W świetlnym rytmie

Autor: Britop Lighting Sp. z o.o.; Opracowanie: E.C.H.O. PR; Data publikacji: 2012-08-22
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. BRITOP Lighting Fot. BRITOP Lighting

Oferta Firmy BRITOP Lighting, w sierpniu 2012 r. zostaje wzbogacona o nową serię opraw SONG do LED-owego oświetlania ciągów komunikacyjnych i schodów. Najnowsza propozycja dedykowana jest zwolennikom nowoczesnych ledowych technologii wyróżniających się oryginalnym i indywidualnym designem.

[koniec abstraktu]

LED SONG firmy BRITOP Lighting to model autorstwa projektanta Jaco Designe. Oprawy montowane do ścian mają za zadanie podświetlać i dekorować ciągi komunikacyjne, korytarze, schody, hole. Dzięki nim poruszanie się w przestrzeniach, w których panuje niedobór światła dziennego będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Wykonane z akrylowego szkła połączonego z elementem ze stali szlachetnej oraz aluminium staną się nowoczesnym elementem użytkowym i dekoracyjnym. Oprawy mają wymiary 75 mm x 75 mm i występują w dwóch wersjach: na zasilanie 12V o mocy 0,6 W oraz na zasilanie 230V o mocy 1,0 W. Oba warianty posiadają poziom szczelności IP 44 umożliwiający montowanie ich wewnątrz i na zewnątrz budynków, również w miejscach narażonych na działanie wilgoci. Kolekcja dedykowana jest do oświetlania przestrzeni prywatnych, jak i tych służących użytkowi publicznemu.

SONG nadaje rytm

Najnowsze dzieło projektanta firmy BRITOP Lighting bazuje na szklanej formie uzupełnionej metalicznym detalem. Tworzy ona dekoracyjny efekt świetlika, z którego subtelnie rozchodzi się światło w przeciwległych kierunkach podkreślając fakturę podłóg i ścian, przez co aranżowana przestrzeń zyskuje głębię i staje się dużo ciekawsza. Na szkle oprawy zamieszczono delikatne zdobienia przełamujące jej surowy charakter. Dzięki temu seria ma uniwersalny styl. Poprzez grę świateł i cieni tworzy w pomieszczeniach indywidualny klimat - nadaje im lekkości i świeżości. Oprawy LED SONG staną się ciekawym detalem kreującym we wnętrzach charakterystyczny nastrój, ale także usprawnią ich funkcjonalność oraz bezpieczeństwo poruszania się.

Funkcjonalność w dobrym tonie

W nowych oprawach SONG firmy BRITOP Lighting zastosowano technologię LED, która jest bardziej wydajna od tradycyjnego oświetlenia i przekłada na znaczne oszczędności zużycia energii. Ledowa technologia charakteryzuje się atrakcyjniejszą estetyką ze względu na możliwość uzyskania bardziej nasyconych barw. Ma to szczególne znaczenie w aranżacjach, w których kolor światła przejmuje rolę dominanty budującej atmosferę wnętrza. Ponadto diody LED wydzielają mniejszą ilość ciepła przy dużej skuteczności świetlnej. Jest to bardzo istotny walor tego rozwiązania, gdyż wyklucza zagrożenie powstania pożaru, a także zwiększa możliwości zastosowania oświetlenia nawet w pobliżu materiałów, które nie są odporne na działanie wysokich temperatur. Właściwość ta eliminuje także ewentualność powstawania trwałych, ciemnych plam w pobliżu źródeł światła na skutek spalania kurzu. Nowy model opraw firmy BRITOP Lighting nie wymaga skomplikowanych zabiegów przy instalacji, może być montowany w puszkach instalacyjnych przy użyciu odpowiedniego zasilacza lub bezpośrednio pod napięcie 230V. Kolekcja LED SONG to praktyczny i atrakcyjny sposób na zapewnienie wygodnego korzystania z ciągów komunikacyjnych i schodów z uwzględnieniem piękna w urządzanym wnętrzu.

Projekt domu: AgataAgata79,50 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK19TK1981,06 m²
Projekt domu: Aurora MidiAurora Midi85,25 m²
Projekt domu: NikoNiko85,78 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Ciekawy 2Ciekawy 286,80 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Jagoda (CE)Jagoda (CE)87,14 m²
Więcej polecanych projektów domów

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48

salon płytki czy panele

Jak się ma pieniądze, to pewnie, że drewno wygląda najlepiej. A jak się nie chce wydawać nie wiadomo ile, to lepiej postawić na panele. Tym bardziej, że dobra podłoga to nie tylko to co widać, ale trzeba także pamiętać o położeniu dobrego podkładu, który zapewni komfort chodzenia. My mamy u siebie panele, a pod nimi pianomat, a dokładnie pianowood firmy Organika. Ma tą zaletę, że jest materiałem o dużej gęstości, co wpływa na lepsze wygłuszanie dźwięków i na to, że świetnie wyrównuje drobne nierówności podłoża . Poza tym dobrze dociepla podłogę - i powiem że różnicę naprawdę czuć.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:03:40
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.