Projekty domów z dachem czterospadowym

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: Na KwadracieNa Kwadracie46,30 m²
Projekt domu: BambiBambi62,75 m²
Projekt domu: AmbrozjaAmbrozja65,68 m²
Projekt domu: KlejnotKlejnot68,32 m²
Projekt domu: FiołekFiołek68,50 m²
Projekt domu: Sensowny 3Sensowny 371,18 m²
Projekt domu: BW-39BW-3972,40 m²
Projekt domu: GaliaGalia75,04 m²
Projekt domu: ElsaElsa75,95 m²
Projekt domu: MistralMistral77,16 m²
Projekt domu: FelekFelek79,50 m²
Projekt domu: JuliaJulia81,00 m²
Projekt domu: UrwisUrwis81,21 m²
Projekt domu: Urwis 2Urwis 281,21 m²
Projekt domu: KropkaKropka81,49 m²
Projekt domu: PejzażPejzaż82,05 m²
Projekt domu: DudekDudek83,86 m²
Projekt domu: AureliaAurelia84,15 m²
Projekt domu: BagatelaBagatela86,30 m²
Projekt domu: Bagatela IIBagatela II86,30 m²
Projekt domu: TytusTytus86,60 m²
Projekt domu: ZagajnikZagajnik86,83 m²
Projekt domu: LancetLancet86,85 m²
Projekt domu: CzaruśCzaruś87,51 m²
Projekt domu: JaskółkaJaskółka88,49 m²
Projekt domu: Jak marzenieJak marzenie88,53 m²
Projekt domu: LupoLupo88,86 m²

Mimo zamieniających się trendów w architekturze dom z dachem czterospadowym niezmiennie pozostaje jednym z najczęściej wybieranych rodzajów zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej. Nic z tym dziwnego – takie projekty mają szereg zalet, które determinują rosnącą popularność tego typu budownictwa. Projekty domów z dachem kopertowym otwierają przed inwestorami szereg możliwości praktycznego urządzenia i aranżacji wnętrz. Jednocześnie, uniwersalna i ponadczasowa forma sprawia, że zwieńczony czterospadową konstrukcją dachu budynek doskonale wpisuje się w dowolny krajobraz architektoniczny.

Dom z dachem czterospadowym – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Istnieje wiele powodów, dla których dom z czterospadowym dachem stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pragną mieszkać stylowo i z pomysłem. Podstawową zaletą takich konstrukcji jest bardzo wysoka funkcjonalność. Nawet niewielki dom parterowy z dachem kopertowym daje ciekawe opcje aranżacji przestronnego poddasza, które nie musi zostać zagospodarowane natychmiast, ale może stanowić dodatkową bazę lokalową do wykorzystania w dowolnym momencie.

Dostępne w naszej ofercie gotowe projekty domów z dachami kopertowymi bez większych trudności można zaadaptować do warunków panujących na działce, przez co realizacja inwestycji przebiega niezwykle sprawnie. Tego rodzaju konstrukcje doskonale sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi, oferując wystarczająco dużo powierzchni użytkowej na sypialnie, dziecięce pokoje, salon, łazienki, kuchnię oraz wszystkie dodatkowe pomieszczenia.

Nowoczesny dom z dachem kopertowym z poddaszem

Dzięki swoim wymiarom, domy z dachami kopertowymi umożliwiają również osadzenie garażu samochodowego w bryle budynku. Pozwala to obniżyć koszty inwestycji bez wyraźnego pomniejszania powierzchni mieszkalnej. Oczywiście w naszej bogatej ofercie takich projektów również nie brakuje. Poza tym, że dom z dachem kopertowym oferuje wystarczająco dużo przestrzeni, dzięki swojej charakterystycznej bryle i szerokiej podstawie, dla wielu osób stanowi on symbol nowoczesności oraz prestiżu. Szczególnie obszerna, charakterystyczna więźba sprawia, że budynek prezentuje się wyjątkowo efektownie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na konstrukcję stylizowaną na dworek polski, czy wolisz nowoczesny projekt domu dach kopertowy zawsze będzie jego odpowiednim zwieńczeniem.

Budynek parterowy czy dom piętrowy z dachem czterospadowym?

Wśród miłośników kopertowych konstrukcji dachu dominują dwa podstawowe projekty domów: parterowe oraz piętrowe. Który z nich będzie lepszym wyborem? Trzeba przyznać, że parterowy dom z dachem kopertowym z poddaszem to obecnie najchętniej wybierana opcja. Łączy ona liczne zalety funkcjonalne, estetyczne i ekonomiczne, takie jak:

 • stosunkowo niewielkie koszty inwestycji,
 • dostateczna ilość powierzchni użytkowej,
 • możliwość zagospodarowania poddasza,
 • komfort i ergonomia użytkowania pomieszczeń,
 • atrakcyjna wizualnie, kompaktowa bryła budy2 copynku.

Oczywiście obok budynków jednokondygnacyjnych, w naszej ofercie dostępne są również liczne projekty domów piętrowych z dachem kopertowym. Tego rodzaju zabudowa jest najchętniej wybierana przez rodziny wieloosobowe oraz kilkupokoleniowe. Dodatkowa kondygnacja bez problemu pomieści większą liczbę sypialni, dodatkową łazienkę, a także gabinet, taras, a nawet siłownię, które często sytuowane są np. nad garażem wpisanym w bryłę budynku.

Niewątpliwie dom piętrowy z dachem czterospadowym będzie cechował się znacznie wyższą funkcjonalnością w stosunku do konstrukcji parterowych. Dlatego, jeśli Twoim priorytetem na dziś, bądź na przyszłość jest większa ilość miejsca, wybierz jeden z wielu dostępnych w naszej bazie gotowych projektów dwukondygnacyjnych.

Energooszczędny dom z dachem kopertowym? To możliwe!

Większość dostępnych w naszej ofercie projektów domów z dachem czterospadowym stanowią budynki oparte na rzucie kwadratu lub prostokąta. Oprócz uniwersalnej bryły, tego rodzaju obiekty mają jeszcze jedną istotną zaletę – przy odpowiednim dociepleniu oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, mogą spełniać wymogi budownictwa energooszczędnego, a nawet pasywnego. Jeśli chcesz do absolutnego minimum obniżyć zapotrzebowanie na energię, postaw na obiekt parterowy lub prosty dom piętrowy z dachem kopertowym. Budynek pozbawiony attyk, wykuszy, lukarn i dodatkowych elementów konstrukcyjnych, to wyższa wydajność termoizolacji oraz mniejsze straty ciepła w sezonie grzewczym.

Znajdź dla siebie idealny dom z czterospadowym dachem!

Efektowne elewacje domów piętrowych z dachem kopertowym, charakterystyczny kształt ich pokrycia, a także szerokie możliwości funkcjonalne czynią tego typu konstrukcje niezmienienie popularnym wyborem inwestorów. Jeśli nie wiesz, jaki dom z dachem czterospadowym wybrać z naszej bogatej oferty, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością doradzimy wybór optymalnego rozwiązania, służąc swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem. Znajdź swój idealny projekt domu na domowy.pl i stwórz wymarzony dom sobie i swoim bliskim.

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany