Projekty domów parterowych

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: TK9TK973,58 m²
Projekt domu: GaliaGalia75,04 m²
Projekt domu: TebeTebe83,89 m²
Projekt domu: LoroLoro84,13 m²
Projekt domu: NikaNika86,16 m²
Projekt domu: BrzdącBrzdąc86,51 m²
Projekt domu: Bursztyn VBursztyn V87,40 m²
Projekt domu: LupoLupo88,86 m²
Projekt domu: OazaOaza89,56 m²
Projekt domu: ŻuczekŻuczek91,10 m²
Projekt domu: Santia BisSantia Bis93,28 m²
Projekt domu: Aurora IIIAurora III96,70 m²
Projekt domu: BilboBilbo99,24 m²
Projekt domu: Tracja 2Tracja 299,38 m²
Projekt domu: Saratoga 1MSaratoga 1M99,55 m²
Projekt domu: BlankaBlanka99,70 m²
Projekt domu: SardyniaSardynia100,65 m²
Projekt domu: KraskaKraska102,95 m²
Projekt domu: Ka78Ka78103,09 m²
Projekt domu: Tryton 2 TerivaTryton 2 Teriva105,96 m²
Projekt domu: Dobry 1Dobry 1109,50 m²
Projekt domu: Spokojny D51Spokojny D51109,73 m²
Projekt domu: TK133TK133110,28 m²
Projekt domu: Milan RexMilan Rex112,10 m²
Projekt domu: Pliszka VIIPliszka VII113,55 m²
Projekt domu: Irysek 4Irysek 4116,67 m²
Projekt domu: Celia 2Celia 2116,96 m²
Projekt domu: TK28TK28117,66 m²
Projekt domu: ParterowyParterowy118,23 m²
Projekt domu: Wymowny D49Wymowny D49118,30 m²
Projekt domu: Wiesiołek IIWiesiołek II121,74 m²
Projekt domu: Parterowy 4Parterowy 4122,67 m²
Projekt domu: Arteo 2Arteo 2124,89 m²
Projekt domu: TK71TK71125,19 m²
Projekt domu: Antares 3Antares 3125,62 m²
Projekt domu: AjaksAjaks129,50 m²
Projekt domu: Bagatela 8 G2Bagatela 8 G2130,91 m²
Projekt domu: FabianFabian132,07 m²
Projekt domu: KordianKordian133,30 m²
Projekt domu: DoskonałyDoskonały137,92 m²
Projekt domu: NeptunNeptun138,90 m²
Projekt domu: PadmePadme139,65 m²
Projekt domu: Selene VISelene VI140,54 m²
Projekt domu: Harmonijny D56Harmonijny D56146,89 m²
Projekt domu: Dostępny D45Dostępny D45149,68 m²
Projekt domu: DellaDella164,33 m²
Projekt domu: Egon 2Egon 2172,40 m²
Projekt domu: Mokka 2Mokka 289,59 m²
Projekt domu: Bianco 2 modernBianco 2 modern120,00 m²
Projekt domu: Mini 1 G1Mini 1 G178,77 m²
Projekt domu: Eco 03Eco 0390,44 m²
Projekt domu: Elka 3 (Y)Elka 3 (Y)91,12 m²
Projekt domu: Kiwi (CE)Kiwi (CE)101,26 m²
Projekt domu: Tanita II G2Tanita II G2143,15 m²
Projekt domu: Decyma 9 (CE)Decyma 9 (CE)148,50 m²
Projekt domu: Aksamit 8 (CE)Aksamit 8 (CE)157,55 m²
Projekt domu: Ambrozja 6 (CE)Ambrozja 6 (CE)165,32 m²

Projekty domów parterowych

Domy parterowe to klasyczny wybór dla ceniących sobie wygodne rozwiązania i wysokiej jakości architekturę. Pięknie wpisują się w podmiejski krajobraz, są też idealnym rozwiązaniem na przestronne wiejskie działki. Mogą być domami całorocznymi lub niewielkim weekendowym czy wakacyjnym lokum. Oferta domów parterowych obejmuje zarówno obiekty o skali mini (30-50 m²) do wielkopowierzchniowych rezydencji mieszkalnych, mogących pomieścić wielopokoleniową liczną rodzinę. Ich zaleta jest uniwersalność niepozbawiona nuty indywidualizmu – każdy projekt ma w sobie cechę, wyróżnik, która nadaje mu wyjątkowości.

Wśród domów parterowych znajda się budynki spełniające najbardziej rygorystyczne wymogi miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Wysokie i niskie, z dachem dwu, cztery i wielospadowym, o różnym kącie nachylenia połaci. Dla miłośników stylu modernistycznego, wśród popularnych parterówek są i te o prostej, kubikowej bryle ze stropodachem i możliwością kreatywnego zagospodarowania przestrzeni.

Domy parterowe to wybór dla inwestorów myślących perspektywicznie. Są oszczędne i praktyczne. Domy parterowe łato tez przystosować dla potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych, są bezpieczniejsze dla małych dzieci i łatwe w optymalnym urządzeniu. Oferta domów parterowych obejmuje propozycje największych pracowni o ugruntowanej pozycji. Dla poszukujących niestandardowych rozwiązań i potrzebujących „świeżej krwi” dedykowane są rozwiązania energooszczędne, niskoenergetyczne czy zeroenergetyczne. Wiele, z oferowanych projektów w standardowej, katalogowej wersji przewiduje możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych technologii.

Sam styl architektoniczny domów parterowych obejmuje najpopularniejsze obecnie nurty. Niezmiennie popularnością cieszą się domy o stosunkowo prostej bryle jednak i dla miłośników nieco bardziej złożonych czy zdobnych elewacji znajdzie się wiele propozycji. Również dla tych, którzy marzą o nieco bajkowej realizacji projekty domów parterowych mają swoje perełki. Oferta domów parterowych nie zamyka się jedynie na metrażu i stylu.

Dla przyszłych inwestorów przygotowaliśmy możliwość wyboru różnych technologii. Tradycyjne domy murowane, domy drewniane czy o konstrukcji szkieletowej – każdy, nawet najbardziej wymagający inwestor znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich możliwości. Wszystkie projekty domów gotowych prezentowane na łamach domowy.pl zostały zaprojektowane z dbałością o szczegóły i zgodnie z aktualnymi aktami prawnymi. Na bieżąco są też aktualizowane oraz uzupełniane o nowe warianty i rozwiązania. Nasza oferta cały czas zmienia się i rośnie, jest na bieżąco aktualizowana tak by oferta domów parterowych była bogata i różnorodna.

Domy parterowe to też wygodne i jasne przestrzenie. Duże okna łączące wnętrze salony z tarasem sprawiają, że mamy wrażenie przedłużenia strefy wypoczynkowej aż na zewnątrz. Stosowane w części projektów rozwiązanie w postaci okien narożnych w kuchni dodatkowo poszerzają panoramę i gwarantują dobre doświetlenie nawet przy trudniejszych lokalizacjach. Lokalizacja wszystkich funkcji na jednym poziomie sprzyja wygodnemu użytkowaniu oraz bezpieczeństwu najmłodszych. Domy parterowe są też rozwiązaniem dla posiadaczy wąskich bądź nietypowych działek. Poza klasycznymi proporcjami zbliżonymi do kwadratów lub niezbyt długich prostokątów w ofercie domów parterowych znajdą się też bardziej złożone i wydłużone propozycje. Ich zaletą są niestandardowe rozwiązania dedykowane np. bardzo wąskim działkom.

Dom parterowy to najczęściej wybierany rodzaj wolnostojącej nieruchomości. Szybki, łatwy i tani w budowie, dom jednorodzinny parterowy spełnia wymagania szerokiej grupy odbiorców. Jest na tyle uniwersalny i prosty w konstrukcji, że bez problemu sprawdzi się zarówno na niewielkiej, wąskiej działce, jak i rozległym terenie, połączonym z ogrodem i budynkami gospodarczymi. Prosta forma, funkcjonalność i brak skomplikowanych rozwiązań architektonicznych zapewniają wysoki standard życia, a także pełną swobodę aranżacji. Jak widać, domy parterowe prezentują największe możliwości wyboru, stąd warto przyjrzeć się dokładnie zaletom takich projektów w sklepie Domowy.pl, aby stworzyć swoją idealną cichą przystań.

Wygoda i funkcjonalność domów parterowych

Każdy projekt domu parterowego ze sklepu internetowego Domowy.pl posiada funkcjonalny układ wnętrz. Czytelny podział stref ułatwia komunikację pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami oraz pomaga stworzyć miejsca przytulne i funkcjonalne dla wszystkich domowników. Budynki jednopoziomowe są stworzone do ogrodów – bliski kontakt z naturą pomaga zachować równowagę psychiczną, a także podnosi atrakcyjność domu, szczególnie jeżeli wnętrze posiada motywy lub barwy kojarzone z dziką przyrodą. Taka bliskość z naturą również zbawiennie wpłynie na dobre samopoczucie.

Projekty domów parterowych dla każdego

Na projekty małych domów parterowych powinni zwrócić uwagę przede wszystkim rodzice z małymi dziećmi – domy jednokondygnacyjne pomagają sprawować opiekę nad maluchami. Brak schodów i okien pozwala ograniczyć ryzyko nieprzewidzianych wypadków, co zwiększa bezpieczeństwo codziennych aktywności dziecka. Dobre połączenie między poszczególnymi pomieszczeniami mieszkalnymi sprzyja życiu rodzinnemu, pozostawiając jednocześnie wiele miejsca na działania indywidualne, co docenią również seniorzy. Bez problemu będą przemieszczać się pomiędzy sferą dzienną i nocną – ryzyko upadku czy utraty równowagi jest w domach parterowych ograniczone do minimum. Dzięki temu na długo pozostaną samodzielni i nie będą potrzebować pomocy w najprostszych czynnościach.

Domy parterowe jako budynki tanie w budowie

Domy parterowe są zazwyczaj tańsze w budowie, dlatego są często wybierane przez osoby dbające o kwestie finansowe swojego gospodarstwa domowego. Brak kosztownych elementów, jak ściany nośne, schody wewnętrzne czy ukośny dach, zmniejsza obciążenia finansowe, zwłaszcza przy wyborze kredytu hipotecznego – mniejsze i tańsze projekty domów parterowych tanich w budowie są spłacane w krótszym czasie. Nie oznacza to jednak, że domy tanie w budowie nie zaspokajają potrzeb przyszłych mieszkańców – energooszczędność nie ogranicza ich funkcjonalności. Proste domy parterowe są łatwiejsze do ogrzania – ciepło nie rozchodzi się w pionie, a zatrzymuje na jednym poziomie. Niższe koszty zapewniają również brak balkonów, okien dachowych oraz rezygnacja z podpiwniczenia budynku. Gdy dobierze się do niego optymalną technologię budowlaną oraz instalację elektryczną, budowa własnego domu parterowego stanie się krótsza, łatwiejsza i o wiele przyjemniejsza.

Dom parterowy z płaskim dachem

Przez wiele lat ten rodzaj nieruchomości kojarzony był z budownictwem lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, pełnym błędów architektonicznych i uchybień budowlanych. Na szczęście dzisiejszy dom parterowy z płaskim dachem jest nowoczesną, minimalistyczną bryłą, o różnorodnej stylistyce i funkcjonalności. To projekty domów jednokondygnacyjnych z płaskim dachem oferują możliwość zaprojektowania dużych i wygodnych tarasów, na których można stworzyć kącik do wypoczynku lub posadzić rośliny, tworząc tym samym prywatną zieloną przestrzeń. Co więcej, płaski dach jest bardziej wytrzymały od spadzistego, zatem wyładowania atmosferyczne, silne deszcze czy opady śniegu nie naruszą jego konstrukcji. Dom z płaskim dachem to dom przyszłości, który stwarza możliwość zaprojektowania instalacji fotowoltaicznej, ekologicznej i znacząco obniżającej rachunki za prąd. Niewielka przestrzeń, a tyle możliwości!

Nowoczesne projekty domów parterowych zachwycają wielu inwestorów. Nic dziwnego – bogata oferta projektów zapewnia swobodę w wyborze stylu, wielkości i funkcjonalności budynków. Na Domowy.pl znajdują się wyłącznie wysokiej jakości projekty, które pomogą spełnić marzenie o posiadaniu idealnego domu parterowego. Profesjonalizm to nasza specjalność!

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany