Warsztaty - technologia LED i OLED

Autor: OKK!; Data publikacji: 2014-05-29
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. Luminosfera Fot. Luminosfera

Bardzo często, w czasie spotkań z przedstawicielami producentów i importerów, dowiadujemy się o ofercie i różnych nowościach wprowadzanych aktualnie na rynek. Opinie wyrażane przez naszych rozmówców, którzy zakładamy powinni być merytorycznie przygotowani do ich wypowiadania, są wielokrotnie rozbieżne, a wręcz mogą wprowadzać w błąd i mijać się z prawdą, jak np. informacja, że są już dostępne świetlówki nie zawierające rtęci. Staje się to powodem ograniczonego zaufania, potrzeby weryfikacji zasłyszanych informacji i poszukiwania odpowiedzi na konkretne pytania u autorytetów w dziedzinie oświetlenia.

[koniec abstraktu]

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie oraz mając świadomość własnych kompetencji i zasobów, w dniu 20.05 odbyły się pierwsze z zaplanowanego cyklu warsztaty skierowane do architektów i projektantów wnętrz, których tematem przewodnim były LEDy i OLEDy. Aby pokazać i potwierdzić, że Luminosfera jest miejscem, w którym można zadawać pytania, weryfikować opinie lub poglądy na tematy związane z techniką świetlną, zaprosiliśmy do udziału w warstwach eksperta w tej dziedzinie - Pana dr Pawła Morawskiego, trenera i szkoleniowca Philips Lighting Polska. W pierwszej części warsztatów powiedzieliśmy o istocie światła, jego parametrach dając możliwość obejrzenia i porównania widma światła emitowanego przez różne rodzaje jego źródła - po to, aby w drugiej części powiedzieć o technologii LED i OLED. Uczestnicy dowiedzieli się skąd się bierze światło w LEDach, czy światło emitowane przez te źródła może być szkodliwe, na czym polega proces selekcjonowania LEDów i wielu innych ciekawostek.

Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera) Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera)

Na zakończenie spotkania można było zobaczyć próbki opraw oświetleniowych wykonanych w technologii OLED oraz dowiedzieć się o tej nowej, mało znanej technologii, jej możliwościach i właściwościach. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy zadawali pytania, na które odpowiadał zaproszony gość oraz Andrzej Skaryszewski z firmy Luminosfera. 

W maju - opisane powyżej warsztaty - odbyły się w pracowni Kuryłowicz & Assiciates.

17 czerwca w siedzibie Luminosfery odbędą się ostatnie warsztaty o tematyce LED i OLED, na które można zgłaszać chęć wzięcia udziału na adres mail: a.skaryszewski@luminosfera.pl.

Po wakacjach przygotowujemy cykl warsztatów na temat najnowszych trendów, praktycznych rozwiązań i przykładów łączenia możliwości systemów sterowania w zastosowaniu technologii LED, które mamy nadzieję, będą inspiracją dla wszystkich.

www.luminosfera.pl

Więcej polecanych projektów domów

Renowacja tynku

W takim wypadku ja bym rozważał skucie i położenie nowego tynku. Najlepsze na rynku w obecnej chwili są cienkowarstwowe tynki silikonowe. Również ze swojego doświadczenia mogę to potwierdzić - bardzo dobrze dają sobie radę przez lata. A i super są jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne.

Autor: arnold, data: 2019-01-19 14:49:50

Płytki klinkierowe na elewacji

Klinkier jak najbardziej - jest trwały, w przyzwoitej cenie (zależy oczywiście od wzoru płytki klinkierowej) i da się czyścić w razie potrzeby. Jednak zabawa w klejenie płytek to mnóstwo czasu i niebezpieczeństwo, że "fachowiec" polegnie i będzie krzywo... Dlatego my wybraliśmy klinkier ale na gotowych płytach z pianki - wystarczy przykręcić do muru kołkami, zapiankować i zafugować. Tu link do strony producenta, gdzie wszystko jest dokładnie opisane: http://www.alhar.pl/dane-techniczne/montaz-systemu/ . Banalnie prosty i szybki montaż a do tego piana PUR robi za ocieplenie.

Autor: molotov25, data: 2019-01-09 12:57:02

salon płytki czy panele

My na wiosnę zmienialiśmy podłogi w całym domu i zdecydowaliśmy się na podłogi drewniane. Żadne płytki nie wchodziły w rachubę, bo z salonu robi się piwnica. A panele - cóż, nawet te najlepsze nie wyglądają tak dobrze jak prawdziwa drewniana podłoga. Mamy więc podłogę dębową, wykonaną przez firmę StylDrzewa i jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z samej podłogi jak i firmy - firma solidna, terminowo wykonała zlecenie.

Autor: Tom55, data: 2018-12-29 09:26:40

Jaka dachówka ceramiczna??

My też przez jakiś czas myśleliśmy o dachówce ceramicznej, ale koszt zakupu i montażu nas przerósł. Mamy dość sporą powierzchnię dachu i cena za całość była nie do zaakceptowania. Na szczęście znaleźliśmy alternatywę - dachówkę kompozytową - [url]http://tileco.pl/[/url]. Wyglądem nie różni się od ceramicznej, a cenowo wychodzi dużo korzystnej. W dodatku jest też od niej sporo lżejsza, a więc i na konstrukcji dachu można trochę zaoszczędzić.

Autor: Tom55, data: 2018-12-29 09:20:22

BIAŁA ELEWACJA - jaki wybrać tynk

Ja jeszcze do tej listy marek dodam Foveo Tech.

Autor: arnold, data: 2018-12-26 17:52:51
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Roben
Fakro
Julstar Haus
Jeger
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.