Projekty domów z dachem wielospadowym

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: HelladaHellada56,35 m²
Projekt domu: Mini MaxMini Max59,50 m²
Projekt domu: ZorbaZorba63,90 m²
Projekt domu: Biały DworekBiały Dworek71,05 m²
Projekt domu: Sensowny 4Sensowny 471,18 m²
Projekt domu: Sensowny 3 BSensowny 3 B71,50 m²
Projekt domu: RomanoRomano72,50 m²
Projekt domu: WisienkaWisienka73,25 m²
Projekt domu: ZbyszkoZbyszko80,50 m²
Projekt domu: ArturoArturo81,10 m²
Projekt domu: Bursztyn IIBursztyn II83,30 m²
Projekt domu: Krasnal IIKrasnal II83,30 m²
Projekt domu: Lori 2Lori 284,13 m²
Projekt domu: LoriLori84,13 m²
Projekt domu: NikaNika86,16 m²
Projekt domu: Bursztyn PlusBursztyn Plus87,40 m²
Projekt domu: BursztynBursztyn87,40 m²
Projekt domu: Bursztyn BisBursztyn Bis87,40 m²
Projekt domu: Ważka IIWażka II87,60 m²
Projekt domu: KrasnalKrasnal87,70 m²
Projekt domu: ŚwietlikŚwietlik88,05 m²
Projekt domu: Dworek AdamaDworek Adama89,75 m²
Projekt domu: WażkaWażka90,50 m²
Projekt domu: Ka161 TKa161 T92,22 m²
Projekt domu: Lancet IILancet II93,36 m²
Projekt domu: TK67TK6794,62 m²
Projekt domu: TK69TK6994,62 m²
Projekt domu: SfinksSfinks94,85 m²
Projekt domu: PegazPegaz96,05 m²
Projekt domu: Frezja IIIFrezja III97,35 m²
Projekt domu: AlbatrosAlbatros97,75 m²
Projekt domu: Sfinks VI SzSfinks VI Sz98,30 m²
Projekt domu: Winona IIWinona II99,50 m²

Dachy wielospadowe, zwane również wielopołaciowymi, to specyficzna konstrukcja składająca się z przynajmniej dwóch dachów o różnych kształtach, które łączą się i krzyżują w krawędziach ukośnych oraz kalenicach. To bardzo efektowna konstrukcja, wpływająca na estetykę budynku i całej posesji.

Jeśli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wymaga od Ciebie konkretnej konstrukcji dachowej, a może po prostu bardzo podobają Ci się dachy wielospadowe i chcesz w taki dach wyposażyć swój wymarzony dom, ta kategoria jest dla Ciebie.

Projekty domów z dachem wielospadowym

W serwisie domowy.pl oferujemy projekty domów wykończone dachami wielospadowymi. Wśród propozycji znajdziesz zarówno projekty prostych dachów kopertowych, jak również bardziej skomplikowane konstrukcje stworzone z kombinacji dachów namiotowych, mansardowych, naczółkowych czy dwuspadowych. Proponujemy też wzory rozbudowanych zadaszeń z wieloma połaciami o zróżnicowanym nachyleniu.

Dom z dachem wielospadowym to efektowna propozycja, która nie tylko wyróżnia się wizualnie, zwłaszcza w porównaniu z prostymi dachami dwuspadowymi, ale zapewnia wiele dodatkowych możliwości i rozwiązań architektonicznych. W ofercie mamy więc projekty z dachami wyposażonymi w atrakcyjne wykusze, ryzality, lukarny czy tzw. wole oko, czyli niewielkie okna o owalnym lub okrągłym kształcie, umiejscowione w szczycie budynku.

Funkcjonalny dom wielospadowy

Domy wielospadowe to funkcjonalne obiekty oferujące tyle samo możliwości i praktycznych rozwiązań, co pozostałe rodzaje budynków. Wśród propozycji projektów domów z dachem wielospadowym znajdziesz więc budynki o dowolnej powierzchni zabudowy – zarówno niewielkie obiekty kilkudziesięciometrowe, jak i okazałe wille o metrażu nawet kilkuset m².

Proponujemy projekty domów parterowych z dachem wielospadowym, budynków z pełnym piętrem, a także poddaszem użytkowym lub nieużytkowym strychem. Nasza oferta obejmuje projekty domów o prostych, prostokątnych bryłach, a także o nietypowych formach, np. w kształcie litery L. Wśród naszych propozycji znajdują się projekty budynków na działki prostokątne, kwadratowe, trapezowe lub innego rodzaju, w tym przeznaczonych zarówno na duże, jak i niewielkie bądź wąskie działki.

Przeglądając rozbudowaną bazę projektów, z łatwością znajdziesz wśród nich dom parterowy z dachem wielospadowym o oczekiwanych wymiarach i powierzchni, z konkretną liczbą pokoi, wbudowanym garażem czy piwnicą oraz spełniających inne ważne kryteria. Budynki wpisują się doskonale w dowolną aranżację przestrzeni. Proponujemy domy nowoczesne oraz o tradycyjnym, klasycznym wyglądzie. Dostępne projekty spełnią oczekiwania rodzin wielodzietnych, par, singli czy seniorów. Są nie tylko funkcjonalne i komfortowe, ale również niedrogie w budowie i ekonomiczne w codziennym użytkowaniu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dom z dachem wielospadowym?

Poszukując idealnego projektu domu z dachem wielospadowym, należy przede wszystkim zwróć uwagę na wymogi zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach zabudowy. Od zawartych w nich informacji zależy bowiem, czy w ogóle na danej działce może powstać dom wielospadowy.

Jeśli jednak stosowne dokumenty nie zabraniają stawiania budynków z wielopołaciowym dachem, zwróć uwagę również na inne kwestie. Sprawdź ewentualne specyficzne uwarunkowania działki. Jeśli posiadasz działkę wąską, małą, zlokalizowaną na skarpie albo z dużym spadkiem terenu, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na niej swój wymarzony domek. W portalu domowy.pl znajdziesz stosowne projekty domów z dachem wielospadowym na każdy teren.

Ważną kwestią jest powierzchnia użytkowa oraz zabudowy obiektu. Parametry te wpływają na użyteczność budynku. Dowiedz się także, czy projekt, który Ci się podoba, spełnia warunki energooszczędności. W przypadku domów parterowych sprawdź, czy projekt przewiduje możliwość późniejszej adaptacji strychu na poddasze użytkowe. Nawet jeśli teraz nie planujesz wykańczać górnej kondygnacji budynku, w przyszłości możesz chcieć to zmienić.

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany