Warszawiacy i wrocławianie budują domy

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2012-10-22
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

W miniony weekend Doradcy Domowy.pl doradzali podczas targów w Warszawie i we Wrocławiu. W miniony weekend Doradcy Domowy.pl doradzali podczas targów w Warszawie i we Wrocławiu.

Za nami intensywny weekend targowy. Doradcy Domowy.pl doradzali inwestorom podczas warszawskich Targów Mieszkań i Domów oraz Targów DOM MIESZKANIE we Wrocławiu. Dla Domowy.pl spotkania targowe jak zwykle były okazją, żeby przyjrzeć się, z jakimi dylematami borykają się inwestorzy w danym regionie oraz jakie są ich preferencje w zakresie własnego lokum.

[koniec abstraktu]

W Warszawie dom jako inwestycja

Jak zwykle targi dewelopersko-budowalne przyciągnęły sporą grupę inwestorów ciągle wahających się między opcją: dom a mieszkanie. –Przewodnim tematem warszawskich targów był dylemat, czy kupić gotowy dom od dewelopera, czy wybudować go samodzielnie – mówi Hanna Maćkowiak, Doradca Domowy.pl, która odpowiadała na pytania odwiedzających Targi Mieszkań i Domów. – Na nasze stoisko trafiały jednak również osoby zdecydowane na własną budowę, szukające wsparcia w różnych kwestiach dotyczących samego procesu inwestycyjnego. Inwestorzy oprócz standardowych pytań o koszty budowy, pytali również o koszt pełnej obsługi od projektu po dom. Szczególnie byli zainteresowani wsparciem przy kompletowaniu dokumentacji do pozwolenia na budowę. W porównaniu z innymi targami, podczas tych minionych pojawiło się sporo „mini deweloperów”, którzy kupili większe działki z myślą o tym, aby wybudować na nich kilka domów na sprzedaż. Było jak zwykle sporo specyficznych, indywidualnych przypadków. Jeden z inwestorów, planujący dobudować się do domu sąsiada, chciał wiedzieć, na ile podobny do sąsiedniego ma być jego dom. Inny poszukiwał projektu, który mu pozwoli na niestandardowe usytuowanie tarasu i salonu od strony północnej. Większość osób była zdecydowana na budowę poza miastem, dysponując działkami o bardzo zróżnicowanym metrażu. Widać również odwrót od domów w stylu dworkowym w kierunku bardziej nowoczesnego budownictwa oraz znaczący wzrost zainteresowania budownictwem energooszczędnym – dodaje Doradca Domowy.pl.

Małgorzata Smogór, Doradca Domowy.pl z Warszawy, również doradzająca podczas targów, podsumowuje, że większość pytań koncentrowała się wokół czynników ekonomicznych. Ci, którzy jeszcze nie są zdecydowani, czy wybiorą dom, czy mieszkanie, byli zainteresowani przede wszystkim porównaniem kosztów.

We Wrocławiu – powrót do miasta

Pytania inwestorów dotyczyły głównie energooszczędności i kosztów. Pytania inwestorów dotyczyły głównie energooszczędności i kosztów.

Tym, co szczególnie zaskoczyło podczas targowych rozmów z inwestorami we Wrocławiu, była spora grupa osób posiadających działki w obrębie miasta. – I nie były to działki małe, bo niektóre miały nawet 1400 m. – mówi Hanna Krzyżosiak, Wiceprezeska Domowy.pl, która podczas targów odpowiadała na pytania planujących budowę domu. – Większość z nich została zakupiona kilka lat temu i czekała na odpowiedni moment, aby można było wystartować z inwestycją. Ich właścicielami są z reguły młodzi ludzie. Budowanie w mieście w wielu przypadkach rodzi dysonans między możliwościami a potrzebami. Plany zagospodarowania przestrzennego lub decyzje o warunkach zabudowy narzucają rozwiązania, które w wielu przypadkach uniemożliwiają postawienie bardzo nowoczesnych domów – a o takich marzą młodzi inwestorzy. Jeżeli chodzi o inwestycje pozamiejskie, trudno uchwycić jakiś jeden szczególnie preferowany region – zgłaszały się do nas osoby posiadające działki w Kiełczowie, Sobótce, na obszarach południowych. Bez względu na lokalizację i wielkość działki wrocławianie nie planują budować domów większych niż 130 mkw. Kilka osób było zainteresowanych budową domów dwurodzinnych w różnych wariantach, np. dwóch niezależnych budynków połączonych wspólną częścią gospodarczą. Poza tym standardem już stają się rozmowy o budownictwie energooszczędnym – o parametrach cieplnych materiałów, rodzajach ogrzewania i wentylacji, umożliwiających jak najmniejsze zużycie energii. Jeżeli chodzi o materiały i technologie, mieliśmy sporo pytań o ściany z SILKI. Zaskoczeniem dla nas było zainteresowanie szkieletem drewnianym, czyli budownictwem w duchu skandynawskim. Inwestorzy zgłaszali się do nas na konsultacje, czy wybrany przez nich projekt można zrealizować w takiej technologii, natomiast mieli już wiedzę na temat samej konstrukcji i jej kosztów. Nasze stoisko podczas wrocławskich targów odwiedzali inwestorzy raczej już ukierunkowani – zdecydowani na budowę domu o określonym typie, szukający potwierdzenia słuszności swoich wyborów i pomocy w sprawach formalnych – dodaje Hanna Krzyżosiak.

 

Projekt domu: Nika 4Nika 4133,01 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: KordianKordian133,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Galilea BisGalilea Bis133,75 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: ArmandaArmanda133,85 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: TK74TK74133,95 m²
Projekt domu: Torina 2MTorina 2M133,99 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

A miał ktoś doświadczenie z połączeniem klasycznej elewacji z takim kamieniem jak tu: https://completehome.pl/media/photos/342285603509520166.jpeg. Nie jest to problematyczne potem?

Autor: bartezz, data: 2019-03-15 13:43:49

Wybór - drzwi wejściowe

Sprawdź markety budowlane. Niektóre akurat mają całkiem sporo ofertę w tym zakresie.

Autor: michael, data: 2019-03-08 21:24:52

TYNK NA ELEWACJĘ

Tynk - najlepiej cienkowarstwowy, a z tych najlepiej silikonowy. Ja mam system FT TN30 i super - jest czysta, gładka elewacja w takim kolorze, w jakim była na początku. Technologie się zmieniają, również w fasadach i polecam korzystać z tych nowszych, a zarazem sprawdzonych.

Autor: arnold, data: 2019-02-26 18:34:18

Drzwi wewnętrzne

Dla mnie najważniejsza sprawą, było by drzwi były z prawdziwego drewna. Nie chodzi tylko o to, że takie drzwi po prostu mi się najlepiej podobają, ale także o to, że przy wykańczaniu domu postawiliśmy na naturalne materiały, przyjazne człowiekowi. Dokładnie przejrzeliśmy ofertę kilku (a może nawet kilkunastu) firm oferujących takie drzwi i wybór padł na firmę Styl Drzewa. Drzwi są eleganckie, solidne wykonane i co najważniejsz są to dębowe drzwi z najwyższej jakości drewna pomalowane bezpiecznym dla zdrowia lakierem.

Autor: Enieli, data: 2019-02-24 20:07:48
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.