Projekty domów na wąską działkę

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: MaluchMaluch37,90 m²
Projekt domu: ZiarkoZiarko39,10 m²
Projekt domu: PuntoPunto40,30 m²
Projekt domu: BajkaBajka45,95 m²
Projekt domu: Na KwadracieNa Kwadracie46,30 m²
Projekt domu: GucioGucio46,60 m²
Projekt domu: Filemon IIIFilemon III47,25 m²
Projekt domu: FilemonFilemon48,30 m²
Projekt domu: GniazdkoGniazdko48,30 m²
Projekt domu: Filemon BisFilemon Bis48,30 m²
Projekt domu: Ka131Ka13151,69 m²
Projekt domu: Tiara MiniTiara Mini51,82 m²
Projekt domu: FrancikFrancik52,50 m²
Projekt domu: Ka131 SzKa131 Sz52,98 m²
Projekt domu: SosenkaSosenka53,40 m²
Projekt domu: MiniaturaMiniatura53,40 m²
Projekt domu: Parva IIParva II53,65 m²
Projekt domu: ParvaParva53,80 m²
Projekt domu: Mors DMors D54,56 m²
Projekt domu: ChaberChaber55,60 m²
Projekt domu: MakMak55,60 m²
Projekt domu: Filemon IIFilemon II56,00 m²
Projekt domu: Smyk 2Smyk 256,17 m²
Projekt domu: HelladaHellada56,35 m²
Projekt domu: Kruszyna IIKruszyna II57,00 m²
Projekt domu: Kruszek IIKruszek II57,00 m²
Projekt domu: BławatekBławatek57,30 m²
Projekt domu: Biedronka 2Biedronka 257,38 m²
Projekt domu: BiedronkaBiedronka57,79 m²
Projekt domu: Ronaldo VIRonaldo VI58,20 m²
Projekt domu: BonifacyBonifacy58,98 m²

Projekty domów na wąską działkę

Ze względu na duże zainteresowanie budową domu na terenach podmiejskich bezpośrednio graniczących z dużymi miastami coraz częściej na rynku nieruchomości pojawiają się działki o proporcjach utrudniających lokalizację wymarzonego domu. Konieczność zainwestowania znacznych środków w działkę o optymalnym położeniu wymusza kompromis między jej powierzchnią, „ustawnością” a odległością od nieco bardziej zurbanizowanych obszarów. Również sprzedający, z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu gruntu, dzielą go na minimalne pod względem przydatności do budowy działki. Zjawisko to szczególnie często sprawia, że inwestor zmagać się musi z przeciwnościami, jakie niesie ze sobą budowa na wąskiej działce.

Parcele uznawane za wąskie to takie, których szerokość nie przekracza 20 m. Dla właścicieli takich gruntów przygotowaliśmy ofertę projektów, których lokalizacja nie wymaga dużej szerokości. Są wśród nich domy jedno i wielorodzinne, zarówno w zabudowie wolnostojącej jak i bliźniaczej czy szeregowej. Problem wąskiej działki wstępują tak często, że nawet niewielkie pracownie mają w swojej ofercie, co najmniej kilka projektów przeznaczonych właśnie dla tych, którzy zakupili wąską działkę i chcą na niej budować dom. Wśród kilku tysięcy projektów, jakie spełniają wymogi wąskich działek znajdują się domy nowoczesne, o prostej bryle i najmodniejszej obecnie grafitowo-białej kolorystyce uzupełnionej akcentami z drewna i szkła. Nie zabraknie też nieco bardziej tradycyjnych projektów przygotowanych z myślą o miłośnikach sielskich klimatów.

W domach na wąską działkę funkcje rozplanowano w taki sposób by ich układ optymalnie wykorzystywał naturalne światło. Stąd też wśród tej gamy projektów znajdą się te przeznaczone na działki z północnym czy południowym wjazdem, które z zasady są trudniejsze do zagospodarowania. Każdy projekt dostępny jest w wersji podstawowej i w lustrzanym odbiciu, co dodatkowo ułatwia optymalne zlokalizowanie go na działce. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy posiadacz wąskiej działki znajdzie projekt dopasowany do jego potrzeb.

W przypadku inwestycji wielorodzinnych wąskie działki nie stanowią przeszkody. W naszej ofercie znajdują się domy wielorodzinne – piętrowe, szeregowe, z użytkowym poddaszem. Wiele z projektów domów jedno – i wielorodzinnych, wolnostojących na wąską działkę ma możliwość zbliźniaczenia, co dodatkowo poszerza ofertę o rozwiązania dla dwóch sąsiadujących ze sobą nieruchomości.

Wąska działka nie wyklucza budowy domu o dość dużej powierzchni użytkowej. Zarówno w przypadku domów piętrowych jak i parterowych, przy przemyślanym programie funkcjonalnym udaje się uzyskać wygodną i przestronną aranżację wnętrza budynku zaspokajając tym potrzeby nawet licznej rodziny.

Dla miłośników domków o nieco mniejszych gabarytach dział projektów na wąskie działki zawiera propozycje nawet jednopokojowe. Wśród projektów nie może zabraknąć propozycji letniskowych, również z możliwością korzystania całorocznego. Domy na wąska działkę zaprojektowane zostały, jako obiekty w pełni funkcjonalne, dlatego też chętnie są wybierane przez posiadaczy większych nieruchomości i lokalizowane na działkach o szerokich frontach.

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany