Wystawa VIVA Light w ramach arena DESIGN 2015

Data publikacji: 2015-02-12
 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

(Fot. VIVA Light)

Emandes oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator wydarzenia arena DESIGN, mają przyjemność zaprosić na unikatową wystawę światła, innowacyjnych technologii i materiałów VIVA Light, w ramach arena DESIGN 2015.

[koniec abstraktu]

VIVA Light, to pierwsza edycja spotkań projektantów, architektów, inżynierów, technologów, producentów oświetlenia, agentów, dystrybutorów, dostawców innowacyjnych materiałów, techniki świetlnej oraz wszelkich nowych technologii. Wystawa jest inauguracją szerszej inicjatywy skupiającej i aktywizującej środowisko związane z przemysłem oświetleniowym i nie tylko. Założeniem projektu jest stworzenie forum współpracy pomiędzy osobami o otwartych umysłach, ludźmi myślącymi niekonwencjonalnie, których celem jest powstanie dobrych produktów oświetleniowych oraz wyjątkowych realizacji świetlnych w kraju i za granicą. Na najbliższej wystawie zaprezentowane będą nowości oświetleniowe firm polskich i zagranicznych, które w dziedzinie znakomitego wzorniczo oświetlenia oraz innowacyjnych technik świetlnych, mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami. Pokażemy obiekty młodych projektantów i grup projektowych, które zwracają uwagę świeżością podejścia do projektowania. Zaprezentujemy nowatorskie materiały lub niekonwencjonalne przykłady zastosowań tradycyjnych. Celem wystawy jest pokazanie, że warto inwestować w dobry design i nowe technologie. Firmy, które postawiły na innowacje, pozytywnie wyróżniają się na rynku i zapewniają sobie przewagę konkurencyjną.

 

(Fot.Robert Pludra-Sprężyna)

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni: Acrea, Carpyen, Chors, Cini&Nils, Concreate, Designlab, Emandes, HB Surface, Hurst-sufity Barrisol, Kosicka Design, Maria Jeglińska, Martini Light, Massive Design, Miior, Pani Jurek, Puff-Buff Design, Robert Pludra, TAR, Velt, VIBIA.

 

 Partnerzy: Carpyen, Chors, Cini&Nils, Concreate, DuPont™Corian®, HB Surface, Hurst-sufity Barrisol, Luminosfera, Martini Light, SITAG, VIBIA.

Będą pokazane obiekty projektantów, m.in.: Achille Castiglioni, Tomek A. Rudkiewicz, Przemyslaw Mac Stopa, Arik Levy, Philipe Starck, Katarzyna Okińczyc, Maria Jeglińska, Xavier Solé , Franco i Luta Bettonica, Piotr Kalinowski (Modelista), Antoni Arola, Enric Rodríguez, Martin Azua, GRID Studio Projektowe. Kuratorem wystawy jest Małgorzata Ratajczak, współtwórczyni marki Emandes, inicjatorka wystaw VIVA LED, za które otrzymała tytuł Lidera Innowacji 2008 za Innowacyjny Projekt z Dziedziny Kultury. Jest autorką artykułów i publikacji z dziedziny oświetlenia i projektowania wnętrz.

Wystawa towarzyszy prestiżowej, siódmej już edycji wydarzenia arena DESIGN, które, jako jedyne w Polsce, łączy producentów i projektantów, stanowiąc dla nich przestrzeń do rozmów, negocjacji i wymiany opinii.

 Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 18 lutego (środa), o godzinie 13.45

(Fot.Maria Jeglińska)

Wykłady przybliżające zagadnienia światła wygłoszą: dr Krystyna Łuczak-Surówka, która opowie o magii światła i wszelkich aspektach z tym związanych oraz Artur Śleziak, pasjonat światła, właściciel firmy Chors, który zaprezentuje, jak dobór opraw oświetleniowych i ich sposób świecenia wpływa na wygląd pomieszczeń. Omówimy nowoczesne źródła światła i pokażemy różnice pomiędzy nimi. Przedstawimy jak czarodziejskie jest światło, jak wpływa na otoczenie i nas samych.

 

ŚWIATŁO. DEMIURG DOSKONAŁY

'Kim bylibyśmy bez światła? To ono tak naprawdę kreuje nasz świat. Kiedyś uzależnieni naturalnym rytmem dnia od świtu do zmierzchu z czasem zbudowaliśmy własny obraz tego czym jest dla nas światło. Światło potrzebne jest nam nie tylko by widzieć. Światło pomaga nam tak naprawdę patrzeć. Lampy to jedna z najbogatszych, najbardziej różnorodnych rodzin wśród przedmiotów tworzonych ręką ludzką. Ich magia opiera się nie tylko na różnorodności form i emisji światła. Lampy budują nastrój wnętrza. Potrafią zaakcentować naszą indywidualność. Mają moc sprawczą objawiania nam rzeczywistości będąc same w sobie jednocześnie kreacją doskonałą". Dr Krystyna Łuczak-Surówka

 

VIVA LIGHT na arenie Design 2015 (17-20 lutego 2015, Poznań) Pawilon nr 5, sektor C

Druga odsłona wystawy jest zaplanowana podczas targów BUDMA 10-13 marca 2015

Organizatorzy: Emandes, MTP, Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

 

 

Projekt domu: HeliosHelios157,19 m²
Projekt domu: KaratKarat157,99 m²
Projekt domu: Alfa 7Alfa 7159,38 m²
Projekt domu: Praktyczny 4Praktyczny 4160,80 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-26HomeKONCEPT-26165,36 m²
Projekt domu: Willa Parkowa 2Willa Parkowa 2208,83 m²
Projekt domu: Riwiera 3Riwiera 3214,39 m²
Projekt domu: Mokka G1Mokka G198,84 m²
Promocja! Niższa cena!
Więcej polecanych projektów domów

Projekt wnętrz

Myśmy projekt robili w salonie Bokaro, u nich kupiliśmy wszystko do łazienki, efekt końcowy jest super, łazienka wyszła jak z marzeń :) https://www.bokaro.pl/oferta/wyposazenie-lazienek-wanny-wanny,38

Autor: jadźka, data: 2021-08-29 18:07:18

Pozwolenie na budowę II - badania geologiczne

Jeżeli chodzi o wszelkie zasady odnośnie pozwolenia na budowę, to znalazłem ostatnio artykuł w tym temacie na blogu firmy MGProjekt. Znajdziecie tam nawet wzór wniosku o pozwolenie na budowę. W sumie przewodnik w podpunktach, a dodatkowo darmowy. Myślę, że wyczerpująco odpowiada na wszystkie wątpliwości dotyczący kwestii pozwolenia czy rzeczy, których musimy dopilnować.

Autor: gawelek, data: 2021-08-28 20:40:11

Fotowoltaika

Ktoś z Was może powiedzieć jaka jest różnica w rachunkach za prąd przy fotowoltaice i bez niej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy montażowej?

Autor: Franek, data: 2021-08-18 18:26:07

Wybór armatury do łazienki

Myśmy kupili w salonie Bokaro czarne baterie i świetnie się prezentują https://www.bokaro.pl/oferta/wyposazenie-lazienek-baterie-baterie-umywalkowe,28

Autor: jadźka, data: 2021-07-29 20:12:12

Projekt domu ? jak wybrać?

Witajcie, Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z biurem PNarchitekci www.pnarchitekci.pl. Pani Paulina jest profesjonalna, solidna i cierpliwa. Wykazała się dużą wyobraźnią oraz ciekawymi pomysłami przy projektowaniu naszego domu, jednocześnie łącząc nowoczesną architekturę z praktycznymi rozwiązaniami. Serdecznie Polecam!.

Autor: paweł graca, data: 2021-07-11 20:19:24
Zobacz całe forum

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany