Projekty domów małych

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: Z352Z35235,80 m²
Projekt domu: Z42 DZ42 D38,20 m²
Projekt domu: PuntoPunto40,30 m²
Projekt domu: BajkaBajka45,95 m²
Projekt domu: Filemon IIIFilemon III47,25 m²
Projekt domu: Gniazdko IIGniazdko II47,25 m²
Projekt domu: GniazdkoGniazdko48,30 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Filemon BisFilemon Bis48,30 m²
Projekt domu: FilemonFilemon48,30 m²
Projekt domu: Z73 L GLZ73 L GL50,10 m²
Projekt domu: Z73Z7350,10 m²
Projekt domu: Imbir 4 (CE)Imbir 4 (CE)50,12 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Imbir (CE)Imbir (CE)50,50 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Z11Z1150,70 m²
Projekt domu: Zx51 GPZx51 GP50,90 m²
Projekt domu: FrancikFrancik52,50 m²
Projekt domu: TangoTango53,30 m²
Projekt domu: SosenkaSosenka53,40 m²
Projekt domu: Imbir 3 (CE)Imbir 3 (CE)55,07 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: Imbir 2 (CE)Imbir 2 (CE)55,33 m²
Promocja! Niższa cena!
Projekt domu: MakMak55,60 m²
Projekt domu: ChaberChaber55,60 m²
Projekt domu: Filemon IIFilemon II56,00 m²
Projekt domu: Smyk 2Smyk 256,17 m²
Projekt domu: HelladaHellada56,35 m²
Projekt domu: Kruszyna IIKruszyna II57,00 m²
Projekt domu: Kruszek IIKruszek II57,00 m²
Projekt domu: Tango IITango II57,25 m²

Projekty domów małych

Domy małe to bardzo szeroka kategoria. Wśród nich znaleźć można projekty wyjątkowo malutkich domów parterowych, nieprzekraczających 60 m² powierzchni użytkowej i mogących służyć zarówno za domy letniskowe jak i całoroczne. Domy te to propozycje skierowane do jednej lub dwóch osób np. seniorów, którzy chcą odetchnąć we własnym domu z ogrodem. Na drugim biegunie znajdują się propozycje o powierzchni użytkowej do 130 m², najczęściej z użytkowym poddaszem, niekiedy też z podpiwniczeniem. Większe metraże wybierają rodziny z dziećmi, lub pracujący w domu, aranżując własne biuro lub pracownię na dostępnym metrażu.

Pierwszym typem budynków zaliczanych do oferty małych domów są „parterówki”. Domy te, dzięki rozmieszczeniu wszystkich funkcji na jednym poziomie są wygodne i przyjazne osobom starszym lub z utrudnionym poruszaniem. Zalety niewielkich, parterowych domów docenią również oszczędni. Domy te są zazwyczaj niezbyt kosztowne w realizacji oraz eksploatacji. Nie odbiera im to nic z uroku i funkcjonalności, co sprawia, że oferta niewielkich domów parterowych cały czas się rozwija i poszerza o nowe propozycje.

Dla tych, którzy poszukują rozwiązań prostych i przejrzystych, atrakcyjna będzie oferta małych domów z płaskim dachem. W grupie tej dominują mini-wille, piętrowe, bryłowe rozwiązania, nawiązujące swoją architekturą do najlepszych wzorców modernizmu. Wśród zalet tych projektów należy wymienić możliwość aranżacji przestrzeni nieograniczonej skosami. Dla tych inwestorów, których zainteresują małe domy piętrowe mamy również rozwiązania o tradycyjnej bryle i dachach od dwuspadowych po skomplikowane – wielospadowe. Między parterowymi a piętrowymi domami zaliczanymi do tych małych znajdują się najpopularniejsze i najbardziej pożądane domy z użytkowym poddaszem. Ich zaleta jest możliwość realizacji dwuetapowej, co pozwala rozłożyć koszty nie tracąc możliwości mieszkaniowych. Wykańczając najpierw parter, możemy swobodnie go użytkować a z biegiem czasu i wzrostem potrzeb mieszkaniowych (np. gdy pojawią się dzieci) wykorzystać poddasze. Adaptacja poddasza pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń domu i oddzielić strefę dzienną od nocnej.

Dzięki możliwości zebrania w jednym miejscu projektów renomowanych pracowni, w ofercie Domowy.pl obejmującej projekty domów małych, można znaleźć pełny przekrój stylów architektonicznych. Nie ograniczamy się jedynie do domów tradycyjnych i nowoczesnych. Małe domy to zarówno detale kojarzone z konkretnymi epokami jak np. kolumny, boniowania, ryzality. W szerokiej gamie architektonicznego wykończenia budynku znajdują się detale zarówno stricte estetyczne jak i użytkowe. W projektach domów małych znajdziemy zatem również gzymsy, i obramienia otworów (drzwiowych i okiennych). Balkony i schody uzupełniane są szklanymi lub tradycyjnymi balustradami a tarasy zyskują zadaszenia pełne bądź ażurowe. Mały dom nie musi ograniczać!

Inwestorzy nastawieni na współczesną architekturę również znajdą coś dla siebie w propozycjach projektów domów małych. Architekci i designerzy cały czas aktualizują i tworzą nowe propozycje współgrające z aktualnymi trendami. Jasne ściany, grafitowe dachy, drewniane i kamienne okładziny elewacyjne, duże przeszklenia okien oraz szklane balustrady wykańczane metalami – wszystkie te cechy można odnaleźć w ofercie domów małych.

Wśród domów małych nie brakuje oczywiście tych, przeznaczonych na wąską działkę lub z wejściem od strony południowej, czyli uchodzących za dedykowane trudniejszym lokalizacjom. W projektach małych domów ważne jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Poza podstawowymi funkcjami – kuchnią, salonem, sypialniami niezwykle istotne jest rozwiązania strefy gospodarczej.

Mały dom musi umożliwiać wygodne funkcjonowanie, więc nie może w nim zabraknąć odpowiednio rozplanowanych łazienek, schowków czy garderoby lub szaf. Taras otwierający przestrzeń domu na ogród jest naturalnym uzupełnieniem programu funkcjonalnego i często pojawia się w ofercie. Małe domy to szereg możliwości na każdą kieszeń!

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany
Zamów bezpłatny katalog z projektami
Zamów bezpłatny poradnik - 5 prostych kroków do wyboru projektu domu
Super promocje - projekty w wyjątkowych cenach
Röben - cegły klinkierowe
Acero Frame - konstrukcje stalowe
PSB Dom Nowoczesny
Projekty domów małe i tanie w budowie
Projekty domów nowoczesnych
Amadu
Azuko
Decorations&Design
Roben
Fakro
Polskie Składy Budowlane
Acero Frame
Fabryka Stropów

150

250

350

20

30

40

 • ParterowyParterowy
 • PiętrowyPiętrowy
 • Z poddaszemZ poddaszem
 • Brak garażuBrak garażu
 • GarażGaraż
 • Wiata garażowaWiata garażowa

Szukanie zaawansowane

0

Twoje ulubione projekty domów

Notatnik jest pusty. Dodaj do ulubionych to praktyczna funkcja portalu Domowy.pl, która pozwala gromadzić w jednym miejscu projekty i artykuły.