Warsztaty - technologia LED i OLED

Autor: OKK!; Data publikacji: 2014-05-29
  • Do notesu
  • duże
  • Wyślij znajomemu…

Fot. Luminosfera Fot. Luminosfera

Bardzo często, w czasie spotkań z przedstawicielami producentów i importerów, dowiadujemy się o ofercie i różnych nowościach wprowadzanych aktualnie na rynek. Opinie wyrażane przez naszych rozmówców, którzy zakładamy powinni być merytorycznie przygotowani do ich wypowiadania, są wielokrotnie rozbieżne, a wręcz mogą wprowadzać w błąd i mijać się z prawdą, jak np. informacja, że są już dostępne świetlówki nie zawierające rtęci. Staje się to powodem ograniczonego zaufania, potrzeby weryfikacji zasłyszanych informacji i poszukiwania odpowiedzi na konkretne pytania u autorytetów w dziedzinie oświetlenia.

[koniec abstraktu]

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie oraz mając świadomość własnych kompetencji i zasobów, w dniu 20.05 odbyły się pierwsze z zaplanowanego cyklu warsztaty skierowane do architektów i projektantów wnętrz, których tematem przewodnim były LEDy i OLEDy. Aby pokazać i potwierdzić, że Luminosfera jest miejscem, w którym można zadawać pytania, weryfikować opinie lub poglądy na tematy związane z techniką świetlną, zaprosiliśmy do udziału w warstwach eksperta w tej dziedzinie - Pana dr Pawła Morawskiego, trenera i szkoleniowca Philips Lighting Polska. W pierwszej części warsztatów powiedzieliśmy o istocie światła, jego parametrach dając możliwość obejrzenia i porównania widma światła emitowanego przez różne rodzaje jego źródła - po to, aby w drugiej części powiedzieć o technologii LED i OLED. Uczestnicy dowiedzieli się skąd się bierze światło w LEDach, czy światło emitowane przez te źródła może być szkodliwe, na czym polega proces selekcjonowania LEDów i wielu innych ciekawostek.

Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera) Możliwości i właściwości technologii OLED (Fot. Luminosfera)

Na zakończenie spotkania można było zobaczyć próbki opraw oświetleniowych wykonanych w technologii OLED oraz dowiedzieć się o tej nowej, mało znanej technologii, jej możliwościach i właściwościach. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy zadawali pytania, na które odpowiadał zaproszony gość oraz Andrzej Skaryszewski z firmy Luminosfera. 

W maju - opisane powyżej warsztaty - odbyły się w pracowni Kuryłowicz & Assiciates.

17 czerwca w siedzibie Luminosfery odbędą się ostatnie warsztaty o tematyce LED i OLED, na które można zgłaszać chęć wzięcia udziału na adres mail: a.skaryszewski@luminosfera.pl.

Po wakacjach przygotowujemy cykl warsztatów na temat najnowszych trendów, praktycznych rozwiązań i przykładów łączenia możliwości systemów sterowania w zastosowaniu technologii LED, które mamy nadzieję, będą inspiracją dla wszystkich.

www.luminosfera.pl