Warszawiacy i wrocławianie budują domy

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-22
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

W miniony weekend Doradcy Domowy.pl doradzali podczas targów w Warszawie i we Wrocławiu. W miniony weekend Doradcy Domowy.pl doradzali podczas targów w Warszawie i we Wrocławiu.

Za nami intensywny weekend targowy. Doradcy Domowy.pl doradzali inwestorom podczas warszawskich Targów Mieszkań i Domów oraz Targów DOM MIESZKANIE we Wrocławiu. Dla Domowy.pl spotkania targowe jak zwykle były okazją, żeby przyjrzeć się, z jakimi dylematami borykają się inwestorzy w danym regionie oraz jakie są ich preferencje w zakresie własnego lokum.

[koniec abstraktu]

W Warszawie dom jako inwestycja

Jak zwykle targi dewelopersko-budowalne przyciągnęły sporą grupę inwestorów ciągle wahających się między opcją: dom a mieszkanie. –Przewodnim tematem warszawskich targów był dylemat, czy kupić gotowy dom od dewelopera, czy wybudować go samodzielnie – mówi Hanna Maćkowiak, Doradca Domowy.pl, która odpowiadała na pytania odwiedzających Targi Mieszkań i Domów. – Na nasze stoisko trafiały jednak również osoby zdecydowane na własną budowę, szukające wsparcia w różnych kwestiach dotyczących samego procesu inwestycyjnego. Inwestorzy oprócz standardowych pytań o koszty budowy, pytali również o koszt pełnej obsługi od projektu po dom. Szczególnie byli zainteresowani wsparciem przy kompletowaniu dokumentacji do pozwolenia na budowę. W porównaniu z innymi targami, podczas tych minionych pojawiło się sporo „mini deweloperów”, którzy kupili większe działki z myślą o tym, aby wybudować na nich kilka domów na sprzedaż. Było jak zwykle sporo specyficznych, indywidualnych przypadków. Jeden z inwestorów, planujący dobudować się do domu sąsiada, chciał wiedzieć, na ile podobny do sąsiedniego ma być jego dom. Inny poszukiwał projektu, który mu pozwoli na niestandardowe usytuowanie tarasu i salonu od strony północnej. Większość osób była zdecydowana na budowę poza miastem, dysponując działkami o bardzo zróżnicowanym metrażu. Widać również odwrót od domów w stylu dworkowym w kierunku bardziej nowoczesnego budownictwa oraz znaczący wzrost zainteresowania budownictwem energooszczędnym – dodaje Doradca Domowy.pl.

Małgorzata Smogór, Doradca Domowy.pl z Warszawy, również doradzająca podczas targów, podsumowuje, że większość pytań koncentrowała się wokół czynników ekonomicznych. Ci, którzy jeszcze nie są zdecydowani, czy wybiorą dom, czy mieszkanie, byli zainteresowani przede wszystkim porównaniem kosztów.

We Wrocławiu – powrót do miasta

Pytania inwestorów dotyczyły głównie energooszczędności i kosztów. Pytania inwestorów dotyczyły głównie energooszczędności i kosztów.

Tym, co szczególnie zaskoczyło podczas targowych rozmów z inwestorami we Wrocławiu, była spora grupa osób posiadających działki w obrębie miasta. – I nie były to działki małe, bo niektóre miały nawet 1400 m. – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska Domowy.pl, która podczas targów odpowiadała na pytania planujących budowę domu. – Większość z nich została zakupiona kilka lat temu i czekała na odpowiedni moment, aby można było wystartować z inwestycją. Ich właścicielami są z reguły młodzi ludzie. Budowanie w mieście w wielu przypadkach rodzi dysonans między możliwościami a potrzebami. Plany zagospodarowania przestrzennego lub decyzje o warunkach zabudowy narzucają rozwiązania, które w wielu przypadkach uniemożliwiają postawienie bardzo nowoczesnych domów – a o takich marzą młodzi inwestorzy. Jeżeli chodzi o inwestycje pozamiejskie, trudno uchwycić jakiś jeden szczególnie preferowany region – zgłaszały się do nas osoby posiadające działki w Kiełczowie, Sobótce, na obszarach południowych. Bez względu na lokalizację i wielkość działki wrocławianie nie planują budować domów większych niż 130 mkw. Kilka osób było zainteresowanych budową domów dwurodzinnych w różnych wariantach, np. dwóch niezależnych budynków połączonych wspólną częścią gospodarczą. Poza tym standardem już stają się rozmowy o budownictwie energooszczędnym – o parametrach cieplnych materiałów, rodzajach ogrzewania i wentylacji, umożliwiających jak najmniejsze zużycie energii. Jeżeli chodzi o materiały i technologie, mieliśmy sporo pytań o ściany z SILKI. Zaskoczeniem dla nas było zainteresowanie szkieletem drewnianym, czyli budownictwem w duchu skandynawskim. Inwestorzy zgłaszali się do nas na konsultacje, czy wybrany przez nich projekt można zrealizować w takiej technologii, natomiast mieli już wiedzę na temat samej konstrukcji i jej kosztów. Nasze stoisko podczas wrocławskich targów odwiedzali inwestorzy raczej już ukierunkowani – zdecydowani na budowę domu o określonym typie, szukający potwierdzenia słuszności swoich wyborów i pomocy w sprawach formalnych – dodaje Hanna Krzyżosiak.

