Porady - Wnętrza

Urządzamy pokój dziecięcy

Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju dobrze i bezpiecznie Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju dobrze i bezpiecznie.

Decydując się na budowę domu i wybierając projekt, najczęściej mamy już sprecyzowaną wizję zagospodarowania wnętrza pod kątem oczekiwań i potrzeb wszystkich domowników. Staramy się każdemu zapewnić miejsce, które zagwarantuje dobre samopoczucie i umożliwi realizację codziennych zadań wynikających z potrzeb lub zainteresowań. Szczególną uwagę poświęćmy urządzeniu pokoju dziecka.

Więcej o zasadach urządzania pokoju dziecięcego

Mini rolety - funkcjonalne i łatwe w montażu

Mini Rolety Microllo (Fot. Prakto) Mini Rolety Microllo (Fot. Prakto)

Mini rolety Microllo PRAKTO powstały z myślą o osobach, które cenią proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązania w swoim domu. Serię tworzy siedem kolekcji rolet wewnętrznych o szerokiej gamie kolorów i wymiarów, dostępnych w różnych technologiach wykonania.

Więcej o nowej kolekcji rolet Prakto

Biblioteczka – dusza domu

Biblioteczka tworzy przytulną, domową atmosferę. Biblioteczka tworzy przytulną, domową atmosferę.

Może zajmować osobny pokój, jedną ze ścian w salonie, stanowić regał oddzielający od siebie dwie strefy pomieszczenia – domowa biblioteka niejedno ma imię. Księgozbiór świadczy nie tylko o naszym zamiłowaniu do wiedzy, ale może być również ważną ozdobą domu, o ile zorganizujemy go z pomysłem. Warto pokusić się o mniej standardowe rozwiązania.

Więcej o sposobach na domową biblioteczkę

Wybór stylu aranżacji wnętrz

Klimat kuchni często wpływa na wizerunek całego domu. Kuchnia, Margarita,A Atelier (fot. A Atelier) Klimat kuchni często wpływa na wizerunek całego domu. Kuchnia, Margarita,A Atelier (fot. A Atelier)

Aranżacja wnętrz to ostatni, jednak z pewnością najważniejszy etap budowania wymarzonego domu. Szeroki wybór stylów, własne upodobania i potrzeby, modne trendy to wszystko sprawia, że łatwo można pogubić się w szukaniu najodpowiedniejszego rozwiązania.

Więcej na temat wyboru stylu aranżacji

Kolory we wnętrzach

Wybór kolorów do naszych wnętrz to przyjemne, ale i odpowiedzialne zadanie. Kuchnia, Cynamon, A Atelier (fot. A Atelier) Wybór kolorów do naszych wnętrz to przyjemne, ale i odpowiedzialne zadanie. Kuchnia, Cynamon, A Atelier (fot. A Atelier)

Wykańczanie i aranżacja wnętrz należy do najprzyjemniejszych etapów budowy domu, daje bowiem pole do popisu naszej wyobraźni, kreatywności, pozwala zaspokoić nasze estetyczne potrzeby. Stawia nas jednocześnie przed niełatwym zadaniem, bo od naszych wyborów będzie zależał ostateczny efekt wizualny naszych starań i jego odbiór. Do takich odpowiedzialnych zadań należy dobór koloru we wnętrzu.

Więcej o znaczeniu i doborze kolorów

Pomysłowe przechowywanie

Fot.Studio Formy Fot. Studio Formy

Każdy dom wymaga dobrej organizacji przestrzeni i porządkowania rzeczy. Zaplecze gospodarcze, jako pomieszczenia drugiego planu, może pozytywnie wpływać na funkcjonalność budynku lub znacząco obniżać jego komfort użytkowy. Najszybciej docenimy rolę garderoby (choćby jednej) oraz spiżarni.

Więcej na temat przechowywania

Glamour w sypialni

Sypialnia, Interiu Projekt (fot. Interium Projekt) Sypialnia, Interium Projekt (fot. Interium Projekt)

Przepych, komfort i blask to główne wyróżniki stylu glamour. Stosowany w sypialniach daje się rozpoznać w tkaninach – brokatach, welurach i taftach; kolorystyce – mocnych akcentach amarantów, czerni lub czerwieni i w dodatkach – materiałach, tapetach lub luksusowych formach mebli.

Więcej propozycji dekoracji glamour

Moc kolorów

Salon i jadalnia, Marylin Monroe, A Atelier (fot. A Atelier) Salon i jadalnia, Marylin Monroe, A Atelier (fot. A Atelier)

Kolory to fale elektromagnetyczne, inaczej odbite światło, które każdy z nas różnie postrzega. Większość ludzi jest w stanie zobaczyć tylko 40% spośród całego spektrum tęczy barw. Więcej widzą osoby bardziej wrażliwe, zwykle są to kobiety. Niezależnie od tego, co i w jaki sposób widzimy, zewsząd otaczają nas kolory, które odbieramy, jako ciepłe lub jako zimne.

Więcej kolorowych inspiracji

Modne ściany

Jadalnia Amarantus, A Atelier (fot. A Atelier) Jadalnia, Amarantus, A Atelier (fot. A Atelier)

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy – w domu, czy w mieszkaniu, żyjemy w otoczeniu ścian. Najlepiej, jeśli mają kąty proste, płaszczyzny bez krzywizn, powierzchnię o dobrych proporcjach, a ich usytuowanie ma uzasadnienie funkcjonalne. Podstawowym zadaniem ściany wewnętrznej jest podział różnych pomieszczeń, sposób ich wykończenia powinien więc wynikać z charakteru danego wnętrza i jego przeznaczenia.

Więcej na temat modnych ścian

Kuchnia prowansalska

Kuchnia w klimacie Prowansji, Carolineart (fot. Carolineart) Kuchnia w klimacie Prowansji, Carolineart (fot. Carolineart)

Style rustykalne są ciągle jednymi z najczęściej wybieranych przy urządzaniu domu. Mogą odzwierciedlać klimat wsi polskiej, angielskiej, toskańskiej lub prowansalskiej. Niezależnie od miejsca pochodzenia, są one powszechnie lubiane za naturalne materiały, ciepłe barwy i funkcjonalne rozwiązania, które wyrastając z lokalnych tradycji, karierę robią na całym świecie – od Tuluzy po Wrocław.

Więcej na temat aranżacji kuchni prowansalskiej

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe