Projekty domów nowoczesnych

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: Awokado IIAwokado II101,67 m²
Projekt domu: LiwiaLiwia103,40 m²
Projekt domu: Ekonomiczny 2AEkonomiczny 2A104,10 m²
Projekt domu: Alt 3Alt 3106,26 m²
Projekt domu: SputnikSputnik108,57 m²
Projekt domu: Przytulny D25Przytulny D25109,64 m²
Projekt domu: ParosParos110,85 m²
Projekt domu: Wyjątkowy D41Wyjątkowy D41114,37 m²
Projekt domu: ArgosArgos114,80 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-69HomeKONCEPT-69115,78 m²
Projekt domu: Origami IIOrigami II120,50 m²
Projekt domu: Atrakcyjny 2Atrakcyjny 2121,20 m²
Projekt domu: DeltaDelta121,49 m²
Projekt domu: Antares 3Antares 3125,62 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-36HomeKONCEPT-36125,80 m²
Projekt domu: Party 2Party 2127,37 m²
Projekt domu: Gustowny D39Gustowny D39127,71 m²
Projekt domu: Torina Mała 2MTorina Mała 2M127,99 m²
Projekt domu: Atrakcyjny 3Atrakcyjny 3128,40 m²
Projekt domu: Salsa IISalsa II128,45 m²
Projekt domu: AlbatrosAlbatros128,63 m²
Projekt domu: Zacisze 6 NZacisze 6 N129,59 m²
Projekt domu: Alandra 2MAlandra 2M131,98 m²
Projekt domu: MaderaMadera132,20 m²
Projekt domu: Zenon AlfaZenon Alfa135,60 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-03HomeKONCEPT-03136,01 m²
Projekt domu: Dynamiczny D22Dynamiczny D22136,40 m²
Projekt domu: Prosty 1Prosty 1143,70 m²
Projekt domu: Kaminero LuxKaminero Lux154,17 m²
Projekt domu: SalsaSalsa159,26 m²
Projekt domu: Parterowy 2Parterowy 2164,48 m²
Projekt domu: HomeKONCEPT-49HomeKONCEPT-49172,02 m²
Projekt domu: Nowoczesny 2Nowoczesny 2173,50 m²
Projekt domu: Doskonały 3Doskonały 3177,50 m²
Projekt domu: Rodzinny 4Rodzinny 4188,60 m²
Projekt domu: Wyjątkowy 2Wyjątkowy 2201,09 m²
Projekt domu: Ralf G1Ralf G188,27 m²
Projekt domu: Z219Z219113,00 m²
Projekt domu: Zx100Zx100119,40 m²
Projekt domu: Daniel II G1Daniel II G1120,58 m²
Projekt domu: Oskar ENERGOOskar ENERGO121,61 m²
Projekt domu: Pedro G1 ENERGOPedro G1 ENERGO125,17 m²
Projekt domu: Riko G1Riko G1130,96 m²
Projekt domu: Sam G1Sam G1134,78 m²
Projekt domu: Zx108Zx108199,60 m²

Domy nowoczesne

Nowoczesność w architekturze może być rozumiana na różny sposób. Od samego stylu bryły, poprzez zastosowane rozwiązania aż po użyte materiały. W ofercie domów nowoczesnych inwestor znajdzie wszystkie te cechy. Dzięki zaangażowaniu specjalistów z renomowanych pracowni, oferta domów nowoczesnych to wysoka jakość i najnowsze trendy. Każdy, nawet najbardziej wymagający inwestor znajdzie tu coś dla siebie i swojej rodziny.

Propozycje domów nowoczesnych obejmują wyjątkowe rozwiązania łączące niebanalne i eleganckie wnętrze z proporcjonalną bryłą uzupełnioną drenem, kamieniem i szkłem. W pełni przemyślane programy funkcjonalne to niewątpliwa zaleta i wyznacznik nowoczesności w projektach. Dodatkowo seria rozwiązań, takich jak zwarta bryła czy zastosowane materiały o najwyższych parametrach, pozwalają sytuować dużą część projektów domów nowoczesnych w puli budynków energooszczędnych i niskoenergetycznych. Często też zaproponowany dwuspadowy dach, nawiązujący do trendu nowoczesnych stodół, poprawia całą ergonomię budynku.

Świadomość inwestorów połączona z dobrymi wzorcami architektonicznymi zaowocowała popularnością domów z dużymi przeszkleniami, w maksymalny sposób wykorzystującymi naturalne światło i walory widokowe. Dom nowoczesny to dom jasny, ciepły, przytulny, ale nieprzytłaczający. Wielkoformatowe okna i drzwi tarasowe pozwalają przeniknąć zieleni ogrodu do wnętrza, tworząc spójną całość dom-ogród. Wśród nowoczesnych rozwiązań przeszkleń, w projektach domów dostępnych na domowy.pl znaleźć można całkowicie przeszklone szczyty i ściany, tradycyjne okna panoramiczne i narożne, oraz rozwiązania tzw. kolankowe” będące połączeniem okien pionowych i dachowych. Zabiegi te mają na celu wprowadzić jak najwięcej światła do wnętrza oraz dodać przestronności. W połączeniu z minimalistycznymi rozwiązaniami zarówno na elewacji jak i we wnętrzach, duże okna stanowią swoista dekorację – żywy obraz, który wraz z porą dnia czy roku wpływa na nastrój wewnątrz domu.

Nie bez znaczenia są też najnowsze rozwiązania technologiczne, które dają możliwość znalezienia projektu zaliczanego do energooszczędnych lub ekologicznych.

Część projektantów odpowiedzialnych za domy nowoczesne proponuje połączenie współczesnego charakteru elewacji z bardzo tradycyjnym układem pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstaje dom prosty, funkcjonalny, nawiązujący do najlepszych wzorców. Funkcjonalności, proste i czytelne podziały, wyważone proporcje, poczucie ładu i regularności to cechy domów nowoczesnych obejmujące zarówno wnętrza jak i bryłę.

Nowoczesność to też optymalizacja rozwiązań. W domach nowoczesnych komunikacja została zaplanowana tak, by zajmować możliwe mało miejsca lub dzielić przestrzeń z inną funkcją bez szkody dla obu funkcjonalności. Dzięki takiemu podejściu schody stają się elementem dekoracyjnym, przestrzeń wejściowa płynnie przechodzi w salon, a komunikacja na piętrze czy poddaszu zostaje uzupełniona o dodatkowe, nieformalne miejsce odpoczynku czy pracy.

Ważnym elementem, cieszącym się popularnością są wysokie, ciągnące się na dwie kondygnacje salony i antresole. Dzięki wysokim sufitom w części dziennej łapiemy oddech i przestrzeń. Antresole pozwalają na lokalizację mini biura czy pracowni, bez konieczności izolacji od reszty domowników. Sypialnie na antresolach to wyjątkowo urokliwe zagospodarowanie przestrzeni nowoczesnego domu.

Oferta domów nowoczesnych obejmuje wszystkie dostępne typy budynków: jedno- i dwurodzinne, bliźniaki i szeregówki, domy wielorodzinne i sezonowe. Podobnie kształt czy wielkość działki nie jest ograniczeniem dla domów nowoczesnych, kategoria ta mieści w sobie domy na wąską działkę i te o szerokich frontach, z wejściem od południa i w innych usytuowaniach, podpiwniczone, z garażem lub wiatą, ze strychem i pomieszczeniami gospodarczymi a także z częścią usługową. Oferta domów nowoczesnych skierowana jest nie tylko do indywidualnych inwestorów ale też do deweloperów i tych, którzy z budowę domu (lub domów) traktują jako inwestycje komercyjną.

Wybierając nowoczesne projekty domów jednorodzinnych, warto skontaktować się z naszym biurem i skorzystać z pomocy ekspertów. Doświadczeni doradcy podpowiedzą Państwu, jak wybrać projekt maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników, a jednocześnie tani w budowie. Wpływ na koszty realizacji ma wiele czynników, takich jak m.in.:

 • panujące na działce warunki gruntowe,
 • wymiary domu i kształt jego bryły,
 • konstrukcja dachu,
 • dodatkowe elementy konstrukcyjne (np. wykusze, lukarny, balkony, daszki),
 • liczba kondygnacji,
 • rozkład pomieszczeń w budynku.

Oczywiście to nie wszystkie elementy, na które warto zwracać uwagę, wybierając projekty domów nowoczesnych. W razie pytań lub wątpliwości służymy naszą wiedzą, wsparciem oraz wieloletnim doświadczeniem.

Projekty nowoczesnych domów – bestsellery 2020/2021

W naszej starannie wyselekcjonowanej kolekcji znajdą Państwo projekty nowoczesnych domów, najchętniej wybierane w ostatnich latach. Najpopularniejsze nowoczesne domy parterowe oraz budynki z poddaszem użytkowym, jak również wielokondygnacyjne, to gwarancja wyboru najlepszych dostępnych na rynku, gotowych planów z możliwością ich pełnej adaptacji do indywidualnych warunków zabudowy.

Funkcjonalne i nowoczesne domy parterowe

Z myślą o użytkownikach poszukujących praktycznych, energooszczędnych i niedrogich budynków mieszkalnych, oferujemy projekty domów nowoczesnych tanich w budowie. To szeroka gama obiektów parterowych bez poddasza i podpiwniczenia, w pełni odpowiadająca potrzebom kilkuosobowej rodziny. Jednocześnie, korzystając z naszej bogatej bazy, bez problemu zrealizują Państwo wymarzony projekt nowoczesnego domu dla dużej rodziny.

Dostępne w tej kategorii nowoczesne projekty domów jednorodzinnych z pewnością odpowiadają na oczekiwania najbardziej wymagających klientów, dla których liczą się funkcjonalność, komfort, przystępny koszt realizacji oraz swoboda adaptacji gotowych rozwiązań.

Nowoczesne projekty domów w standardzie budownictwa pasywnego

W naszej ofercie dostępne są również projekty domów nowoczesnych spełniających standardy energooszczędnego oraz pasywnego budownictwa. Tego rodzaju domy, nazywane często zero-energetycznymi, przystosowane są do współpracy, ze źródłami energii odnawialnej, takimi jak fotowoltaika, kolektory słoneczne, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) czy pompy ciepła. Szeroka gama ekologicznych, energooszczędnych rozwiązań pozwala cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji budynków oraz ich pełną funkcjonalnością i najwyższym komfortem użytkowania.

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany