Projekty i materiały w dobrej cenie

 • Do notesu
 • duże
 • Wyślij znajomemu…

Projekt domu „Wygodny”. Projekt domu „Wygodny”.

Energooszczędność da się połączyć z estetycznym designem. Przykładem takiego mariażu są dwa projekty, które powstały z myślą o optymalizowaniu kosztów budowy: Rodzinny oraz Wygodny. Chociaż bryła budynku i kształt dachu nie pozostawiają wiele miejsca na oryginalność, wymarzony efekt osiągniemy świadomie dobierając materiały na dach i elewację.

[koniec abstraktu]

Wybieraj ekonomicznie

Projektując domy energooszczędne, architekci podporządkowują wszystko nadrzędnemu celowi, jakim jest jak najmniejsze zużycie energii. Ponieważ stosunkowo duży procent ciepła przenika na zewnątrz przez ściany, w projektach energooszczędnych dąży się do jak najniższego współczynnika A/V, określającego stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury domu. Im mniej przegród, tym lepiej, dlatego dom energooszczędny najczęściej zbudowany jest na planie prostokąta. Z dachem jest podobnie – należy unikać niepotrzebnego mnożenia powierzchni, przez którą mogłoby być tracone cenne ciepło. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest prosty, dwuspadowy dach. To także wybór najbardziej ekonomiczny, ponieważ oznacza najmniejsze zużycie materiałów ociepleniowych, brak dodatkowych wydatków na akcesoria, a także szybkie prace dekarskie. Taki dom ma zatem wiele zalet, ale nie zostawia zbyt dużo miejsca na oryginalność i fantazyjny design. Zwartą bryłę i dwuspadowy dach o uniwersalnej estetyce trudno też zaklasyfikować do jakiegoś konkretnego stylu. Co zatem zrobić, jeśli chcemy mieć dom energooszczędny, a jednocześnie o wyrazistym charakterze, np. tradycyjny lub wręcz przeciwnie – nowoczesny?

Wygodny

Projekt domu „Wygodny” Projekt domu „Wygodny”.

To propozycja dla wszystkich, którzy szukają wygody na jednej kondygnacji. Projekt ten spełni oczekiwania młodych małżeństw – poszukujących pomysłu na swój pierwszy dom lub osób trochę starszych – realizujących marzenie o domu na emeryturę. Brak schodów, prosta bryła i dwuspadowy dach to gwarancja nie tylko komfortu użytkowego, ale również niskich kosztów budowy i eksploatacji. Prosty układ wnętrz został zaplanowany dla rodziny dwu lub trzy osobowej. Otwarta część dzienna umożliwia indywidualną aranżację tej przestrzeni – np. i zamknięcie kuchni, na część nocną składają się dwie sypialnie i duża łazienka. Dużym atutem projektu jest przestronna kotłownia, gdzie zmieści się piec na paliwo stałe. Wygodny to przykład prostej elegancji i niskich kosztów inwestycyjnych.

 

Siła koloru

Z pomocą przychodzą odpowiednio dobrane materiały elewacyjne i do krycia dachu. Chodzi tu przede wszystkim o ich kolory, ponieważ to właśnie one mają bardzo duży wpływ na kreowanie stylistyki budynku. Siłę oddziaływania barw doskonale obrazują wizualizacje tego samego budynku z różnymi zestawami kolorystycznymi, tak jak na zdjęciach obok. Większość odcieni będzie budzić skojarzenia z konkretnym stylem, dlatego decyzję o barwach dachu i elewacji warto bardzo dokładnie przemyśleć. Jedynym wyjątkiem wydaje się tu być kolor biały, który jest barwą uniwersalną i w zależności od pozostałych elementów, może występować w projektach zarówno współczesnych, jak i klasycznych.

Rodzinny

Projekt domu „Rodzinny” Projekt domu „Rodzinny”.

To propozycja dla rodzin, które marzą o własnym domu i szukają ekonomicznych rozwiązań. Zwarta bryła, prosty dach i dwie kondygnacje wpływają na energooszczędność budynku, a optymalny dobór ciepłych materiałów ceramicznych do jego budowy gwarantuje komfort użytkowy na lata. Projekt ten spełni oczekiwania różnych rodzin: np. rodziców i dwójki dzieci lub rodziców, dwójki dzieci i dziadków. Dodatkowy pokój na parterze z dostępem do przestronnej łazienki umożliwia zorganizowanie tam dodatkowej sypialni, pokoju gościnnego lub gabinetu. Otwarta część dzienna pozwala na dowolną aranżację, a duża kotłownia na zastosowanie pieca na paliwo stałe. Poddasze to część nocna domu z sypialniami domowników, dwiema łazienkami i garderobą. Dużym atutem są łazienki doświetlone w sposób naturalny. Rodzinny to gwarancja komfortu ekonomicznego.

Rozwiązania materiałowe

Ściany nośne obu domów wykonano z ceramicznych pustaków poryzowanych Thermoziegel T24 marki Röben, które gwarantują bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła całej przegrody. W projekcie Wygodny nowoczesny wygląd uzyskano dzięki antracytowo- srebrzystej płytce klinkierowej SYDNEY, połączonej z białą płytką OSLO, też marki Röben. Natomiast Rodzinny zawdzięcza tradycyjną stylistykę czerwono-białej elewacji z płytek klinkierowych MELBOURNE czerwonych gładkich i OSLO perłowobiałych z oferty firmy Röben. Dach kryty ceramicznymi dachówkami MONZAplus lub Piemont w kolorach miedzianym bądź antracytowym zapewnia doskonałe współczynniki izolacyjności akustycznej.

Więcej o projektach:

Projekt domu „Rodzinny” --->

Projekt domu „Wygodny" --->

Dobry Start

 • Dziennik i tablica budowy
 • Projekty małej architektury
 • Pakiet magazynów wnętrzarskich
 • Pakiet magazynów budowlanych

Twoje Korzyści

 • Największy wybór projektów
 • Gwarancja najniższej ceny
 • Bezpłatna dostawa
 • Możliwość wymiany lub zwrotu
 • Bezpłatna zgoda na zmiany