Warsztaty - technologia LED i OLED

Autor: OKK!; Data publikacji: 2014-05-29
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Fot. Luminosfera Fot. Luminosfera

Bardzo często, w czasie spotkań z przedstawicielami producentów i importerów, dowiadujemy się o ofercie i różnych nowościach wprowadzanych aktualnie na rynek. Opinie wyrażane przez naszych rozmówców, którzy zakładamy powinni być merytorycznie przygotowani do ich wypowiadania, są wielokrotnie rozbieżne, a wręcz mogą wprowadzać w błąd i mijać się z prawdą, jak np. informacja, że są już dostępne świetlówki nie zawierające rtęci. Staje się to powodem ograniczonego zaufania, potrzeby weryfikacji zasłyszanych informacji i poszukiwania odpowiedzi na konkretne pytania u autorytetów w dziedzinie oświetlenia.

[koniec abstraktu]

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie oraz mając świadomość własnych kompetencji i zasobów, w dniu 20.05 odbyły się pierwsze z zaplanowanego cyklu warsztaty skierowane do architektów i projektantów wnętrz, których tematem przewodnim były LEDy i OLEDy. Aby pokazać i potwierdzić, że Luminosfera jest miejscem, w którym można zadawać pytania, weryfikować opinie lub poglądy na tematy związane z techniką świetlną, zaprosiliśmy do udziału w warstwach eksperta w tej dziedzinie - Pana dr Pawła Morawskiego, trenera i szkoleniowca Philips Lighting Polska. W pierwszej części warsztatów powiedzieliśmy o istocie światła, jego parametrach dając możliwość obejrzenia i porównania widma światła emitowanego przez różne rodzaje jego źródła - po to, aby w drugiej części powiedzieć o technologii LED i OLED. Uczestnicy dowiedzieli się skąd się bierze światło w LEDach, czy światło emitowane przez te źródła może być szkodliwe, na czym polega proces selekcjonowania LEDów i wielu innych ciekawostek.

Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera) Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera)

Na zakończenie spotkania można było zobaczyć próbki opraw oświetleniowych wykonanych w technologii OLED oraz dowiedzieć się o tej nowej, mało znanej technologii, jej możliwościach i właściwościach. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy zadawali pytania, na które odpowiadał zaproszony gość oraz Andrzej Skaryszewski z firmy Luminosfera. 

W maju - opisane powyżej warsztaty - odbyły się w pracowni Kuryłowicz & Assiciates.

17 czerwca w siedzibie Luminosfery odbędą się ostatnie warsztaty o tematyce LED i OLED, na które można zgłaszać chęć wzięcia udziału na adres mail: a.skaryszewski@luminosfera.pl.

Po wakacjach przygotowujemy cykl warsztatów na temat najnowszych trendów, praktycznych rozwiązań i przykładów łączenia możliwości systemów sterowania w zastosowaniu technologii LED, które mamy nadzieję, będą inspiracją dla wszystkich.

www.luminosfera.pl

Projekt domu: Stylowy 3Stylowy 3167,20 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-49HomeKONCEPT-49172,02 m²
Projekt domu: Korso 2Korso 2175,94 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: EgonEgon176,47 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Bono 2Bono 2179,92 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: HomeKONCEPT-57HomeKONCEPT-57180,33 m²
Projekt domu: Decyma 8 (CE)Decyma 8 (CE)182,64 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-07HomeKONCEPT-07183,09 m²
Więcej polecanych projektów domów

Mały ogród

Bardzo ciekawe. Nieźle mieć własny plac zabaw we własnym ogrodzie. Rodzice mogą spokojnie obserwować z leżaczków jak dziecko się bawi. Dobry pomysł to również kolorowy plac zabaw jak tutaj https://malpiszon.pl/sklep/kategorie/place-zabaw/plac-zabaw-malpka/

Autor: MAŁPISZON, data: 2019-05-22 09:42:09

Jaka brama garażowa

Polecam sprawdzić k3bramy i ich [url=http://www.k3bramy.pl/] bramy garażowe poznań [\url]

Autor: marcelina94, data: 2019-05-09 12:49:03

Co zamiast drewnianego tarasu???

[url=http://www.domy-marbor.pl/pl/domki-letniskowe]jjj[/url]

Autor: dominex, data: 2019-04-05 12:24:12

Spadki w łazience

Masz na myśli spadki przy odpływie prysznica? Oprócz tego musisz pamiętać o dobrej armaturze, żeby Ci się woda nie lała wokół, nie rozpryskiwała. Wiem, że fajne modele ma Kludi www.kludi.com/pl/produkty/lazienka/

Autor: Pani Ola, data: 2019-03-29 11:19:28

Ochrona przeciwpożarowa

[url]http://dylatacjeppoz.pl/[/url]

Autor: Tom55, data: 2019-03-21 12:41:45
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.