu???

A co myślicie o deskach kompozytowych? Widziałem takie rozwiązania na stronie dobretarasy to nawet bym nie przypuszczał, że to nie drewno jakbym wcześniej nie doczytał. No i odchodzi konieczność impregnowania

Autor: richardo, data: 2018-11-13 23:19:59
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.