 

Projekt domu: TK23TK23131,80 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Dostępny 2Dostępny 2132,30 m²
Projekt domu: Minorka IIMinorka II132,80 m²
Projekt domu: Nika 4Nika 4133,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KordianKordian133,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Witajcie, jestem na etapie budowy domu. Chcę, aby był on jak najbardziej energooszczędny, dlatego też zdecydowałem się na takie rozwiązania, które dają taką możliwość. Na przykład chcę zastosować rekuperator, który zapewnia odzysk ciepła jednocześnie zapewniając ciągłą wentylację domu. Zastanawiam się jednak nad firmą, która miałaby się zająć instalacją tego rozwiązania. Znalazłam firmę z Oleśnicy, nazywa się InstalTechnik, podobno specjalizuje się w takich technologiach. Jak jest naprawdę? Czy ktoś z Was może korzystał z ich usług i mógłby się podzielić opinią?

Autor: jazzan, data: 2018-09-19 08:38:17

Firanki czy rolety?

Firanki to według mnie przeżytek. Ciągle się brudzą,trzeba je prać i wydawać pieniądze. Ja u siebie mam Rolety firmy Perfecta z https://perfecta.pl/produkty/zaluzje-pionowe/ i to był strzał w 10 ! Bardzo ładnie dopełnia aranżacji całego pokoju

Autor: kasia lis, data: 2018-09-16 22:22:51

Czy elewacja drewniana jest problematyczna?

Też mi się wydaje że drewno jest bardziej problematyczne.Chociażby od strony północnej po jakimś czasie zacznie obrastać mchem..Może lepiej wybrać coś trwalszego.ja mam płytki elewacyjne.Są ładne i trwałe,kupowałam w firmie Joniec kolorystyka dosyć ciekawa.Więc pomyśl może nad czymś trwalszym.Takie płytki masz na długie lata bez problemów.

Autor: arla17, data: 2018-09-06 21:36:07

Płytki klinkierowe na elewacji

Tom55 wspomniał o nowoczesnych elewacjach to nie sposób nie powiedzieć paru słów o płytach warstwowych Kingspan, które świetnie nadają się do stworzenia nietuzinkowej, designerskiej elewacji. Jeśli chodzi o parametry izolacyjne to nie ma co się martwić, połączenie rdzenia QuadCore, IPN oraz wełny mineralnej daje niesamowite rezultaty, pełni też rolę przeciwpożarową. Ogromnym plusem jest szybki montaż, płyty są dopracowane w taki sposób, że pasują do budynku każdego typu. Warto rozważyć takie wykończenie, nie trzeba go już potem malować, czy martwić się konserwacją

Autor: sekon, data: 2018-08-23 11:05:26

Szklany stół, jakie krzesła dobrać?

W przypadku szklanego stołu rozwiązań jest bardzo dużo. Pasują zarówno krzesła metalowe, jak i drewniane czy plastikowe. Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego stylu. Warto zainspirować się gotowymi aranżacjami i przy okazji sprawdzić jaki materiał będzie najwygodniejszy. http://www.dobroteka.pl

Autor: Dobroteka, data: 2018-08-21 10:58:16
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.