Warsztaty - technologia LED i OLED

Autor: OKK!; Data publikacji: 2014-05-29
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. Luminosfera Fot. Luminosfera

Bardzo często, w czasie spotkań z przedstawicielami producentów i importerów, dowiadujemy się o ofercie i różnych nowościach wprowadzanych aktualnie na rynek. Opinie wyrażane przez naszych rozmówców, którzy zakładamy powinni być merytorycznie przygotowani do ich wypowiadania, są wielokrotnie rozbieżne, a wręcz mogą wprowadzać w błąd i mijać się z prawdą, jak np. informacja, że są już dostępne świetlówki nie zawierające rtęci. Staje się to powodem ograniczonego zaufania, potrzeby weryfikacji zasłyszanych informacji i poszukiwania odpowiedzi na konkretne pytania u autorytetów w dziedzinie oświetlenia.

[koniec abstraktu]

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie oraz mając świadomość własnych kompetencji i zasobów, w dniu 20.05 odbyły się pierwsze z zaplanowanego cyklu warsztaty skierowane do architektów i projektantów wnętrz, których tematem przewodnim były LEDy i OLEDy. Aby pokazać i potwierdzić, że Luminosfera jest miejscem, w którym można zadawać pytania, weryfikować opinie lub poglądy na tematy związane z techniką świetlną, zaprosiliśmy do udziału w warstwach eksperta w tej dziedzinie - Pana dr Pawła Morawskiego, trenera i szkoleniowca Philips Lighting Polska. W pierwszej części warsztatów powiedzieliśmy o istocie światła, jego parametrach dając możliwość obejrzenia i porównania widma światła emitowanego przez różne rodzaje jego źródła - po to, aby w drugiej części powiedzieć o technologii LED i OLED. Uczestnicy dowiedzieli się skąd się bierze światło w LEDach, czy światło emitowane przez te źródła może być szkodliwe, na czym polega proces selekcjonowania LEDów i wielu innych ciekawostek.

Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera) Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera)

Na zakończenie spotkania można było zobaczyć próbki opraw oświetleniowych wykonanych w technologii OLED oraz dowiedzieć się o tej nowej, mało znanej technologii, jej możliwościach i właściwościach. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy zadawali pytania, na które odpowiadał zaproszony gość oraz Andrzej Skaryszewski z firmy Luminosfera. 

W maju - opisane powyżej warsztaty - odbyły się w pracowni Kuryłowicz & Assiciates.

17 czerwca w siedzibie Luminosfery odbędą się ostatnie warsztaty o tematyce LED i OLED, na które można zgłaszać chęć wzięcia udziału na adres mail: a.skaryszewski@luminosfera.pl.

Po wakacjach przygotowujemy cykl warsztatów na temat najnowszych trendów, praktycznych rozwiązań i przykładów łączenia możliwości systemów sterowania w zastosowaniu technologii LED, które mamy nadzieję, będą inspiracją dla wszystkich.

www.luminosfera.pl

Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2125,40 m²
Projekt domu: BrunoBruno125,70 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Projekt domu: Z Pomysłem 3Z Pomysłem 3126,30 m²
Projekt domu: Dom w aurorachDom w aurorach126,91 m²
Projekt domu: Sonia MidiSonia Midi127,40 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Co zamiast drewnianego tarasu???

Kiedyś widziałam,że ludzie polecali betonowe tarasy. Podobno są równie ładne no i tańsze w stworzeniu. DO takich rozwiązań taka markiza https://perfecta.pl/oslony-wewnetrzne/rolety-okienne/ myśle,że będzie fajnie wyglądać. Surowość betonu i ciepła biel super się komponuje

Autor: kasia lis, data: 2018-10-12 12:21:31

Podłączenie prądu na działce rolnej

Witam,szukam osób które budują lub budowały dom projekt z34 w pomorskim ,mam parę pytań

Autor: marcin1707, data: 2018-10-11 19:37:24

Obudowa wkładów kominkowych

Jak użyjesz do izolacji kominka materiałów o wysokiej klasie odporności ogniowej (takie jak np. są tutaj do kupienia https://www.dylatacjeppoz.pl/shop), to będziesz mógł sobie obłożyć kominek czym tak naprawdę chcesz. Wszystko to jest tylko kwestia odpowiedniego zabezpieczenia. Ale jak masz jakiekolwiek pytania, to warto dopytać specjalistów .

Autor: Adeli, data: 2018-10-05 10:25:44

Rośliny w cieniu

Zajrzyj sobie na stronę http://futuregardens.pl/ i poszukaj czegoś ładnego, co będzie cienioznośne. Ja tam na wiosnę kupowałam kilka bardzo ciekawych okazów, roślin, które lubią pełne słońce i też za bardzo nie wiedziałam co bym chciała. A tam jest na tyle bogaty wybór i tak dobrze opisane wszystkie odmiany, że łatwo coś sobie dobierzesz.

Autor: Adeli, data: 2018-10-05 10:20:16

Rekuperatory od InstalTechnik - dobry wybór?

Wentylacji mechanicznej to świetny wybór. Co do wyboru samej firmy, to mogę ci polecić tą, która u nas robiła rekuperację, czyli http://oemsolar.pl. Ta firma, wcześniej zajmowała się tylko dużymi inwestycjami, a od jakiegoś czasu robią także instalacje w domach jednorodzinnych. Mają więc duże doświadczenie, co zresztą od razu widać, zarówno w rozmowie, jak i potem przy wykonywaniu prac.

Autor: Adeli, data: 2018-10-05 10:09:50
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.