Porady - Wokół domu

Budowa letniej kuchni – wszystko, co warto wiedzieć

Budowa letniej kuchni

Trudno wyobrazić sobie większą przyjemność niż sięgnięcie w trakcie gotowania po świeże zioła prosto z pobliskiej grządki czy skrzynki ogrodowej. Taką możliwość zapewnia letnia kuchnia, która w ciepłych miesiącach może stać się centrum domowego życia, zarówno biesiadowania w gronie przyjaciół, jak i przygotowywania przetworów.

Więcej o budowie letniej kuchni

Jak usytuować szambo, przydomową oczyszczalnię i zbiornik na deszczówkę?

fot. Domowy.pl

Zbiornik na nieczystości ciekłe tzw. szambo to jedno z rozwiązań dla tych działek budowlanych i rekreacyjnych, które nie mają możliwości przyłączenia do zbiorczej kanalizacji. Inwestor podejmujący się budowy szamba na swojej działce musi jednak ściśle przestrzegać przepisów i odległości związanych z lokalizacją zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Więcej o zagospodarowaniu działki

Jesień w ogrodzie - niezbędnik ogrodnika

(Fot. Gardena) (Fot. Gardena)

Nastała złota polska jesień. Ta pora roku zawsze kojarzy się ze spacerami w cieniu kolorowych drzew i ostatnimi promieniami słońca w ogrodzie. Nasi podopieczni wrócili do szkół, dlatego mamy trochę więcej czasu dla naszego zieleńca. To ważne, bo im więcej pracy włożymy w jego pielęgnację jesienią, tym mniej dodatkowych obowiązków czeka nas wiosną. GARDENA radzi jak ułatwić sobie jesienne prace porządkowe w ogrodzie.

Więcej o porządkowaniu ogrodu przed zimą

Jak odzyskać wodę deszczową z rynien?

(Fot. Galeco) (Fot. Galeco)

Nadmiar wody deszczowej dookoła posesji to niezwykle uciążliwy kłopot – utrudniające mobilność kałuże i powstające w ogrodzie błoto to najmniejsze konsekwencje jakie czekają nas podczas uporczywie padającego deszczu. Prawdziwy problem zaczyna się wtedy, gdy spływająca w głąb gruntu woda zacznie podmywać fundamenty i prowadzić do ich zamakania. Rozwiązanie często nierównej walki z żywiołem okazuje się jednak nie tylko proste, ale i ekologiczne – wystarczy pozostawić na wydajny system zbierania wody deszczowej.

Więcej o ekotrendach i odzysku wody deszczowej

Jejmość dynia

Swoim wyglądem dynia godnie reprezentuje kolorową jesień, jest ponadto smaczna i zdrowa Swoim wyglądem dynia godnie reprezentuje kolorową jesień, jest ponadto smaczna i zdrowa

Dynia wprost wypełniona jest zaletami: ma wartość odżywczą, niezaprzeczalne walory smakowe, właściwości lecznicze, a w wielu kulturach znaczenie symboliczne. Wszystkie one pozwalają jej na zajęcie wysokiej pozycji w hierarchii warzyw, ale jakby tego było mało, umacnia ją atrakcyjny wygląd i imponujące rozmiary. Przez ogrodników uważana jest za najpiękniejszą reprezentantkę jesieni.

Więcej o uprawie i właściwościach dyni

Jesienne prace nie tylko w ogrodzie

Fot. Polbruk Fot. Polbruk

Uprzątnięcie spadających liści, koszenie trawników, pielenie grządek, przesadzanie kwiatów i krzewów - to jedne z najczęściej wykonywanych w ogrodzie prac w czasie jesiennych miesięcy. To jednak nie wszystkie czynności, które powinny przygotować zielone zakątki zarówno na zimowe chłody, jak też wiosenne przebudzenie.

Więcej o sprzątaniu ogrodu przed zimą

Jesienne porządki w ogrodzie

(Fot. Husqvarna) (Fot. Husqvarna)

Aby poprawić zdrowotność gleby oraz odpowiednio przygotować ją do wiosennego sadzenia warzyw i owoców należy spulchnić ją jesienią. Przy okazji możemy wykorzystać suche liście, skoszoną trawę czy muł ze stawu. Jak jednak szybko i efektywnie poradzić sobie z taką ilością kopania? Z pomocą przychodzą glebogryzarki.

Więcej o skutecznym spulchnianiu gleby

Sadzimy iglaki!

Fot. Domowy.pl Fot. Domowy.pl

Wczesna jesień to bardzo ważny moment w pielęgnacji ogrodu. Wciąż można jeszcze cieszyć się jego pięknem i feerią barw, którą zapewniają rośliny, takie jak wrzosy, astry i chryzantemy. Powoli trzeba jednak zacząć przygotowywać ogród do zimy. To najlepszy czas na sadzenie iglaków i roślin cebulowych, które mogą przezimować w glebie, oraz założenie nowego trawnika.

Więcej o jesiennych nasadzeniach w ogrodzie

Zadbaj o taras

Fot. Bruk - Bet Fot. Bruk - Bet

Spór o to jaki rodzaj materiałów wykorzystywać do aranżacji przydomowych tarasów trwa od dawna. Zwolennicy drewna oraz kamieni naturalnych przekonują, że tylko takie będą się pięknie prezentowały, podczas gdy ich przeciwnicy znajdują szereg odmiennych argumentów – są niepraktyczne, mało funkcjonalne i wymagają ciągłej uwagi. Jak ich pogodzić? Wybierając nowoczesne materiały wykonane z betonu, które jednak do złudzenia przypominają swoje naturalne pierwowzory.

Więcej o naturalnych nawierzchniach

Zakładamy trawnik po lecie

Fot. Ramirent Fot. Ramirent

Piękny dom, dopasowane do elewacji budynku ogrodzenie, wygodny podjazd z modnej w ostatnim czasie szarej kostki brukowej ale co z ogrodem? To pytanie często dopada właścicieli nowo powstałych budynków.

Więcej o zakładaniu trawnika

Dobry Start

  • Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

  • Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany