ABC projektów wnętrz

Projekty wnętrz to szybki i łatwy sposób, aby odmienić swoje wnętrze. Wystarczy wybrać aranżację spośród prezentowanych w portalu domowy.pl i zamówić gotową dokumentację. Nowym projektem można się cieszyć już w 10 dni za 40 zł/m2! Skontaktuj się z naszym Doradcą – porozmawiaj i wybierz swój styl!

I

Projekt wnętrza, co to jest?

Gotowe projekty wnętrz prezentowane w portalu Domowy.pl, to zestaw gotowych aranżacji, opatrzonych wyceną za 1 mkw, z których Inwestor wybiera styl i kolorystykę wnętrza, a następnie projektanci dopasowują wybrany projekt do nadesłanego planu pomieszczenia.

Sprawdź: Projekt wnętrza szyty na miarę.

II

Projekt wnętrza, dlaczego warto?

Zamawiając gotowy projekt wnętrza zyskujesz:

 • pewny efekt końcowy,
 • niższą cenę projektu – już od 40 zł za 1mkw,
 • krótkie terminy realizacji – do 14 dni,
 • brak dodatkowych kosztów,
 • idealnie dopasowanie do konkretnego wnętrza,
 • bezpłatna dostawa pod wybrany adres,
 • identyczna dokumentacja, jak w przypadku projektu indywidualnego,
 • wiele propozycji stylistycznych w jednym miejscu – www.domowy.pl/projekty-wnetrz.html,
 • możliwość wprowadzenia własnych poprawek,
 • Kartę Rabatową umożliwiającą obniżenie kosztów budowy, urządzania i aranżowania domu.

Projekty zakupione na naszym portalu będą zawierały usytuowanie punktów świetlnych oraz przyłączy we wszystkich niezbędnych zastosowaniach. Samego przebiegu instalacji projekt nie będzie zawierał.

III

Projekt wnętrza, co zawiera?

Gotowa dokumentacja projektowa zawiera:

 • wizualizacje wnętrz w wybranym stylu, dopasowane do konkretnego wnętrza,
 • rzut zwymiarowanego pomieszczenia z opisem wszystkich elementów,
 • widoki wszystkich ścian z opisem mebli, ewentualnych okładzin ściennych, opisem dekoracji okiennych oraz kolorystyką ścian,
 • projekty wykonawcze mebli, zabudów – jeśli w projekcie zostały takie użyte,
 • listę użytych we wnętrzu produktów – od opisu i wyliczenia płytek/paneli/desek podłogowych, przez listwy i tapety, aż do mebli i opraw oświetleniowych,
 • rysunki dla wykonawców, jeśli dane wnętrze tego wymaga – projekty gotowe zawierają usytuowanie punktów świetlnych oraz przyłączy,
 • wycenę za mkw (od 40-120 zł/mkw),
 • ogólną charakterystykę pomieszczenia.
IV

Projekt wnętrza, jak zmierzyć pomieszczenie?

Podczas wypełniania formularza zamówienia dołącz swój plan pomieszczenia, na bazie którego nasi architekci dostosują go do wymiarów Twojego wnętrza. Plan pomieszczenia powinien zawierać co najmniej:

 • zwymiarowany rzut mieszkania albo pomieszczenia,
 • opis wysokości pomieszczeń, wymiary okien,
 • wysokość na jakiej znajduje się parapet,
 • umiejscowienie instalacji elektrycznej, przyłączy.

Możesz samodzielnie zmierzyć pomieszczenie, a jeżeli posiadasz projekt od dewelopera lub architekta, wystarczy przesłać do nas jego skan lub zdjęcie. Jeśli nie masz takiego planu, poniżej podpowiadamy jak samodzielnie możesz go wykonać.

Plan może być odręcznym rysunkiem, nie musi być w nim zachowana skala, najważniejsze aby został wykonany wg poniższego schematu.

Kształt pomieszczenia

Kształt pomieszczenia

Na kartce narysuj kształt pomieszczenia, następnie każdą ścianę oznacz dużą literą. Zmierz dokładnie każdą ścianę i zaznacz wartości przy oznaczeniach.

Rzuty ścian

Rzuty ścian

Na osobnej kartce rozrysuj osobno ściany, na których znajdują się okna, drzwi, grzejniki, wnęki. Każdą taką ścianę oznacz przydzieloną jej literą. Na rysunku zaznacz wszystkie wysokości wg powyższego wzoru.

Dodatkowe informacje

Nie zapomnij o szczegółach! Dopisz takie informacje jak: wielkość grzejników, grubość parapetów, wymiary wywietrzników lub kratek wentylacyjnych oraz gniazda elektryczne. Przy planach kuchni i łazienek warto zaznaczyć istniejące punkty wodne i kanalizacyjne. Zapisz je na rysunku lub dopisz na osobnej kartce.

Sporządzony plan zeskanuj lub zrób mu zdjęcie i dołącz do formularza zamówienia.

V

Projekt wnętrza, jak wybrać?

Wybierz gotowy projekt wnętrza, dopasowując go do własnego budżetu i indywidualnych preferencji, a nasi architekci dostosują go do wymiarów Twojego pomieszczenia. Z dostępnej na stronie bazy gotowych aranżacji wystarczy wybrać odpowiadający styl oraz kolorystykę, wypełnić formularz zamówienia, dołączając wymiary Twojego pomieszczenia, a grupa naszych projektantów zajmie się przygotowaniem profesjonalnego projektu.

VI

Projekt wnętrza, jaki styl?

Każdy, kto zakończył przygodę z budową własnego domu, podejmuje kolejny krok jakim jest wyposażenie i aranżacja swoich czterech kątów. Na początku stykamy się z koniecznością podjęcia decyzji o tym, jaki charakter ma mieć przyszły dom. Pierwszym krokiem powinno być znalezienie odpowiedniego stylu dla naszego wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się przygotowanym specjalnie dla Państwa vademecum wiedzy o stylach w architekturze wnętrz.

Sprawdź: Vademecum stylów wnętrz.

VII

Projekt wnętrza, jak zamówić?

Proces zamawiania projektu jest przejrzysty i niekłopotliwy: spośród propozycji gotowych projektów wnętrz wybierz typ pomieszczenia, który Cię interesuje, następnie kliknij ikonę „Zamawiam” przy danym projekcie, wypełnij dostępny formularz i wyślij go pod wskazany adres e-mail lub skontaktuj się telefonicznie z Doradcą Domowy.pl – 71 723 0 111.

Sprawdź: Zamów projekt wnętrza.

VIII

Projekt wnętrza, najczęściej zadawane pytania

Aby ułatwić Państwu proces zamawiania projektów wnętrz, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Sprawdź: FAQ projektów wnętrz – najczęściej zadawane pytania.

Zamów katalog!

Wypełnij formularz i zamów bezpłatny katalog z projektami domów Domowy.pl.

* Pola wymagane
To pole jest wymagane