Pozwolenia na budowę / Zobacz także

Projekt budowlany

Projekt budowlany to komplet dokumentów, które należy złożyć w urzędzie, aby uzyskać pozwolenie na budowę. Zawartość i wymagania dotyczące formy i zakresu opracowania projektu budowlanego znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 3 lipca 2003 r. (Dz. U. nr 120 poz. 1133 z 2003 r.).

Czytaj dalej

Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę (wydawane w formie decyzji administracyjnej) umożliwia podjęcie rzeczywistych prac na budowie. Aby je uzyskać potrzebny jest komplet różnych dodatkowych dokumentów, który składa się wraz z wnioskiem o pozwolenie budowlane.

Czytaj dalej

Pierwsze kroki przed budową

Pierwszym etapem dla osób pragnących wybudować własny dom jednorodzinny powinno być znalezienie optymalnej działki, najlepiej budowlanej. Sprawdź, jakie cechy powinna posiadać dobra działka.

Czytaj dalej

Dokumenty składane z wnioskiem o pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę to decyzja administracyjna umożliwiająca rozpoczęcie prac budowalnych. Wydawana jest na podstawie kompletu dokumentów złożonego przez inwestora we właściwym urzędzie powiatowym (w wydziale architektury i budownictwa).

Czytaj dalej

Przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę

W przypadku kupna/sprzedaży działki budowalnej lub domu w budowie możliwe jest przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę na rzecz innej osoby. 

Czytaj dalej

Dziennik Budowy

Rozpoczynając budowę domu jednorodzinnego trzeba zaprowadzić dziennik budowy. Wymóg ten określono w Ustawie Prawo Budowlane z dn. 7 lipca 1994 r z późniejszymi zmianami oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 26 czerwca 2002 r. z późniejszymi zmianami. Według definicji ustawowej „dziennik budowy stanowi urzędowy dokument przebiegu robót budowlanych oraz zdarzeń i okoliczności zachodzących w toku wykonywania robót i jest wydawany odpłatnie przez właściwy organ”.

Czytaj dalej

Pierwsze wybory Inwestora

Posiadanie domu jest marzeniem wielu Polaków. W powszechnej opinii jest on synonimem statusu, sukcesu i szczęścia.

Dom jednorodzinny pozwala zrealizować własną wizję komfortu, bezpieczeństwa i spełnienia; pozwala poczuć się wyjątkowo! Osoby, które decydują się budować dom charakteryzują często konkretne cechy, takie jak: odwaga, entuzjazm, nieustępliwość, pracowitość i optymizm.

Czytaj dalej

Dobry Start

  • Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

  • Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany