Projekty średnich domów (130-180 m²)

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: Szczególny D78Szczególny D78130,00 m²
Projekt domu: Gryf 4Gryf 4130,00 m²
Projekt domu: SmrekSmrek130,00 m²
Projekt domu: Figa LuxFiga Lux130,00 m²
Projekt domu: TeklaTekla130,00 m²
Projekt domu: Noelia Bis 2MNoelia Bis 2M130,09 m²
Projekt domu: Fado IIFado II130,10 m²
Projekt domu: AresAres130,10 m²
Projekt domu: Naturalny D60Naturalny D60130,16 m²
Projekt domu: TangoTango130,17 m²
Projekt domu: FortunaFortuna130,20 m²
Projekt domu: BiankaBianka130,23 m²
Projekt domu: Ka123 SKa123 S130,28 m²
Projekt domu: Jaworzyna IIJaworzyna II130,30 m²
Projekt domu: Zoja Lux EkoZoja Lux Eko130,30 m²
Projekt domu: ZojaZoja130,40 m²
Projekt domu: MirabilisMirabilis130,40 m²
Projekt domu: Uniwersalny 2Uniwersalny 2130,50 m²
Projekt domu: Celesta BonaCelesta Bona130,50 m²
Projekt domu: TK32TK32130,50 m²
Projekt domu: TK73TK73130,51 m²

Projekty domów średnich

Domy średnie to takie, których powierzchnia użytkowa mieści się w przedziale od 130 do 150 m² Zostały wyodrębnione z całej puli projektów ze względu na wyjątkowo częste poszukiwanie gotowych projektów domów mieszczących się właśnie w takim przedziale wielkościowym. Są to zaraz po domach z poddaszem najczęściej szukane parametry.

Dzięki takiemu podziałowi możemy skupić się na poszukiwaniu domów tylko i wyłącznie o interesujących nas powierzchniach. Domy średnie uchodzą za najbardziej optymalne. Są wyważonym kompromisem między powierzchnia użytkową a kosztami budowy oraz niezbędną wielkością działki. Taki dom to wygoda, której nie zapewni miejskie mieszkanie oraz stosunkowo niski koszt budowy niejednokrotnie mniejszy niż zakup nawet o połowę mniejszego mieszkania w dużym mieście.Domy średnie obejmują wszystkie style architektoniczne i typy budynków, jakie znaleźć można na portalu domowy.pl, dzięki czemu inwestor ma bardzo duży wybór i szereg możliwości zamykających się w określonej powierzchni.

Średni dom to pełny, zawierający wszystkie niezbędne pomieszczenia program użytkowy. Zaproponowane rozwiązania zamknięte są w bryle o wyważonych proporcjach i optymalnej kubaturze. Przedział miedzy 130 a 150 m² gwarantuje taką ilość miejsca, by stworzyć odrębną i stosunkowo przestronną część dzienną oraz spokojna i prywatną strefę nocną. Szereg dodatkowych funkcji takich jak spiżarnia, pralnia, pomieszczania gospodarcze schowki czy garderoby gwarantują, wysoki standard życia mieszkańców.

Tego typu domy są rozwiązaniem proponowanym zarówno dla średniej jak i nieco większej rodziny. Są też dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących w domu (dzięki możliwości adaptacji jednej z sypialni na pracownię) lub dla tych, którzy dopiero planują powiększenie rodziny. W średnim domu znajdzie się też miejsce dla seniora, którego pomoc i obecność jest nieoceniona. Każdy domownik średniego domu może liczyć na swoją prywatna przestrzeń. Dla rodziców przytulna sypialnia, dla dzieci pokoje, w których mogą stworzyć swój osobny, dziecięcy świat i które wraz z mijającymi latami staną się przystanią nastolatka czy królestwem studenta. Średni dom, to dom na lata, zaplanowany z myślą o zmieniających się potrzebach rodziny, upływającym czasie oraz kosztami utrzymania i eksploatacji. Zalety takiej inwestycji ujawniają się już w momencie opracowywania kosztorysu i planów budowy. Średni dom, dobrany do działki jest rozwiązaniem idealnie sprawdzającym się zarówno na tych większych jak i nieco skromniejszych nieruchomościach gruntowych.

W ofercie domowy.pl znajdziecie domy przeznaczone na wyjątkowo wąskie działki, zarówno wolnostojące jak i bliźniaki czy domy szeregowe. Nie zabraknie też wyjątkowo popularnych domów z użytkowym poddaszem oraz piętrowych o wyjątkowo małej powierzchni zabudowy.

Inwestor, który szuka najbardziej optymalnego rozwiązania i stara się pogodzić oczekiwania finansowe z wygoda i funkcjonalnością domu dla całej rodziny na pewni znajdzie wymarzony projekt domu w tej wyjątkowo obszernej kategorii.

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany