Projekty domów z piwnicą

 • Wyświetlanie:
 • Małe
 • Średnie
 • Duże
 • Szczegóły
Projekt domu: Ricardo PlusRicardo Plus68,95 m²
Projekt domu: Wilga IIWilga II69,15 m²
Projekt domu: Bursztyn IIBursztyn II83,30 m²
Projekt domu: Krasnal IIKrasnal II83,30 m²
Projekt domu: PlastuśPlastuś83,65 m²
Projekt domu: Majka GrotaMajka Grota85,60 m²
Projekt domu: AlfAlf87,20 m²
Projekt domu: MikołajekMikołajek87,55 m²
Projekt domu: KarolekKarolek89,00 m²
Projekt domu: MajówkaMajówka89,90 m²
Projekt domu: DzwoneczekDzwoneczek91,15 m²
Projekt domu: KajaKaja91,40 m²
Projekt domu: AgataAgata93,15 m²
Projekt domu: GawraGawra94,50 m²
Projekt domu: Pelikan VIIPelikan VII94,80 m²
Projekt domu: Pelikan XIXPelikan XIX96,40 m²
Projekt domu: KoralKoral97,50 m²
Projekt domu: AlbatrosAlbatros97,75 m²
Projekt domu: Ada Plus BisAda Plus Bis97,80 m²
Projekt domu: Ada PlusAda Plus97,80 m²
Projekt domu: Olimpia PlusOlimpia Plus98,00 m²
Projekt domu: Olimp Plus IIOlimp Plus II98,00 m²
Projekt domu: MalutekMalutek98,50 m²
Projekt domu: Romek i AtomekRomek i Atomek101,00 m²
Projekt domu: ZefirekZefirek102,15 m²
Projekt domu: Chata ZbójnikaChata Zbójnika102,40 m²
Projekt domu: Pelikan IIPelikan II103,15 m²
Projekt domu: Sonia MiniSonia Mini103,20 m²
Projekt domu: ToniToni103,75 m²

Odpowiadając na potrzeby szerokiego grona miłośników funkcjonalnych rozwiązań, proponujemy niedrogie, łatwe do adaptacji projekty domów z podpiwniczeniem. Budowa takiego budynku pozwoli uzyskać przestronne wnętrza nawet na działce o ograniczonej powierzchni. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto potrzebuje dodatkowej przestrzeni użytkowej i gospodarczej, z pewnością znajdzie w naszej bogatej ofercie idealny projekt domu z piwnicą.

Kiedy warto zdecydować się na projekty domów z podpiwniczeniem?

Istnieje wiele powodów, dla których budowa budynku mieszkalnego z dodatkową przestrzenią na poziomie -1 może okazać się doskonałym pomysłem. Przede wszystkim projekty domów z piwnicą pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce na parterze. Takie rozwiązanie daje możliwość przeniesienia kotłowni, pralni, schowka oraz innych pomieszczeń użytkowych do kondygnacji podziemnej.

Kolejną zaletą, jaką oferuje odpowiednio dopasowany projekt domu z piwnicą, jest możliwość postawienia w pełni funkcjonalnego budynku na niewielkim gruncie. Zgodnie z prawem, pomieszczenia podziemne nie muszą zawierać się w wymiarach zewnętrznego obrysu budynku. W teorii możliwe jest więc rozbudowanie piwnicy nawet do linii granicznej działki.

Wybór działki pod dom parterowy z piwnicą

Planując budowę domu z podpiwniczeniem, należy wybrać działkę, na której panują odpowiednie warunki gruntowe. Szczególnie godne polecenia są obszary charakteryzujące się umiarkowanym spadkiem terenu. Przed wyborem projektu budynku mieszkalnego z piwnicą, należy precyzyjnie określić poziom wód gruntowych na działce. Nie zaleca się budowy domu z dolną kondygnacją na gruntach, gdzie poziom wody pod powierzchnią jest wysoki. Specjalistyczna analiza pozwoli również ocenić strukturę gleby, rodzaj gruntu, jego gęstość oraz wszelkie pozostałe elementy, wpływające na to, czy na danej działce da się wybudować dom parterowy z piwnicą.

Piwnica pod częścią, a może całością powierzchni budynku?

Planując realizację domu z podpiwniczeniem, inwestorzy muszą odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Jedną z kluczowych kwestii, warunkujących zarówno czas, jak i koszty budowy, jest rozmiar podziemnej kondygnacji. Gotowe projekty domów z podpiwniczeniem, które oferujemy w naszej bogatej bazie, mogą zostać bez problemu dopasowane do indywidualnych preferencji, bez względu na to, czy interesuje Państwa piwnica:

 • pod całością budynku mieszkalnego,
 • pod jego określoną częścią,
 • wykraczająca poza powierzchnię zabudowy.

Jak wybrać odpowiedni projekt domu z piwnicą?

Nasza bogata kolekcja liczy kilkaset gotowych projektów budynków mieszkalnych z podpiwniczeniem. Znajdą tu Państwo zarówno nowoczesne domy parterowe z piwnicą bez poddasza, jak i przestronne, podpiwniczone budynki o większej liczbie nadziemnych kondygnacji. Wiele interesujących propozycji, dostępnych w tej kategorii można w szerokim stopniu modyfikować, swobodnie dostosowując założenia projektowe do indywidualnych potrzeb inwestorów. Wszystko to, w połączeniu z profesjonalnym doradztwem ze strony naszych ekspertów sprawia, że wybór idealnie dopasowanego domu jednorodzinnego z podpiwniczeniem jeszcze nigdy nie był tak prosty.

Funkcjonalność, komfort i dowolność aranżacji

Współczesne projekty domów z podpiwniczeniem pozwalają dostosowywać lokalizowane pod ziemią pomieszczenia do najbardziej niestandardowych potrzeb użytkowników. Podziemny garaż, kotłownia, suszarnia na pranie? A może prywatna siłownia, basen lub domowe spa? Wybierając odpowiedni projekt domu z piwnicą, każdy z tych pomysłów będą mogli Państwo zrealizować w sposób komfortowy i jednocześnie odpowiadający indywidualnym warunkom zabudowy na działce.

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany