Informacje prasowe

Energooszczędne okna

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-07-09

Okno obrotowe. Fot Fakro Okno obrotowe. Fot Fakro

Jak wybrać energooszczędne okna?

Przez okna może uciekać z domu od 25 do nawet 40% ciepła! Dlatego warto zastosować takie, które posiadają dobre parametry cieplne, a także zadbać o ich prawidłowy montaż. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę?

Więcej o energooszczędnych oknach

Adaptacja projektu gotowego

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-07-02

Fot. Wolf System Fot. Wolf System

Projekty katalogowe cieszą się w Polsce dużą popularnością; są łatwo dostępne – propozycje można przeglądać w Internecie, katalogach, czy czasopismach branżowych, dokumentacje można otrzymać nawet na drugi dzień po złożeniu zamówienia, mają też bardzo przystępne ceny – kompletny projekt składający się z części architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacyjnej można kupić już nawet za 1.500 zł. Projekty gotowe lubiane są również dlatego, że dają możliwość skonsultowania swoich wyobrażeń z rzeczywistością – umożliwiają kontakt pomiędzy osobami wybierającymi tak samo lub podobnie; zwykle obejrzenie domu wybudowanego według wytypowanego przez nas projektu pozwala uniknąć kosztownej pomyłki i zweryfikować nasze wyobrażenia na temat estetyki czy funkcji budynku.

Więcej o adaptacji projektu gotowego

Moda na energooszczędność

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-06-26

Budujące czwartki z Domowy.pl w Poznaniu. Budujące czwartki z Domowy.pl w Poznaniu.

Budowa domu w standardzie energooszczędnym staje się dzisiaj koniecznością. To już nie tylko modny trend, ale realna potrzeba. Wszyscy budujący interesują się kosztami – budowy i eksploatacji, większość zaś dostrzega realne korzyści wynikające z budowy domu oszczędzającego energię. Skąd tak duże zainteresowanie tematem? Ponieważ nikt nie chce dziś przepłacać, każdy szuka możliwości obniżenia wysokości stałych rachunków, głównie za ogrzewanie domu.

Więcej o modzie na energooszczędność

Aktualne trendy budowlane

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-06-04

Projekt domu „Rodzinny” Projekt domu „Rodzinny”

Dzisiejsza sytuacja gospodarcza sprzyja wybieraniu rozsądnych, ekonomicznych i energooszczędnych rozwiązań. Spotkania z inwestorami indywidualnymi organizowane przez Domowy.pl pokazują, że dla budujących liczą się teraz przede wszystkim koszty budowy i użytkowania domu. Wynikiem tych potrzeb są budynki o prostej, zwartej bryle, dwuspadowym dachu i niewielkiej powierzchni użytkowej. Klienci zwracają dużą uwagę na jakość materiałów budowlanych, parametry cieplne budynku i możliwości korzystania z odnawialnych źródeł energii. Architekci natomiast coraz lepiej optymalizują dokumentacje pod kątem stosowanych materiałów – zużywanych ilości oraz osiąganych parametrów cieplnych.

Więcej o aktualnych trendach budowlanych

Czy warto budować energooszczędnie

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-28

Budujące czwartki z Domowy.pl Budujące czwartki z Domowy.pl

Czy standard energooszczędny się opłaca? Jaka ściana będzie lepsza – jedno czy dwuwarstwowa? Warto starać się o dopłatę z NFOŚiGW czy nie? Lepsza jest lukarna czy okno dachowe? Czy wentylacja mechaniczna z rekuperatorem wyklucza kominek? Jak długo czeka się na decyzję o warunkach zabudowy we Wrocławiu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy podczas ostatniego spotkania na Barce Tumskiej, pierwszego z cyklu „Budujących czwartków z Domowy.pl.”

Więcej o spotkaniu we Wrocławiu

Ekodomy dla małych i dużych

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-21

Konkurs pod hasłem „Ekodomek” Konkurs pod hasłem „Ekodomek”

Zanim zaczniecie na poważnie myśleć o budowie ekodomu, zaproście swoje dziecko (lub dzieci znajomych) do zabawy – zróbcie ekodomek z tektury, gazet, butelek i weźcie udział w konkursie Domowy.pl. Jeżeli zaś na serio interesujecie się energooszczędnością, możecie odpowiedzieć na pytanie konkursowe w ramach akcji „Ciepły dom” organizowanej przez „Rzeczpospolitą”, której parterem jest również Domowy.pl.

Więcej o ekoinicjatywach

Budujące czwartki z Domowy.pl

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-14

Plakat spotkania Budujące czwartki z Domowy.pl Budujące czwartki z Domowy.pl

Własny dom czy mieszkanie od dewelopera? A jeśli dom – to jaki? Z jakich materiałów, technologii, według jakiego projektu, żeby inwestycja się opłacała? Jak ekonomicznie budować i racjonalnie mieszkać? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas cyklu ogólnopolskich spotkań z ekspertami rynku budowlanego: „Budujących czwartków z Domowy.pl”.

Więcej o spotkaniach dla inwestorów

Energooszczędność w pakiecie

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-05-07

Projekt domu Wygodny Projekt domu Wygodny

Dobry standard energetyczny budynku jest zawsze wypadkową kilku czynników: odpowiednio dobranego projektu, właściwych materiałów i zastosowanych technologii. Domowy.pl w wiosennym Katalogu z projektami, wśród wielu propozycji, przedstawia również taki „energooszczędny zestaw” – projekty domów opracowane specjalnie z myślą o konkretnych materiałach, pozwalających na uzyskanie ciepłych przegród.

Więcej o energooszczędnym projekcie domu

Ceny działek w małych miastach

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-04-23

 

Wybór optymalnej działki to ważna sprawa Wybór optymalnej działki to ważna sprawa

W dużych miastach, jak Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań czy Katowice ceny działek nadal kształtują się w przedziale od 250 do 500 zł za mkw. W odległości 20 km od ich granic, można nabyć grunty w cenie 100 zł za mkw. Doradcy Domowy.pl sprawdzili, jak wyglądają tendencje dotyczące parceli budowlanych w mniejszych miastach z różnych województw.

 

Więcej o cenach działek w małych miastach

Dom prosto z fabryki

Autor: Domowy.pl; Data publikacji: 2013-04-16


Dom Bungalow Classic (fot.Wolf System)
Dom Bungalow Classic (fot.Wolf System)

Wśród inwestorów wzrasta zainteresowanie technologią szkieletową. Wyraźnie potwierdziły to wiosenne targi budowlane, podczas których pytania o ten sposób stawiania domów padały znacznie częściej niż w ubiegłych latach. Dlaczego zaczynamy doceniać zalety konstrukcji szkieletowej? Wydaje się, że odpowiedź tkwi w energooszczędności, na jaką pozwala ta metoda budowania.

Więcej o domach w technologii drewnianej

Dobry Start

  • Dziennik i tablica budowy
  • Projekty małej architektury
  • Pakiet magazynów wnętrzarskich
  • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

  • Największy wybór projektów
  • Gwarancja najniższej ceny
  • Bezpłatna dostawa
  • Możliwość wymiany lub zwrotu
  • Bezpłatna zgoda na zmiany