Nowy wymiar domowej spiżarni

Autor: Jan Niezbędny; Data publikacji: 2014-11-24
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

(Fot. Jan Niezbędny) (Fot. Jan Niezbędny)

Krem z dorodnej, jesiennej dyni, a może sos z ostatnich letnich malin – jakie smakołyki najlepiej przywołują klimat ciepłych dni? Aby wspomnienie lata i jesieni nie traciło na intensywności, warto zadbać o odpowiednie przechowywanie wszystkich skarbów skrywanych w spiżarni.

[koniec abstraktu]

Zbudowanie własnego spichlerza to przedsięwzięcie, które zaowocuje. W długie zimowe wieczory chętnie sięgniemy po ulubione smakołyki, o które trudno o tej porze roku. Marka Jan Niezbędny podpowiada, jak stworzyć bogatą, domową spiżarnię w każdej, nawet najmniejszej, lodówce.

Organizacja smaków

Świeże owoce i warzywa, soki, aromatyczne porcje zup i mięsnych dań, a nawet ciasto – wszystkie te produkty możemy przechowywać w lodówce. Ważne jest, by pamiętać o jednej zasadzie rządzącej sztuką umiejętnego budowania domowej spiżarni: o organizacji. Data zamrożenia oraz opis produktu wraz z informacją o tym, jak należy przygotować dany posiłek po rozmrożeniu - to z pewnością pomoże w codziennym gotowaniu.

Data zamrożenia ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o kwestię przydatności do spożycia. Świeże, surowe mięso, warzywa i owoce możemy przechowywać w zamrażalniku nawet kilka miesięcy. Porcje dań – zup, sosów, potrawek – mogą natomiast pozostawać w chłodni tylko kilka tygodni. Bez daty umieszczonej na torebce lub pojemniku łatwo jest zapomnieć, czy bulion ma tydzień czy miesiąc i kiedy został upieczony kurczak.

Informacje o tym, jak przygotować potrawę szczególnie przydadzą się młodszym domownikom, którzy będą samodzielnie przyrządzać obiad pod nieobecność rodziców.

Oszczędność miejsca

W organizacji kolekcji smakołyków w naszej spiżarni przydatne będą odpowiednie akcesoria do przechowywania żywności. W zamrażalnikach, których przestrzeń jest dość ograniczona, najlepiej sprawdzą się szczelne torebki z zapięciem strunowym. Potrawa zamknięta w takim woreczku zajmuje tylko tyle miejsca, ile wynosi jej objętość. W ten sposób zaoszczędzamy wiele przestrzeni w niewielkim zamrażalniku.

W ofercie marki Jan Niezbędny znaleźć można Torebki Strunowe MIX, w których można bezpiecznie przechowywać produkty wszelkiego rodzaju. Wyjątkowa szczelność woreczka oraz solidne zapięcie sprawi, że nawet zupa pozostanie na swoim miejscu. Torebki są wyjątkowo wytrzymale, dlatego możemy używać ich wiele razy i myć w zmywarce. W opakowaniu Torebek strunowych MIX znajdują się woreczki o różnej pojemności od 0,25 l do 3 l. Co najważniejsze, na torebkach znajduje się miejsce, gdzie możemy zamieścić kompletny opis produktu, tak ważny dla organizacji spiżarni.

Więcej polecanych projektów domów

Trzyszybowe okna. Czy warto?

Ja bardzo polecam okna plastikowe z firmy Dar-plast: http://dar-plast.eu/okna-plastikowe-pcv/ Naprawdę świetni fachowcy, dostarczyli wszystko terminowo.

Autor: needlessonlooker, data: 2020-01-20 13:47:32

Jaka dachówka?

Dachówek ceramicznych się nie maluje - zresztą nie ma po co, bo one akurat najpóźniej zarastają :) Na tym polega ich przewaga nad betonem, który jest materiałem naturalnie porowatym i po kilku latach dachówka betonowa siłą rzeczy zrobi się chropowata. Ceramika zabezpieczona angobą albo glazurą wytrzyma w niezmienionym stanie przynajmniej 15-20 lat. Polecam np. piękne matowe dachówki ceramiczne Koramic Orea 9, które mają powłokę angoby, ale nie są tak połyskliwe jak glazura.

Autor: gorki555, data: 2019-12-31 07:14:18

Wycena dachówki

To że coś wygląda dobrze nie znaczy, że jest dobre ;) Kompozyt to bardzo lekki materiał, który tylko wizualnie imituje wygląd dachówki ceramicznej. Tak naprawdę jest to tworzywo, które ani masą ani fakturą materiału nie dorównuje ceramice. Przykład: metr kwadratowy kompozytu waży jakieś 1,5 kilograma. A 1m2 dachówki ceramicznej - i to licząc już takiej dużej, względnie lekkiej (np. Koramic Alegra 9) - to już ponad 30 kg. Różnica w masie przekłada się na izolacyjność akustyczność i bezwładność cieplną, która jest kluczowa, żeby utrzymać jakiś komfort termiczny przy użytkowym poddaszu (abstrahując już od samej izolacji termicznej, która bezwładności nie zapewni...)

Autor: gorki555, data: 2019-12-31 07:09:32

Jaki strop wybrać?

W domach jednorodzinnych nie ma ani tak dużych naprężeń ani jakichś gigantycznych rozpiętości, żeby upierać się przy drogim stropie monolitycznym. Ja od trzech lat mieszkam w domu ze stropem gęstożebrowym (system Porotherm - belki żelbetowe + wypełnienie z pustaków ceramicznych). Nie ma żadnych ugięć, nic nie stuka i nie trzeszczy, komfort akustyczny też bardzo dobry - zarówno jeśli chodzi o dźwięki przenoszone poziomo, jak i pionowo. Moim zdaniem taka technologia jest w 100% wystarczająca dla zdecydowanej większości domów jednorodzinnych.

Autor: gorki555, data: 2019-12-31 07:03:16

Dom w technologi szkieletowej drewnianej - pytania

Domy szkieletowe są w Polsce dość drogie i pod względem jakości oraz komfortu użytkowania ciągle nie dorównują domom murowanym... Przy domu całorocznym lepiej zdecydować się na technologię standardową, czyli np. ceramikę Porotherm. Przy sezonowym szkielet zaczyna mieć już jakiś sens :)

Autor: gorki555, data: 2019-12-31 06:59:34
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe